Προς το περιεχόμενο

guitar repair σεμιναρια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια...πολλοι απο σας ισως βρουν αστειο το συγκεκριμενο thread..αλλα πραγματικα θελω να παρακολουθησω καποια τετοιου ειδους σεμιναρια..ξερει κανεις αν γινονται πουθενα εγχωρια??στο εξωτερικο απο οσο εψαξα βρηκα μεχρι κ ειδικα ινστιτουτα που ειδικευονται μονο στο guitar repairing...πολλοι ισως να εκατσαν και να ειχαν το μερακι κ διαβαζοντας να εμαθαν μονοι τους..αλλα απο το διαβασμα,στο να πιασεις να τριψεις την ταστιερα στην πολυαγαπημενη σου super vintage extra custom κιθαρα σου ::) ::) υπαρχουν καποια σταδια...και οταν ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟς για να κατσεις μονος σου να ασχοληθεις τοτε τα πραγματα δυσκολευουν...και ναι διαβασα το αρθρο του superfunk το οποιο ειναι παραπανω απο χρησιμο..αλλα θα θελα να αποκτησω μια γενικοτερη γνωση και να ανοιξω το "κουτι της πανδωρας ::) ::)" που ονομαζεται GUITAR REPAIR

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσδιόρισε καλύτερα τι εννοείς σαν guitar repair να σου απαντήσουμε καταλλήλως. Αναφέρεις set up και fret dress στο ποστ σου αλλά επίσης ότι δεν έχεις χρόνο. Και τα σεμινάρια θέλουν χρόνο και η εξάσκηση/απόκτηση εμπειρίας είναι απαραίτητη για ενα καλό αποτέλεσμα/μείωση πιθανοτήτων of total fuck-ups (όπως λένε και οι ΛΑΠΩΝΕΣ στο χωριό του SF).

 

Μπορείς να απευθυνθείς κατευθείαν σε κάποιο μάστορα για ιδιαίτερα στην τέχνη έναντι αμοιβής. Να γίνεις young paduan ναπούμι μαθητευόμενος τζεντάι αλλά τα είδες τα σκηνικά με τον Άνακιν μη σε παρασύρει η σκοτεινή πλευρά με τα καλοκουρδισμένα ΜΑΟΝΙΑ  ;) :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δύσκολα, θα βρείς τέτοιο πακέτο που ψάχνεις, ρίξε μια ματιά εδώ πρώτα

http://www.iema.gr/educationalprojects/?lang=el

και μετά γράψου στα online "σεμινάρια"-συμβουλές του www.stewmac.com

 

Eπίσης, μην ξεχνάς ότι για να κάνεις αυτό που θέλεις, καλή η θεωρία αλλά χρειάζονται και μηχανήματα-εργαλεία και χώρος για να μπορείς να βρωμίζεις (τριψίματα, λούστρα δεν γίνονται μέσα στο σπίτι). Στο λέω εκ πείρας.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις καταρχας!

εννοω οτι οταν θα τελειωσω μ αυτα τα σεμιναρια να μπορω να φτυνω κεραυνους και περδομαι αστραπες οπως ειχε πει κ ο προπονητης του ροκυ μπαλμποα στον ροκυ στην ταινια... :o :oοσον αφορα το θεμα  χρονου...εννοω οτι δεν εχω χρονο να κατσω να διαβαζω μονος μου οντας φοιτητας σε αρκετο μεγαλο ετος κ οντας πηγμενος με το διαβασμα της σχολης.... :-\ :-\

θελω να μαθω απο το βασικο σετ απ μεχρι πως να κανω φρετ ντρες,να μπορω να επισκευαζω καθε προβλημα στα ηλεκτρικα,να μπορω να αλλαζω ταστα,να κοβω καινουργιο Nut και να το τοποθετω και γενικως δουλειες οι οποιες θελουν καποια γνωση για να τις κανεις...τωρα οσον αφορα τα εργαλεια κ τις βρωμιες στο σπιτι θα βρω καπου να ασχοληθω κ σιγα σιγα θ αρχισω ν αποκταω κ τα δικα μου εργαλεια...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γίνεις young paduan ναπούμι μαθητευόμενος τζεντάι αλλά τα είδες τα σκηνικά με τον Άνακιν μη σε παρασύρει η σκοτεινή πλευρά με τα καλοκουρδισμένα ΜΑΟΝΙΑ  ;) :D

 

ο ανακιν ητανε μεγαλος φλωρουμπας...φοβοταν να κανει μεχρι κ ΝΤΡΟΠ D κουρδισμα...και καλοκουρδισμενο μαονι να δω θα αντισταθω...μην εφοβουσαστε.θα ειμαι δυνατος >:(

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου