Προς το περιεχόμενο

Αγορα e-drumset (roland hd-1)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/roland_td4kvcompact_serie_set.htm

Rack MDS-4 and Bass Drum Pedal not included

 

http://www.thomann.de/gr/roland_td4kmds4_vdrum_set_bundle.htm

 

 

η Rack MDS-4 και  Bass Drum  δεν ειναι στο σετακι,δηλαδη την αγοραζεις και δεν τα εχει,κομπλε ειναι στα 980,

μεταχειρισμενα υπαρχουν πολυ καλα,ελεγχος ομως παντα με καποιον που ξερει,

καλυτερα dtx παρα το hd,

γνωμη μου η μεταχειρισμενο με καποιον που ξερει για να το κοιταξει,η καινουριο td 4 κομπλε στα 980

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το χα δει αυτο για το bass.Μπα που να βρω ατομο να ξερει απο ηλεκτρονικα ντραμς κιολας!δυσκολο.Ασε και που για αγγελιες δε νομιζω θα βρω και πολλες.εδω για δασκαλο εψαχνα ιδιαιτερα και ειχα δει μονο 2 αγγελιες  :P

 

το ντραμστορ εχει μονο ρολαντ.αλλο μαγαζι να δω και τα yamaha??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε larry_tsoukou,

 

Αυτά που σου είπε ο Octapus έχει δίκιο.

 

Γιατί δεν κάνεις τον συνδυασμό που θέλεις;

Δηλαδή, να πάρεις έναν μεταχειρισμένο εγκέφαλο της αρεσκείας σου (ανάλογα της ανάγκες σου) και να προσθέσεις πάνω του όποια pads εσύ θέλεις.

Κάτι σα να το χτίζεις από την αρχή. Σκέψου το.

Όσο για τα μεταχειρισμένα (εγκέφαλο ή pads), πριν τα αγοράσεις θα τα ελέγξεις πρώτα.

Ειδικά εάν πρόκειται για εγκέφαλο Roland, μη φοβάσαι. Είμαστε εδώ για παν ενδεχόμενο.

Το πολύ πολύ, πριν την αγορά, φέρ'το να σου το ελέγξω εγώ για να έχεις και μιά δεύτερη γνώμη.

 

Τώρα, εάν έχεις φάει κάποιο κόλλημα στο παρελθόν με μεταχειρισμένα και για προσωπικούς σου λόγους δεν θέλεις, πάρε καινούργιο και τελειώνει η υπόθεση.

Εσύ αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Καλή η σπαζοκεφαλιά! Όσο το σκέφτεσαι τόσο προβληματίζεσαι, χωρίς να είναι κακό αυτό. Τα yahama θα τα βρεις στον Νάκα. Εγώ τα είχα δοκιμάσει, αλλά ένα από τα θέματα που με προβλημάτισαν και δεν τα πήρα είναι ότι ο εγκέφαλος δεν έπαιρνε επέκταση (ήθελα να προσθέσω 2-3 pads ακόμα για πιατίνια και δεν θα είχα τη δυνατότητα να το κάνω, οπότε τα απέρριψα). Σίγουρα η καλύτερη λύση είναι η roland αλλά πιθανότητα σε ένα σχετικά καλό σετ, γιατί τώρα μπορεί να μη σε απασχολεί, αλλά σε 5-6 μήνες που θα αρχίσεις να παίζεις, σίγουρα θα ζητάς παραπάνω. Εγώ δεν πήρα roland γιατί αυτά που ήθελα μου έβγαιναν γύρω στα 1600 ευρώ (TD9 από drumstore, πολύ εξυπηρετικοί, συζητήσιμοι αλλά δεν είχαν κάτι άλλο εκτός από roland). Εγώ πήρα αυτό από το Θωμά  (http://www.thomann.de/gr/millenium_mps300dm5_mesh_special_set.htm), συν 2-3 pads ακόμα, ένα καινούριο πετάλι (pearl eliminator). Μου βγήκε γύρω στα 800 ευρώ και προς το παρόν είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

Η επιλογή και τα λεφτά δικά σου!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το module td-3 πουλιέται ακόμα περίπου στα 270 ευρώ από αγγλία, γερμανία.

Μπορείς να πάρεις ένα σετάκι millenium ή κάτι παρεμφερές που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω και να κολλήσεις "ξένο" module.

 

Αν παίζεις και με midi (φορτώνεις ήχους από pc) κοίτα τα trigger usb midi της alesis. Η λύση αυτή θα σου γλίτωνε πολλά χρήματα.

 

Ήμουν από τους ...κωλόφαρδους που πρόλαβαν τις τελευταίες παρτίδες του σετ td-3 (λίγο πριν έρθει το td-4) το οποίο το έπαιρνες στο κουτί του με 620 ευρώ και με το rack μαζί.  Και ως αρχάριος στα edrums μπορώ να πω ότι είμαι υπέρ το δέον ικανοποιημένος και με το σετ και με το module.

 

Όσον αφορά στο HD-1, οι απόψεις που γράφτηκαν με καλύπτουν απόλυτα. Μακρυά.

 

 

υγ To td-4 πωλείται σε site στα 920e με rack μέσα, αλλά φαντάζομαι δεν επιτρέπεται να βάλω λινκ.

 

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου