Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την κάρτα ήχου


fanis33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα αυτο που μου ειπες ακουγετε κανονικα ηχος στο ντεμο αρα καποια ρυθμση ειναι λαθος δεν ξερω τι αλλο να κανω ανοιγω το γουιναμπ κανονικα ακοθγετε το κιομπεις κανονικα αλλα απο το οργανο να δοσω ηχο δεν δινει

 

Ωραία. Τώρα πες μου το εξής: εσύ θέλεις να ακούσεις τους ήχους του D50 μέσα από το Cubase ή θέλεις να χρησιμοποιήσεις το D50 για να παίξεις κάποιο από τα software synths που μπορείς να έχεις μέσα από το Cubase? Τι από τα δύο προσπαθείς να κάνεις και λες ότι δεν υπάρχει "σήμα"?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν συνδέεις Midi in και MIDI out to synth με την κάρτα τότε το Cubase απλά παρεμβάλεται... για editing..

 

Τον ήχο τον ακούς μόνο απο το Synth σου και μόνο αν αυτο είναι συνδεδεμένο με καποια Aux in & Out της κάρτας σου...

 

Αν τώρα σηκώσεις ενα VST instrument.. και δώσεις Midi in το Synth soy.. ή Αll midi ins... και σε Out ενα VST synth τότε το αποτέλεσμα σου ακούγεται απο το CUBASE...

 

Με κάθε επιφύλαξη....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Not_Guilty, περίμενε πρώτα να δούμε τι ακριβώς θέλει να κάνει ο άνθρωπος. Μην είσαι σίγουρος ότι θέλει να παίξει σε κάποιο vst-plugin, καθώς έχει στα χέρια του ένα πολύ καλό όργανο (D-50) και επίσης είναι προφανές ότι είναι πολύ νέος στον χώρο του Cubase.

 

Cubase υπήρχε πολύ πριν εμφανιστούν τα vst-plugins. Σε διαβεβαιώνω ότι αμέσως μόλις καταλάβουμε τι θέλει να κάνει, θα σε αφήσω να του πεις εσύ το πως. :wink:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να κάνεις το εξής. Αν κάποιος φίλος σου έχει usb midi τότε δοκίμασέ το για να δεις αν φταίει τελικά το panel της κάρτας. Αν έχεις xp λειτουργικό δε χρειάζονται οδηγοί για την εγκατάστασή του. Απλά plug and play. Ή δοκίμασε midi καλώδιο που οι ακροδέκτες πάνε στο synth και η άλλη μεριά συνδέεται στη θύρα του joystick στην κάρτα ήχου.

φιλε παλι τιποτε μαλλον κατι αλλο φταιει ισως να θελει καποια ρυθμιση απο μεσα απο το προγραμμα το κουμπεις δεν ξερω αλλα ολα ειναι πιθανα τι αλλο μου προτινεις να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Not_Guilty' date=' περίμενε πρώτα να δούμε τι ακριβώς θέλει να κάνει ο άνθρωπος. Μην είσαι σίγουρος ότι θέλει να παίξει σε κάποιο vst-plugin, καθώς έχει στα χέρια του ένα πολύ καλό όργανο (D-50) και επίσης είναι προφανές ότι είναι πολύ νέος στον χώρο του Cubase.

 

Cubase υπήρχε πολύ πριν εμφανιστούν τα vst-plugins. Σε διαβεβαιώνω ότι αμέσως μόλις καταλάβουμε τι θέλει να κάνει, θα σε αφήσω να του πεις εσύ το πως. :wink:[/quote']

καλησπερα ειμμαι νεοσ εδο ρε παιδια απλα θελω να γραψω ενα τραγουδι να ξεκινησω να μαθω να γραφω κατι εδω και δεν μου δινει σημα απο το οργανο στο cubase τα εχω δκιμασει ολα αλλα τιποτε δεν θελω να γαφω audio alla midi δεν θελω τους ειχουσ του οργανου αλλα τισ καρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, διότι δεν είσαι υπομονετικός. Όλα αυτά που σου έχει γράψει ο Not_Guilty είναι σωστά, αλλά λες ότι δεν σε βοηθούν. Προσπάθησα λοιπόν να δω μήπως έψαχνες κάτι άλλο από αυτό που ο Not_Guilty (ή εγώ) είμασταν δικαιολογημένοι να νομίζουμε. Τελικά, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου