Προς το περιεχόμενο

PCMCIA με τροφοδοσία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα,

Εχω μια rme fireface 400 και θελω να τη συνδέσω σε laptop χωρις firewire.

Οποτε θα παρω μια PCMCIA firewire,το θεμα ειναι οτι προσφατα δανειστικα καποια καρτουλα αλλα δεν τροφοδοτουσε,γνωριζετε καποιο pcmcia που να παρεχει και τροφοδοσια;ευχαριστω.  Χρηστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία δεν το κάνει απ'όσο γνωρίζω.

 

Έχουν όμως βύσμα για να συνδέσεις πάνω τους τροφοδοτικό, που στην συνέχεια θα παρέχει ρεύμα στην Firewire κάρτα σου.

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κατ'αρχας μπορει η fireface na παρει ρευμα απο το firewire>>>???...den ειμαι κ τοσο σιγουρος.....παντως οπως προανεφερε ο ghen se περοπτωσεις που η pcmcia den einai ικανη να παρεχει κ τροφοδοσια,μπορει να δεχτει ανταπτορακι γαι να παρεχει αυτη την extra τροφοδοσια που χρειαζετα...για ποιον λογο ομως δεν χρησιμοποιεις το ρευμα της rme??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιον λογο ομως δεν χρησιμοποιεις το ρευμα της rme??

 

Εγώ θα το έκανα έτσι αν ήθελα όλα τα καλώδια ρεύματος μαζεμένα μαζί (σε κάποιο live για παράδειγμα).

 

H FF400 είναι Bus Powered (έχει χαρακτηρα portable, όπως η Ultralite).

 

http://www.rme-audio.de/en_products_fireface_400.php

Full mobility by Bus Power support

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος ειναι οτι θελω να κανω καποιες εξωτερικες ηχογραφησεις κ οσο να ναι η μπριζα σε δεσμευει,για ενα live οκ μια μπριζα ειναι απαραιτητη θεωρω,αλλα για μια ηχογραφηση στο δρομο ειναι σχεδον αδυνατο.(εκτος κ αν εχεις 4 χιλιομετρα μπαλαντέζα).

Παντως δεν ειναι ψιλοπεριεργο να μην παρεχει τροφοδοσια οταν σε πληοψηφια των  usb interfaces γινεται ακομα και για phantom power?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να την τροφοδοτήσεις με ξεχωριστή μπαταρία. Κάτι πρέπει να υπάρχει στο Forum της RME. Είμαι σίγουρος ότι δεν είσαι ο μόνος χρήστης με την συγκεκριμένη ανάγκη.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου