Προς το περιεχόμενο

Ρυθμιση hi-hat vh-11 σε roland td12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εχω ρωτηθει κατα καιρους για το πως ρυθμιζεται το εν λογω hi hat απλα σας δινω τις συγκεκριμμενες σελιδες απο την Roland-TD12,στο πληρες-αναλυτικο σεταρισμα του vh-11.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου OCTAPUS .Μήπως θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιό αναλυτικός με βάση την δική σου εμπειρία από το σετάρισμα σου . Το manual λίγο εως πολύ νομίζω το έχουμε όλοι όσοι έχουμε το VH-11 HI-HAT, απλά ακόμα και όταν κάνουμε αυτά που λέει το manual (επι λέξη) νομίζω ότι το σετάρισμα παρουσιάζει "ιδιομορφίες" σχετικά με τον ήχο.

Εγώ έχω το VH-11 ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΏ ότι δεν έχω καθόλου καλή "σχέση" μαζί του .

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Σκέφτομαι ίσως να πάω σε VH-12 ( Νομίζω ότι το TD 12 module το δέχεται ) μήπως και καλυτερέψουν τα πράγματα.

Αν δεν σου κάνει κόπο οποιδήποτε πληροφορία απο κάποιον έμπειρο θα ήταν δεκτή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου OCTAPUS .Μήπως θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιό αναλυτικός με βάση την δική σου εμπειρία από το σετάρισμα σου . Το manual λίγο εως πολύ νομίζω το έχουμε όλοι όσοι έχουμε το VH-11 HI-HAT, απλά ακόμα και όταν κάνουμε αυτά που λέει το manual (επι λέξη) νομίζω ότι το σετάρισμα παρουσιάζει "ιδιομορφίες" σχετικά με τον ήχο.

Εγώ έχω το VH-11 ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΏ ότι δεν έχω καθόλου καλή "σχέση" μαζί του .

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Σκέφτομαι ίσως να πάω σε VH-12 ( Νομίζω ότι το TD 12 module το δέχεται ) μήπως και καλυτερέψουν τα πράγματα.

Αν δεν σου κάνει κόπο οποιδήποτε πληροφορία απο κάποιον έμπειρο θα ήταν δεκτή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Το προβλημα που εχεις μαλλον ειναι καποια κενα μεταξυ ανοιχτου και κλειστου hi-hat ,δλδ ρυθμισεις που πρεπει να γινουν.Αναφερεται αναλυτικοτατα παρακατω.

http://www.vdrums.com/forum/showthread.php?t=46275

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mard21 o octapus σε οδηγησε στο καλυτερο forum που υπαρχει για vdrums και οχι μονο.Εκει θα λυσεις ολα σου τα προβληματα οπως εκανα και εγω.Σου συνιστω ανεπιφυλακτα να γραφτεις και να ερθεις στην παρεα μας.Αληθεια octapus πως και δε σε εχω δει εκει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε Μπάμπη . Χαίρομαι που οι "παλαιοί" και πιό έμπειροι δίνουν τα φώτα τους σε μας τους αρχάριους. Το είδα το site και πράγματι είναι πολύ καλό. Σύντομα θα επανέλθω με νέες απορίες, αν και από ότι είδα πας να την κάνεις απο τα ηλεκτρονικά σετ και να πας σε κάτι πιο υβριδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε Μπάμπη . Χαίρομαι που οι "παλαιοί" και πιό έμπειροι δίνουν τα φώτα τους σε μας τους αρχάριους. Το είδα το site και πράγματι είναι πολύ καλό. Σύντομα θα επανέλθω με νέες απορίες, αν και από ότι είδα πας να την κάνεις απο τα ηλεκτρονικά σετ και να πας σε κάτι πιο υβριδικό.

Μεχρι στιγμης δεν μου ετυχε καποιο προβλημα.Μπορει ισως αργοτερα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου