Προς το περιεχόμενο

Carlos Santana στην Ελλάδα!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δε ξερω τι #@@$$@ θα παιξει , αλλα αν μπορειτε κ γουσταρετε τη μουσικη του πηγαιντε καλυτερα γιατι δεν ειναι τυχαια μεγαλο ονομα

εγω βαριεμαι παντως, τον εχω δει 2 φορες  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

σκορπιες σκεψεις για το live

 

εαν εξερεσουμε τα κοματια που θυμιζαν πατριινο καρναβαλι το σετ λιστ ηταν καλουτσικο!

 

αρε ρε εκφυλε σαντανα παιζεις soul sacrifice κ μετα την σκατοφλωρια Into the night κ ενοητε οτι οι περισοτεροι κανγκουροι δεν ηξεραν ποιο ηταν το soul sacrifice κ απλα κοιτουσαν κ μολις μπηκε η κολομπαρια αρχιζαν να φωναζουν! τοτε ηταν που εφυγα πισω κ αραξα στο τελος γιατι ξενερωσα....

 

παλι καλα που επαιξε batuka και no one to depend on

 

οι μουσικοι ολοι γαμουσαν κ εδερναν ο ηχος αρκετα καλος για ενα group 12ατομων αλλα τον μπασσιστα πολυ θαμενο τον ειχαν....

ο αριστερος κρουστος οπως κοιτουσαμε all the money!

 

οι σεκιουριταδες εντελως γοριλες για ακομα μια φορα

ΟΥΣΤ ΖΩΑ τους κυριλοτρεντοκανγκουρες τους αφηνατε να κατσουν οπου θελουν κ εμας μας κραζατε συνεχεια! της μαμα σας το μιξερ!

 

θα μπορουσε να ηχαν παει πολυ πιο πισω την σκηνη να χωρεσει κ αλλος κοσμος κ να ειμαστε ανετα κατω οχι σαν σαρδελες ακομα κ στο τελος της σειρας!

 

παντως ειχε ωραια γκομενακια που χορευαν συνεχεια αλλα εγω ρε πουστη ηθελα να δω μουσικους οχι κολους....

 

οπως ειπε κ πολυ σωστα  ενας φιλος ο santana φετος γιορταζε 10 χρονια μαλακιας!

ενω θα πρεπε να γιορταζει 40 χρονια απο το woodstock tespa.....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ειχε ωραια γκομενακια που χορευαν συνεχεια αλλα εγω ηθελα να δω μουσικους οχι κολους....

 

Η ιεράρχηση των αξιών μας διαφέρει .........  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ενοητε οτι οι περισοτεροι κανγκουροι δεν ηξεραν ποιο ηταν το soul sacrifice

 

να πω την κακία μου;

 

εγώ ξέρω ποιό είναι το soul sacrifice, είναι το κομμάτι που στο τριπλό άλμπουμ του woodstock είναι ακριβώς πριν κάποιον hendrix

 

και λίγα δευτερόλεπτα αφού ξεκινήσει ο hendrix,  αναρωτιέσαι τι προσπαθούσε να κάνει ο προηγούμενος κιθαρίστας...

 

όποιος έχει την ηχογράφηση, ας ακούσει τα δύο κομμάτια το ένα μετά το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους "άτυχους" της βραδιάς καθώς πήρα εισιτήριο στο....και πέντε (ας πρόσεχα...) για πύλη 22 (τέρμα αριστερά) και ο ήχος ήταν τόσο χάλια που ήθελα να φύγω...

 

Ο Santana ακουγόταν λίγο και θαμένος και πάνω απο όλους ήταν μπάσσο και ντραμς

 

Φίλοι μου που ήταν στην 28 δηλ ακριβώς απέναντι από τη σκηνή μου είπαν ότι ο ήχος ήταν σαν cd...anyway

 

Παρ'όλα αυτά εξαιρετικοί όλοι τους - και μόνο που είδα ένα θρύλο (κατ'εμέ) να παίζει άξιζε....μεγάλος παίχτης  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπε κ πολυ σωστα  ενας φιλος ο santana φετος γιορταζε 10 χρονια μαλακιας!

 

Καλογουστα ποπ γεμισματα επαιζε, οχι και μαλακιες. Τον συγχωρω που επαιξε στο Smooth (κομματαρα) το ΙΔΙΟ ακριβως σολο με ενα αλλο γνωστο του, που μου διαφευγει, τραγουδι, και κατι αρλουμπες τυπου ιnto the night, αλλα συνολικα μεσα απ'οσες συνεργασιες εχει παιξει που εχω ακουσει, θεωρω πως ειναι η πιο ωριμη περιοδος του.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος δεν μου άρεσε.Mάλλον έπαιζε ρόλο κι η κερκύδα που ήμουνα υποθέτω.Ο μπασσίστας χαμένος εντελώς πάντως.Ο Santana ακουγόταν τζάμι.

 

Anyway, εκτός απο τα κλασσικά του, βαρέθηκα αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου