Προς το περιεχόμενο

Τις κλασικές κιθάρες Cuenca τις ξέρετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και το θέμα τις κλασικές κιθάρες Cuenca τις ξέρετε;

Ενδιαφέρομαι για αγορά.

Παρακαλώ όσοι γνωρίζετε τα φώτα σας...

Μusic is food for the soul!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις γνωρίζω (καλό ή κακό αυτό;), αλλά από τις γνώσεις μου περι κλασσικών πρέπει να προσδιορίσεις και τα μοντέλα που κοιτάς. Π.χ. το ότι η Manuel Rodriguez (τυχαίο παράδειγμα) γενικά θεωρείται καλή εταιρία δεν σημαίνει ότι έδεσες το γάιδαρό σου και ότι και να πάρεις είναι καλό.

 

Τουλάχιστον έτσι τα βλέπω εγώ  :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Cuenca αξιζουν τα λεφτά τους στην τάξη των 200-500 ευρώ. Θα σου πρότεινα να κινηθείς στα 700 -800 σε στυλ Alhambra 5p-7p. (ακόμη καιCuenca). Διαφορετικά να πας στα 1500 ευρώ και πάνω,  για χειροποίητη αν θες κατι καλυτερο που να πιάνουν τόπο τα παραπάνω ευρώ που θα δώσεις.

(επίσης καλύτερα κατα τη γνώμη μου να κινηθείς σε κέδρο γιατί οι ελάτινες σε αυτήν την κατηγορά δε δίνουν τη γλύκα που τις χαρακτηρίζει, ενώ ο κέδρος είναι ικανοποιητικός με τον όγκο του).

Παίξτες πρώτα ;)

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Άλλος τη γνώμη του για κλασσική;

Μάλλον θα κινηθώ για Cuenca μιας και έχω μόνο αυτή την επιλογή λόγω υπολοίπου χρημάτων...

Μusic is food for the soul!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Άλλος τη γνώμη του για κλασσική;

Μάλλον θα κινηθώ για Cuenca μιας και έχω μόνο αυτή την επιλογή λόγω υπολοίπου χρημάτων...

 

σε αυτα τα λεφτα (και ισως λιγο παραπανω, 1200Ε) ισως μπορεσεις να βρεις καποια μεταχειρισμενη του Ευθυμιαδη ... τις εχεις ακουσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά ζω και στην επαρχία οπότε...

Τα φθηνότερα μοντέλα της Cuenca με laminate back and sides αξίζουν;

Γενικότερα μετράει να είναι solid το top, αλλά...

 

Υ.Γ. Να τονίσω εδώ ότι δεν είμαι κλασσικός κιθαρίστας. Απλώς θέλω να έχω να παίζω και μία καλή κλασσική...

Μusic is food for the soul!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά ζω και στην επαρχία οπότε...

Τα φθηνότερα μοντέλα της Cuenca με laminate back and sides αξίζουν;

Γενικότερα μετράει να είναι solid το top, αλλά...

 

Υ.Γ. Να τονίσω εδώ ότι δεν είμαι κλασσικός κιθαρίστας. Απλώς θέλω να έχω να παίζω και μία καλή κλασσική...

 

ε αφου θα παρεις "γουρουνι στο σακι" δεν παιρνεις καμια γνωστη μαρκα απο μαγαζι του εξωτερικου τοτες??

(της cuenca δεν της ξερω παντως, πως σου ηρθε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν την ήξερα, αλλά νόμισα ότι μπορεί να ευθύνεται το ότι δεν παίζω κλασσική κιθάρα.

Μόνο αυτό βρήκα:

http://www.cuencaguitars.com/

 

Όσο για αγορά από αλλού, επαναλαμβάνω ότι έχω συγκεκριμένο υπόλοιπο σε κατάστημα που σκέφτομαι να "κλείσω" σε μία καλή κλασσική...  :-[

Μusic is food for the soul!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Να τονίσω εδώ ότι δεν είμαι κλασσικός κιθαρίστας. Απλώς θέλω να έχω να παίζω και μία καλή κλασσική...

Θα σταθώ στο παραπάνω και ελπίζω να μην παρεξηγήσεις την ερώτησή μου, λάβε απλά υπόψιν ότι δεν μπορώ προφανώς να καταλάβω σε τι επίπεδο γνώσεων είσαι... Τη διαφορά κλασικής-ακουστικής την ξέρεις, έτσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου