Προς το περιεχόμενο

Συνδρομή περιοδικού από USA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να γραφτώ συνδρομητής σε ένα περιοδικό απο US. Ξέρει κανείς αν θα έχω τίποτα μπερδέματα με τελωνεία? Επίσης πόσο καθυστερούν για να ερθούν (αν γνωρίζει κάποιος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος κι αν κανει περισσοτερο απο 22 ευρω το τευχος (τοσο ειναι το αφορολογητο οριο) δεν θα εχεις κανενα προβλημα εκτος απο καποιους "μακρυχεριδες" ταχυδρομους (ελληνες ή και αμερικανους) η καποιους μακρυχεριδες γειτονες......

 

αν διαλεξεις air mail που ειναι και το γρηγοροτερο θα σου ερχεται ακριβως την ημερα που κυκλοφορει στις ΗΠΑ (πρωτα στελνουν τις συνδρομες & μετα στελνουν τα περιοδικα στα newsstands) αν διαλεξεις std mail μετα απο 30-50 ημερες...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βιβλία και στον τύπο νομίζω πως το όριο είναι πολύ μεγαλύτερο... Αν κρίνω τουλάχιστον από παραγγελίες που έχω κάνει από amazon και άλλα βιβλιοπωλεία που είχαν και περιοδικά μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις πρόβλημα εκτός απο τους γείτονες, αν μένεις σε πολυκατοικία, και ίσως και κανένα φιλομαθή ταχυδρόμο.

 

Εγω χάνω 1 στα 4 τεύχη ... για άγνωστους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου