Προς το περιεχόμενο

Fender Hot Rod Deluxe Tube Guitar Amp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To drive όπως περίμενα (έλεγα μήπως σε μεγάλες εντάσεις π.χ. 4-5 ;D, μήπως είναι πιο..), δεν έχει καθόλου sustain, δεν κάνει για σολα με γκαζια και τα συναφή, θες οπωσδήποτε πετάλι!! Για rock με λίγη παραμόρφωση είναι καλό αλλά για κάτι παραπάνω δεν..

 

Και μεθυσμένος να είσαι παλι σε ενοχλεί!! εγώ λέω αυτά τα δύο κανάλια να τα δώσουμε πίσω...και να μας δώσουν εναν champ δώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν έχει καθόλου sustain, δεν κάνει για σολα με γκαζια και τα συναφή, θες οπωσδήποτε πετάλι!! Για rock με λίγη παραμόρφωση είναι καλό αλλά για κάτι παραπάνω δεν..

Λύση-> Fulltone OCD

 

...ή κάποιο από τα 3.842.795 άλλα βρώμικα πεταλάκια που κυκλοφορούν.  ;)

 

Τον ενισχυτή τον είχα κάτι χρόνια πριν και το drive του μου άρεσε, κάτι γενικά ασυνήθιστο μιας και οι πιο πολλοί το αντιπαθούν. Tώρα το ότι δεν είχε sustain δεν το πολυκαταλαβαίνω... υπάρχουν πολλοί τρόποι να αποκτήσεις άφθονο (χωρίς πετάλια), και εξαρτάται και από τι κιθάρα χρησιμοποιούσες, σε τι ένταση τον είχες και τι προσανατολισμό είχες απέναντι στο μεγάφωνό του.

 

Πάντως, είναι το μεγαλύτερο best seller στους ενισχυτές παγκοσμίως και καλύπτει εξίσου αρχάριους και επαγγελματίες. Mods για το volume και τα πληθωρικά, ανεξέλεγκτά του μπάσα, πληροφορίες, κριτικές κλπ. περιέχονται, αν δεν το έχετε δει ήδη από τα προηγούμενα θρεντς, εδώ: http://studentweb.eku.edu/justin_holton/ (αποκλείεται να μην το ξέρετε μιας και είναι τόσο δημοφιλές σάιτ που βγαίνει σαν πρώτο αποτέλεσμα στο Google...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον reissue blues deluxe και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την ένταση. Το volume του ενισχυτή ξεκινάει από ψηλά και κάθε φορά που θέλω να παίξω βράδυ,ψάχνω για κάποια ώρα το σημείο που θα μου δώσει χαμηλή  ένταση.Αυτό το σημείο είναι δύσκολο να βρεθεί αλλά υπάρχει.

 Ακόμη και σε αυτή τη χαμηλή ένταση ο ενισχυτής είναι φοβερός,τα μπάσα του είναι άπαιχτα.Έχει το χαρακτηριστικό fender (Twang) ήχο σε οποιαδήποτε ένταση χωρίς attenuator.Κατά τη γνώμη μου λοιπόν ναι κάνει και για το σπίτι.Εγώ μόνο στο σπίτι παίζω  και σε πολύ χαμηλή ένταση συνήθως.Χρειάζεται όμως τη βοήθεια κάποιου drive και προτείνω tonebone (δαγκωτό) ή  κάποιο από τα vox cooltron αν θες μεγαλύτερο transparency.

Αν θες έλα ν'ακούσεις τι σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοΟφτοπικ αλλα αν το γυρισουμε στα πεταλια εαν δεν δοκιμασετε msd telegun μη προτεινετε πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια...για να μην ανοιξω διαφορετικο thread....υπαρχει κανεις εδω που να εχει εμπεριστατωμενη αποψη  για τα ακολουθα μοντελλα :

 

-laney lc30 112

 

-peavy classic 30

 

?????????????????

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια...για να μην ανοιξω διαφορετικο thread....υπαρχει κανεις εδω που να εχει εμπεριστατωμενη αποψη  για τα ακολουθα μοντελλα :

 

-laney lc30 112

 

-peavy classic 30

 

?????????????????

 

Ναι, να ανοίξεις καινούργιο θρεντ, αφού αναζητείς πληροφορίες άσχετες με το παρόν. Και πριν το κάνεις, να διαβάσεις προσεκτικά όλα τα προγούμενα θρεντς και ποστς για αυτούς τους δυο ενισχυτές - αποκλείεται να μην καλυφθείς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου