Προς το περιεχόμενο

Υποχρεώσεις των στούντιο πρόβας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

.......Απο εκεί και πέρα μην τρελαινόμαστε,

μήπως στην περίπτωση που θα έλεγα καλά λόγια για κάποιον επαγγελματια και την επιχείρηση του όπως συμβαίνει πολλές φορές στα φόρουμ,

θα έπρεπε να ενημερωθεί ο εν λόγω επαγγελματίας για να μου κόψει επιταγή για την διαφήμιση???

Οχι δεν νομίζω. Πουθενά δεν συμβαίνει αυτό. Γιατί να είναι διαφορετικό στην περίπτωση της κακής κριτικής?

 

Εγώ νόμιζα πως η φάση εδώ είναι μια δημόσια σφαίρα για ανθρώπους που γουστάρουν μουσική και ενημερώνουν ο ένας τον άλλο και αν νιώθουν οτι πρέπει προειδοποιούν κιόλας το πράτουν. Μήπως είδατε να αναφέρομαι σε κάποιο άλλο στούντιο και να του κάνω διαφήμιση εις βάρος της ηχορύπανσης. Φυσικά και όχι. Για ποιό λόγο λοιπόν να είναι κάποιος καχύποπτος απέναντι μου?

 

Τέλος πάντων έαν παραβίασα κάποιο κανόνα του φόρουμ ζητώ συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω σε τι εξηπηρετεί να μιλάς για την "ΑΓΟΡΑ" εάν πρέπει να λές μονάχα θετικά σχόλια.

 

Ακριβως αυτο.

 

Ο καθενας πρεπει να εχει το θαρρος της γνωμης του οποια και αν ειναι αυτη και να μην κοτευει οταν βλεπει να μπαινουν μεσα στο Νοιζ για απαντηση ο κ. Κ... η ο κ. Σ.....

Μηπως τους χρωστανε? Να μην ειναι λερες και σωστοι στην εξυπηρετηση για να παιρνουν καλες κριτικες και οχι μονο. 

Δεν ειναι χαζος ο αλλος να ξερει κατι καλο και να μην το προτεινει αλλα και απ την αλλη αν ξερει κατι μαπα να λεει "μακρια"

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Μεσα από μια τετοια διαδικασία μόνο καλά πράγματα μπορούν να βγουν, οταν οι τοποθετήσεις είναι κόσμιες και έχουν σκοπό την καλοπροαίρετη κριτική.

Θα μου πεις... "αυτοί πληρώνονται για να τα προσφέρουν και δεν το κάνουν".

και θα σου πω: "καλό είναι να μεταφέρεις τη δυσαρέσκεια σου στον υπεύθυνο όταν πας να πληρώσεις, ώστε να το γνωρίζει και να το διορθώσει, αν και εφόσον σας θέλει πελάτες."

 

Πρέπει να αποκτήσουμε καταναλωτική συνείδηση. Με αυτό τον τρόπο συμβαίνουν πράγματα. Με το μποϋκοταζ στα γάλατα που έγινε από συνειδητοποιημένο μέρος του αγοραστικού κοινού για κάποιους μήνες, η Δελτα κατέληξε να μειώσει τις τιμές της, εκεί που τις ορίσαμε. Κάτω από 1 ευρώ το λίτρο. Και φυσικά ακολούθησαν και οι άλλες βιομηχανίες του καρτέλ. Νίκη του καταναλωτή! Το ίδιο μπορεί να συμβεί σε κάθε τομέα της αγοράς όπου οι προσφερόμενες υπηρεσίες δεν εχουν στοιχειώδη στάνταρ ή είναι ακριβά χωρίς προφανή λόγο.

 

Οχι ότι η αναφορά του riviera είναι κακοπροαίρετη, αλλά στο παρελθόν έχουν υπάρξει καταγγελίες ανώνυμες χωρίς παραγωγική κριτική με σκοπό μόνο να βρίσουν, κάτι που απλά δεν στέκει με τον νόμο αλλά και την δημοσιογραφική δεοντολογία. Το θέμα πάντως ανακοινώθηκε στην Ηχορύπανση και ελπίζουμε να έχουμε και την δική τους θέση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα το συγκεκριμενο θεμα,παντως η δικια μου μαρτυρια για το συγκεκριμενο στουντιο ειναι πριν 2 χρονια και ειναι ακριβως η ιδια οπως και του riviera (με το περιπου ιδιο nickname μας) που ξεκινησε το θεμα.... ειλικρινα αξιζει να κλεισεις μια ωρα στο συγκεκριμενο στουντιο για να γελασεις με αυτο που προσφερουν οι τυποι.... και μενω εκπληκτος το οτι ,ειτε επρεπε να το ειχαν φτιαξει ή να μην πατουσε ψυχη εκει περα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως καλύτερα να υπάρξει μια επίσημη ανακοίνωση του φόρουμ για τέτοια θέματα, π.χ. όταν θες να τα χώσεις κάπου να στέλνεις πρώτα σε κάποιον αστεράτο εδώ μεσα τα παραπονά σου, αυτός να τα κοινοποιεί στο στούντιο/μαγαζί/σουβλατζίδικο κλπ και να ανακοινώνονται τα αποτελέσματα. Αφτό είναι;

 

Θυμίζει λίγο λαϊκό δικαστήριο μετά λιθοβολισμού το να τα χώνουμε χύμα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε κωστα τι λες?

να στελνει καποιος πμ στον γιαμεθ και να του λεει "μπαμπα παρε τηλεφωνο η βγες στο φορουμ και πες ο ετσι ειναι κακο παιδι?"

 

και βεβαια χυμα, οποιος εχει την εμπειρια, αυτος την λεει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντάσσομαι της άποψης να καταθέτουμε αρνητικές και θετικές γνώμες για studio, μαγαζιά ή οτιδήποτε άλλο συναφή με την... ασθένεια μας online. Για να αποφεύγουμε γενικώς τις κακοτοπιές, ή τουλάχιστον να είμαστε προϊδεασμένοι.  Σε ότι αφορά στην Ηχορύπανση, οι εντύπωσεις μου από την μια και μοναδική φορά που πήγα εκεί [ή μήπως δύο, δεν θυμάμαι πριν έξι χρόνια αυτή η ιστορία], ήταν κάκιστες. Όταν ήταν ακόμα στο υπόγειο, αντήχηση, εξοπλισμός σε κακή κατάσταση, ενισχυτής χωρίς footswitch, ανεπαρκής κατάρτιση του τότε προσωπικού. Από ένα φίλο πρόσφατα έμαθα ότι φτιάξαν καινούργιες αίθουσες σε πιο σύγχρονα πρότυπα πάνω από το μουσικό κατάστημα, αλλά και σε αυτές κάνουν κάτι κουλά [δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία].  Σε γενικές γραμμές έτσι όπως το χω κόψει, υπάρχουν δεκάδες studio στην Αθήνα που είναι OK αν είσαι πιτσιρικάς, λιγότερα αν ψάχνεις κάτι αξιόλογο σε εξοπλισμό και ακόμη λιγότερα αν επιζητάς ποιότητα χώρου, παρελκόμενων υπηρεσιών. Ευτυχώς το τελευταίο διάστημα, υπάρχει μια τάση οι ιδιοκτήτες των studio να κάνουν σοβαρές επενδύσεις και να στοχεύουν σε ένα "ποιοτικό συνολικά πακέτο".  Just my 2 cents στο όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε κωστα τι λες?

να στελνει καποιος πμ στον γιαμεθ και να του λεει "μπαμπα παρε τηλεφωνο η βγες στο φορουμ και πες ο ετσι ειναι κακο παιδι?"

 

και βεβαια χυμα, οποιος εχει την εμπειρια, αυτος την λεει

 

Κάπως έτσι, γιατί αλλιώς βλέπουμε μόνο την μία πλευρά και συμπέρασμα δεν βγαίνει. Το έχω δει το έργο άλλωστε να γίνεται αρκετές φορές.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω συνηθισει

α) να φωναζω τον μπαμπα μου για να καθαριζει

β) να βλεπω την τρυπα και να μην προειδοποιω τους αλλους να μην πεσουν μεσα

 

αλλωστε ολο και καποιο "πουλακι" θα του σφΗριξε του μαστορα οτι του την λεμε εδω. ΑΝ δεν συμφωνει εδω ειμαστε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλωστε ολο και καποιο "πουλακι" θα του σφΗριξε του μαστορα οτι του την λεμε εδω.

 

Το θέμα πάντως ανακοινώθηκε στην Ηχορύπανση και ελπίζουμε να έχουμε και την δική τους θέση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω συνηθισει

α) να φωναζω τον μπαμπα μου για να καθαριζει

β) να βλεπω την τρυπα και να μην προειδοποιω τους αλλους να μην πεσουν μεσα

 

αλλωστε ολο και καποιο "πουλακι" θα του σφΗριξε του μαστορα οτι του την λεμε εδω. ΑΝ δεν συμφωνει εδω ειμαστε

 

α) Ούτε γω. Απλά αν μπώ και πώ χίλιες δυό μαλακίες για σένα που δεν ξέρεις το νοιζ, και δεν μπορείς να "αμυνθείς" με κάποια επιχειρήματα, υπάρχουν πολλοί χαζοί που θα με πιστέψουν και μόλις βλέπουν πλέηλαουντ θα κόβουν λάσπη.

 

β) Καμιά φορά είναι καλό να πέφτεις σε τρύπες, ώστε να απομαλακοποιείσαι και να προσέχεις για την επόμενη. Οι εποχές της αθωότητας και του "μικρό σπίτι στο λιβάδι" άλλωστε έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου