Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω καθαρά Twin Reverb, βρώμικα πουσαρισμένου Marshall. Ζητάω πολλά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρρυ αλλά τώρα κατάφερα να διαβάσω σιγά σιγά τα posts. Και ο Supersonic και ο Stilletto φαίνονται / ακούγονται καλοί. Ιδίως ο Supersonic έχει και καλή τιμή...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.musik-schmidt.de/Rivera-Clubster-Royale-112-Combo.html

 

Τον έχω. Δε στο λεω στον αερα. Είναι φανταστικός. O quianna είναι 30kg και πολύ απλά ΔΕΝ ΚΟΥΒΑΛΙΕΤΑΙ εκτος αν εχεις roadie ΧΑΧΑΧΑ ή εκτός αν τον έχεις σπίτι και παίζεις στα live με την καθε απαράδεκτη μπαχατέλα του μαγαζιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω 2 RIVERA μόλις άκουσα τον ένα πήρα και δεύτερο και μάλιστα θηρίο.

Κατακαιρούς υπάρχουν εδώ μέσα κάτι Brunnetti για ψάξτους διότι τουλάχιστον από καθαρά θα σου πέσει το σαγόνι και στα βρώμικα επίσης σκίζουν.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν περιμένεις αλλα 3 χρονια θα βγει ενας ενισχυτης γαματος,ακριβως αυτο που θες. Δε μπορω να σου πω ακομα λεπτομέρειες δεν ειναι η ωρα, κανε υπομονη. Το thread εδω θα'ναι οποτε μην ανησυχεις ;D ;D

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντά σε αυτό που ψάχνεις θα βρεις πολλά καλά μηχανήματα... ωστόσο το τέλειο δεν επιτυγχάνεται ποτέ με έναν ενισχυτή, για αυτό και αρκετοί καταλήγουν να έχουν 2 amp setup. Προσωπικά έχω το Mesa LoneStar και στο κομμάτι Fender Twin Reverb έχει ανάλογα κρυστάλλινα καθαρά, ενώ το βρώμικο κανάλι του μπορεί να μην μπορεί να γίνει Marshall Plexi, όμως έχει χαρακτήρα blues/rock πολύ παραμετροποιήσιμο (που ξεφεύγει από τα συνηθισμένα στάνταρντ της εταιρείας)... επομένως στο συστήνω.

 

Από κει και πέρα, είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αν τα καθαρά "α λα Fender" είναι κάτι που γουστάρεις αλλά πχ η πρώτη σου προτεραιότητα κατά μεγάλο ποσοστό είναι η Marshallila, τότε στη θέση σου θα έψαχνα για κάποιον από τους ενισχυτές με EL34 που προαναφέρθηκαν, και απλά μετά μαθαίνεις να αγαπάς τα καθαρά του... που μπορεί να είναι ωραία, αλλά ποτέ δεν θα έχουν ακριβώς χαρακτήρα Fender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετονομασια thread σε: ΕΨΑΧΝΑ καθαρά Twin Reverb, βρώμικα πουσαρισμένου Marshall. ΖΗΤΑΓΑ πολλά ;;;  ::) :P :-*

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου