Προς το περιεχόμενο

Οι Εμπειρικοι κιθαρίστες , ο Κουτρουμπουσης & τα μαμωτραγουδα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Way to Hump a Cow

 

the way to hump a cow is not

to get yourself a stool

but draw a line around the spot

and call it beautifool

 

to multiply because and why

dividing thens by nows

and adding and(i understand)

is hows to hump a cows

 

the way to hump a cow is not

to elevate your tool

but drop a penny in the slot

and bellow like a bool

 

to lay a wreath from ancient greath

on insulated brows

(while tossing boms at uncle toms

is hows to hump a cows

 

the way to hump a cow is not

to push and then to pull

but practicing the art of swot

to preach the golden rull

 

to vote for me(all decent mem

and wonens will allows

which if they don't to hell with them)

is hows to hump a cows

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Mια βαριά σιωπή κυριάρχησε στο δωμάτιο. Ο νέος άκουγε την καρδιά του να χτυπά ανήσυχα, παράξενα. Ακόμη κι έξω τα πάντα φαίνονταν ακίνητα, σαν μια αλλόκοτη προσμονή να πλανιόταν στον αέρα. Με μια αργή, διστακτική κίνηση έβγαλε από την τσέπη του ένα μικρό γυάλινο αντικείμενο με μικροσκοπικά νήματα. Αν και ψυχρό στο άγγιγμα, μια περίεργη θέρμη ανάβλυσε από μέσα του τη στιγμή που το κράτησε στο ιδρωμένο χέρι του. Το σήκωσε στο θαμπό, αχνό φως του τζακιού και άφησε το βλέμμα του να το χαϊδέψει. Κανένα ίχνος γραφής ή συμβόλων δεν έδινε κάποια ιδέα για την ιστορία του....

 

Μπλάντυ γράφεις πολύ ωραία και διέκρινα κάποιες ωραίες φράσεις. Προσπάθησε να μην γράφεις πολλές λέξεις και να μην δίνεις τόση έμφαση στην τεχνική αλλά να γράφεις με πιο πολύ feeling.

Προσπάθησε να διαβάζεις αγαπημένους σου συγγραφείς και να προσπαθείς να αφομοιώσεις το γράψιμό τους.  

Το σίγουρο είναι ότι με ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ θα τα καταφέρεις. ΚΑι μην ξεχνάς: Να γράφεις στην αρχή ΑΡΓΑ και πάντα να κάνεις ασκήσεις για ζέσταμα. (π.χ να γράφεις 100 φορές το "αρνάκι άρπρο και παχύ" που έχει απλή δακτυλοθεσία)

 

(Επίσης, (no-offence)την επόμενη φορά να ανεβάσεις video για να βλέπουμε όλοι ότι το έγραψες μόνος σου... γιατί πολλά copy-paste γίνονται τελευταία.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γέρος που Φορούσε Κουρτίνες

 

Ένας ηλικιωμένος κύριος φορώντας κουρτίνες (αν και δεν γύριζε πάντοτε σ’αυτήν την κατάντια) τη νύχτα πήγαινε συχνά σ’ένα αυτόματο μηχάνισμα που πουλούσε γάλα και πατούσε ένα κρυφό κουμπί που είχε ανακαλύψει και χωρίς να βάλει τίποτε λεφτά, άνοιγε το πορτάκι και έπιπτον 46 κουτιά γάλακτος όπου τα παράχωνε σ’ένα τσουβάλι κι έφευγε.

Με αυτό το σύστημα κατάφερε να επιζήσει οχτακόσιες χιλιάδες χρόνια.

 

 

Πρεπει να ξερω, υπαρχουν και αλλα απο εκει που ηρθε αυτο?

Πες μου πλιιιιιιιιζζζζζζζζ ειμαι κανιμοθριος δε ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρεπει να ξερω, υπαρχουν και αλλα απο εκει που ηρθε αυτο?

Πες μου πλιιιιιιιιζζζζζζζζ ειμαι κανιμοθριος δε ξερω.

 

Ειναι του Πάνου Κουτρουμπούση.

 

Ψάξε τα βιβλία του.

 

εδώ αποσπάσματα

 

http://www.dedalus.gr/gr/author.asp?id=506

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρεπει να ξερω, υπαρχουν και αλλα απο εκει που ηρθε αυτο?

Πες μου πλιιιιιιιιζζζζζζζζ ειμαι κανιμοθριος δε ξερω.

 

Ρε συ, ΚΔΟΑ εισαι?

 

(οπως ολοι οι εμπειροι μελετητες γνωριζουν, το Ο ειναι επιτηδευμενα με Ο και οχι με Ω)

 

Εκει που τον γκουγκλαρεις ψαξε και για ΚΔΟΑ η ΚΔΩΑ...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλάντυ γράφεις πολύ ωραία και διέκρινα κάποιες ωραίες φράσεις. Προσπάθησε να μην γράφεις πολλές λέξεις και να μην δίνεις τόση έμφαση στην τεχνική αλλά να γράφεις με πιο πολύ feeling.

Προσπάθησε να διαβάζεις αγαπημένους σου συγγραφείς και να προσπαθείς να αφομοιώσεις το γράψιμό τους.  

Το σίγουρο είναι ότι με ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ θα τα καταφέρεις. ΚΑι μην ξεχνάς: Να γράφεις στην αρχή ΑΡΓΑ και πάντα να κάνεις ασκήσεις για ζέσταμα. (π.χ να γράφεις 100 φορές το "αρνάκι άρπρο και παχύ" που έχει απλή δακτυλοθεσία)

 

(Επίσης, (no-offence)την επόμενη φορά να ανεβάσεις video για να βλέπουμε όλοι ότι το έγραψες μόνος σου... γιατί πολλά copy-paste γίνονται τελευταία.)

 

Eμενα παντως μου αρεσει η γραφη του bloody. Περιμενω τη συνεχεια  :)

 

Tελικα υπαρχει και καλο χιουμορ σε αυτο το φορουμ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο νέος, με μια υπεράνθρωπη προσπάθεια που σχεδόν του έκοψε την ανάσα, πλησίασε πάλι στον πυρακτωμένο γυάλινο κύλινδρο. Τα κουρασμένα μάτια του χόρεψαν επάνω του, και αμυδρά διάβασε επιτέλους την περίεργη αρχαία γραφή: Μullard...

 

Η έκπληξη που ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο του νέου δεν ξέφυγε από το ήρεμο αλλά πανέξυπνο βλέμμα του γέροντα Σουπερφάνκιου. «Πιθανόν να μην γνωρίζεις τους θρύλους που κρύβονται πίσω από αυτό το όνομα. Μην το αρθρώσεις εδώ! Θα τραβήξεις την προσοχή δυνάμεων που δεν πρέπει να μάθουν την ύπαρξή του».

 

Ο νέος ένιωσε ζαλισμένος από αυτό το κύμα των ξαφνικών αποκαλύψεων. Άρχισε να καταλαβαίνει πως η ήρεμη και ανυποψίαστη ζωή του δεν θα ήταν ποτέ πια η ίδια. Κάτι μέσα του όμως δεν ήταν πια όπως πριν, κάτι τον κατέτρωγε, κάτι που δεν είχε συνειδητοποιήσει ότι υπήρχε προηγουμένως. «Τι συμβαίνει; Aπό πού προέρχεται; Με μαγνητίζει, τα δάχτυλά μου τρέμουν, το μυαλό μου μουδιάζει, βλέπω τη λάμψη του ακόμη κι όταν κλείνω τα μάτια μου, δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο. Είναι δικό μου. ΔΙΚΟ ΜΟΥ! Μ' ακούς; Σε είδα πώς το κοιτάς, θες να μου το πάρεις!» είπε με φωνή που δεν αναγνώριζε πως ήταν πια δική του. Το πρόσωπό του είχε σκοτεινιάσει και παραμορφωθεί από το ξαφνικό μίσος.

 

«Όχι!» απάντησε ο γέρων. «Κράτα το μακριά μου! Είναι επικίνδυνο και πρέπει να καταστραφεί. Κι αυτό μπορεί να γίνει μόνο στο σημείο που δημιουργήθηκε. Δεν καταλαβαίνεις πόσο σε εξουσιάζει; Είσαι πια συνδεδεμένος με αυτό, είναι κομμάτι του εαυτού σου, οι μοίρες σας είναι ενωμένες».

 

«Οι αρχαίοι ήξεραν πως οι πισιμπιαίοι ενισχυτές με λυχνίες πάντα θα ακούγονταν κατώτεροι από τους ποϊνττουπόντιους. Ένας από αυτούς όμως αποφάσισε να αλλάξει το ρου της ιστορίας. Σαν τελευταίο μέσο απελπισίας πριν τον εξορίσουν οι υπόλοιποι δια παντός από τον κύκλο του Θορυβουτελειατζιάρ, χρησιμοποίησε τις πιο σκοτεινές, αποτρόπαιες και σατανικές μαγικές δυνάμεις των πιο εφιαλτικών ονείρων και έβαλε όλη την ενέργεια της μαύρης ύπαρξής του σε τούτο εδώ», είπε δείχνοντας με μια χειρονομία το γυάλινο αντικείμενο που εξακολουθούσε να δίνει μια απόκοσμη λάμψη, όσο κι αν ο Μεσαμπούγκιος είχε μυστηριωδώς απενεργοποιηθεί.

 

«Μόλις τοποθετηθεί στην πρώτη θέση των προενισχυτριών ενός πισιμπιαίου, οι νότες που θα ξεπηδήσουν από αυτόν όχι μόνο θα είναι πολύ πιο σαγηνευτικές από οποιονδήποτε ποϊντουπόντιο, αλλά οι γραφές λένε πως κανείς δεν θα μπορεί να αντισταθεί στην ξαφνική και ανεξήγητη έλξη που θα νιώσει στην ψυχή του. Μπορεί να σε παρασύρει στην τρέλα. Οι δυνάμεις που σου χαρίζει είναι πέρα κι από την πιο νοσηρή φαντασία...»

 

 

 

(to be continued)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου