Προς το περιεχόμενο

Moυσικο Distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γίνεται να ακούγεται η παραμόρφωση σαν τζιτζίκι και ο ενισχυτής σου να μην είναι σκουπίδι? εκτός αν χρησιμοποιείς πετάλι ή κιθάρα που είναι σκουπίδια ή δεν ξέρεις πώς περιστρέφονται τα ρυθμιστικά του ενισχυτή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γίνεται να ακούγεται η παραμόρφωση σαν τζιτζίκι και ο ενισχυτής σου να μην είναι σκουπίδι? εκτός αν χρησιμοποιείς πετάλι ή κιθάρα που είναι σκουπίδια ή δεν ξέρεις πώς περιστρέφονται τα ρυθμιστικά του ενισχυτή..

 

Βέβαια.Βάλε το Metal Zone μπροστά απο έναν DSL και αν δε μαζευτεί ζουζουνοπαρέα εγώ αρχίζω φλογέρα!!  ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς :

crunchbox.jpg

 

Και είναι και μέσα στο budget σου.

 

χμμμμ δεν θα συμφωνισω το πεταλι το χω και μονο Marshall δεν θυμιζει...

ειναι καλο distortion μπαι δε γουει.. ;)

 

 

marshall dist. σε πεταλι θα βρεις εδω..

http://www.thomann.de/gr/marshall_jh1_jackhammer.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς :

crunchbox.jpg

 

Και είναι και μέσα στο budget σου.

 

Με προλαβε...ο Κλουζο...

Νομιζω οτι ειναι το καλύτερο Μουσικο Distrotion pedal που εχω ακούσει σε αυτο το budget!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, με όλο το σεβασμό προς την προθυμία σας να βοηθήσετε, νομίζω πως η συζήτηση έχει τελειώσει από το δεύτερο ποστ...

 

οχι δεν υπαρχει απο τη στιγμη που το καθαρο καναλι του ενισχυτη σου ειναι για τα μπαζα.παρε εναν ΛΑΜΠΑΤΟ ενισχυτη και τα ξαναλεμε ;)

 

;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, με όλο το σεβασμό προς την προθυμία σας να βοηθήσετε, νομίζω πως η συζήτηση έχει τελειώσει από το δεύτερο ποστ...

 

;)

 

Δε καταλαβαινω αυτη την υπεροψια..

Προσωπικα εχω ακουσει απο τρανσιστορ ενισχυτη σε συνδιασμο με πεταλια πολυ καλυτερο αποτελεσμα απ'οτι σε λαμπατο με αντιστοιχα πεταλια αλου ομως κιθαριστα...και τι εννοω...

Το θεμα δεν ειναι τι εξοπλισμο εχεις αλλα πως τον αξιοποιεις..

Θα συμφωνισω παρολα αυτα οτι ο spider ειναι για τα ψιλομπαζα...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα.... υπεροψιας,ο ιδιος ο ..ιδιοκτητης του ενισχυτη θεωρει τον ενισχυτη του χαλια,οποτε τι να του πουμε του ανθρωπου?οτι αν βαλει ενα πεταλακι επανω του θα μεταμορφωθει σε Plexi του 68? ;D ;D

 

αλου ομως κιθαριστα.

 

αμ,δε γινονται ετσι οι συγκρισεις φιλε μου...γινονται με τον ιδιο παικτη σε διαφορετικο εξοπλισμο δηλ. αν εχεις καταπληκτικο ηχο με τραντζιστορατο ενισχυτη τοτε  θα εχεις ΘΕΪΚΟ ηχο με λαμπατο...τοσο απλα. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια νομιζω οτι και τα 2-3 τελευταια ποστ είναι περιττα...

Εαν ο guitarist ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ...

και με μισο όργανο και καρφί στην κονσόλα έχει ΗΧΑΡΑ!!!

Τώρα όλα τα άλλα για λάμπες κτλ είναι απλοι κομπλεξισμοί...με όλο το σεβασμό!

Ο ήχος κατα κύριο λόγο ζήτησε ένα "μουσικο distorion"...

και αυτό κάνανε όλα τα παιδιά...

cheers Dudes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία υπεροψία αγαπητέ συνφορουμίτη. Έχω γράψει άπειρες φορές ότι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί είναι η... παγκόσμια κυριαρχία των λαμπάτων. Yπάρχουν SS που εκτιμώ (και που δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιώ αν είχα ας πούμε το... εξωγήινο παίξιμο πχ. του Makam ή του Alter).

 

Προσωπικα εχω ακουσει απο τρανσιστορ ενισχυτη σε συνδιασμο με πεταλια πολυ καλυτερο αποτελεσμα απ'οτι σε λαμπατο με αντιστοιχα πεταλια αλου ομως κιθαριστα...και τι εννοω...

Το θεμα δεν ειναι τι εξοπλισμο εχεις αλλα πως τον αξιοποιεις..

 

Δεν διαφωνούμε, αλλά πώς μπόρεσες να συγκρίνεις διαφορετικούς κιθαρίστες με "αντίστοιχα" (ούτε καν ίδια) πετάλια, βγάζοντας συμπέρασμα για... την ποιότητα του ενισχυτή;

 

 

P.S. Aς μείνουμε οντόπικ, τα SS vs. tube και δάχτυλα vs. gear έχουν εξαντληθεί στο παρελθόν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου