Προς το περιεχόμενο

Joe satriani (surfing with the alien) by dimis75


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ποσταρω ενα απο τα κομματια του satch που στην κυριολεξια το εχω λιωσει στο παιξιμο.Απο την ωρα που το ακουσα πριν πολλα χρονια μου εκατσε τοσο πολυ που δεν υπηρχε μερα που να μην το παιξω.Μεχρι και σημερα παντως το γουσταρω τρελα μιας και αφηνει αρκετα περιθωρια για χωσιματακια.Αυτο εκανα λοιπον και τωρα.Καθησα χτες την νυχτα και το εφτιαξα βαζοντας και δικα μου πραγματα μεσα.Το αποτελεσμα θα το κρινετε εσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαθος ρε παιδιιιιιιιιιι. Εισαι στο διπλανο δωματιο απο τη μπαντα. ;D

Κατα τα αλλα σπερνει. ;)

 

 

ΥΓ για το βαθος, δεν ειναι οτι ειναι πολυ, ειναι οτι ειναι λαθος "πρισετ", και μου αποσπουσε την προσοχη απο το κομματι συνεχεια.

Επισης μερικες φορες σε καιρια σημεια οπως στο 01':01" και 01':27" επαιξες στο πρωτο εκτος κλιμακας και στο δευτερο το pitch των bend ηταν λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσε πολυ......ελαφρως αλλαγμενο (ελαχιστα θα ελεγα) αλλα καλα εκανες.....γιατι αλλιως σε κατηγορουν... ;D....και το βαθος για εμενα ηταν ενα κλικ παραπανω ...αλλα δεν με χαλασε τοσο....ωραιος...αντε καλοριζικα :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τα σχολια.

Τελικα απ'οτι καταλαβα παιδια το βαθος δεν βγηκε σε καλο :'(.Ειπα να το κανω λιγο περιεργο το κομματι και γι'αυτο το αφησα ετσι.

Το βαθος ρε παιδιιιιιιιιιι. Εισαι στο διπλανο δωματιο απο τη μπαντα. ;D

Κατα τα αλλα σπερνει. ;)

 

 

ΥΓ για το βαθος, δεν ειναι οτι ειναι πολυ, ειναι οτι ειναι λαθος "πρισετ", και μου αποσπουσε την προσοχη απο το κομματι συνεχεια.

Επισης μερικες φορες σε καιρια σημεια οπως στο 01':01" και 01':27" επαιξες στο πρωτο εκτος κλιμακας και στο δευτερο το pitch των bend ηταν λαθος.

Ενταξει θα μας φυγει και κατι που και που.Τι να κανουμε.Και τα λαθη στο προγραμμα ειναι.

 

Το χεις το σατριανικο , πολυ καλο μπραβο  ;)

Το κολημα μου με τον satriani ειναι μεγαλο.Πρεπει να ειναι ο κιθαριστας που εχω περασει τα περισσοτερα κομματια του.Ειναι και η αιτια αλλωστε που ξεκινησα να παιζω κιθαρα.

Τωρα αν το εχω η οχι το σατριανικο δεν ξερω.Παντως παλευω τα κομματια του οσο μπορω ετσι ωστε να ακουγονται αξιοπρεπως τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ενταξει θα μας φυγει και κατι που και που.Τι να κανουμε.Και τα λαθη στο προγραμμα ειναι....

Φυσικα, ουδεις ασφαλτος που λεει και η Ατζελα. Αυτο που ενδιεφερε ηταν να ξερω οτι το ηξερες  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Πρωτα να πω για το καμματι. Εχετε υποψη σας την εκπομπη ¨Δεστε τις ζωνες σας"? Να' ναι καλα.  ;D

 

Τωρα προχωρω στην κριτικη.

Eπρεπε να χρησιμοποιησεις delay. Kατα τ΄αλλα πρεπει να γινες ο back-up του Satriani.  ;)

 

Aντε, μπαινει στα εξηντα τωρα ο Joe και δε θα μπορει να παιζει διωρα και τριωρα.

 

Ε, μισα αυτος, μισα εσυ και ετσι θα βγει η δουλεια. Λιγο τα φωτα θα χαμηλωσουν, λιγο θα ξυρισεις κι εσυ το κεφαλι, και τα G3 θα γινουν G4.  8)

 

Moνο γιατι δολοφονησες τη φραση στο 1:31. Τη καλυτερη φραση βρηκες και εσυ?  :P

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα να πω για το καμματι. Εχετε υποψη σας την εκπομπη ¨Δεστε τις ζωνες σας"? Να' ναι καλα.  ;D

 

Τωρα προχωρω στην κριτικη.

Eπρεπε να χρησιμοποιησεις delay. Kατα τ΄αλλα πρεπει να γινες ο back-up του Satriani.  ;)

 

Aντε, μπαινει στα εξηντα τωρα ο Joe και δε θα μπορει να παιζει διωρα και τριωρα.

 

Ε, μισα αυτος, μισα εσυ και ετσι θα βγει η δουλεια. Λιγο τα φωτα θα χαμηλωσουν, λιγο θα ξυρισεις κι εσυ το κεφαλι, και τα G3 θα γινουν G4.  8)

 

Moνο γιατι δολοφονησες τη φραση στο 1:31. Τη καλυτερη φραση βρηκες και εσυ?  :P

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια αν και τα βρισκω λιγο υπερβολικα ειδικα για το back-up που λες δεν παιζει :P :P

Αν ειχα φτασει σε αυτο το επιπεδο θα ημουν καπου αλλου και μιλαω κυριως συνθετικα και οχι μονο εκτελεστικα.

Οσο για την φραση που λες, ετσι καλιασε εκεινη την στιγμη.Τι να κανω.Ολο και κατι θα αλλαζει στο παιξιμο.Αλλες φορες εσκεμενα και αλλες οχι.

Προσπαθω παντα για το καλυτερο και οτι κατσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου