Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω καθαρά Twin Reverb, βρώμικα πουσαρισμένου Marshall. Ζητάω πολλά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως που εχω  χρησιμοποιησει πολλες φορες τον JCM2000 live παντα εβγαζα θαυμασια καθαρα...no problem που λενε... :) :)

 

το VM Combo το εχει ενας φιλος μου και εχει υπεροχα καθαρα επισης (πολυ κοντινα σε αυτα του JTM45 αλλα με μεγαλυτερο headroom & αττακα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αlder o Supersonic έχει κιλά βρωμιάς και πολύ ποιοτικής μάλιστα - δεν χρειάζεται πεταλάκι και ήλπιζα να μην πάμε εκεί γιατί είναι προφανές πως ο Msc δεν τα θέλει μιας και κυνηγά ολοκληρωμένη λύση...

 

δεν διαφωνω, απλα προτεινα το πεταλακι για να Marshalliσει καπως τον ηχο μια και οπως ειπες η βρωμιες του ειναι πιο ...Mesa style. (εγω δεν τον εχω παιξει. μονο κλιπακια εχω ακουσει)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που εχω  χρησιμοποιησει πολλες φορες τον JCM2000 live παντα εβγαζα θαυμασια καθαρα...no problem που λενε... :) :)

 

το VM Combo το εχει ενας φιλος μου και εχει υπεροχα καθαρα επισης (πολυ κοντινα σε αυτα του JTM45 αλλα με μεγαλυτερο headroom & αττακα)

 

+1 για τον Vintage Modern.Δεν έχει ακριβώς "καθαρά Twin Reverb" αλλά έχει πολύ καλό καθαρό κανάλι.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αμα επαιρνα ΤΩΡΑ ενισχυτη θα επαιρνα ΑΥΤΟΝ

 

http://www.youtube.com/watch?v=nr4LjM9zGP0&feature=related

 

ΚΑΙ πολυ φτηνοτερος για να φας τα υπολοιπα σουβλακια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε τον bogner alchemist, τον εχω 2 μηνες τωρα και ειναι καταπληκτικος, εχει ισαξιο drive καναλι με τον XTC και απιστευτα καθαρα αλα fender. Μου φενεται τους εχει ο νακας . Εκανα ενα συγκρητικο τεστ προχτες μεταξυ ΧΤC και alchemist σε high gain κατασταση και ιδου τα αποτελεσματα αν θες να τα ακουσεις. Το πρωτο κλιπ ειναι ο ΧΤC classic.

 

http://www.zshare.net/audio/59810287fcd3af19/

 

http://www.zshare.net/audio/59810259d9444983/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και το αλλο...

 

βρισκεις εναν παλιο twin. Τον δινεις στο Μητσο και σου κανει το normal channel British Voiced και το κανονικο το αφηνει ως εχει... Και αν θελεις και reverb/vibrato στο normal παλι γινεται.

 

Το πολυ πολυ βαζεις και ΚΤ66 τελικες (με τις αναλογες ρυθμισεις) και εισαι μεσα.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Alchemist από ότι θυμάμαι έχει ωραία καθαρά, επίσης πολύ ενδιαφέρον crunch αλλά κάπως ιδιότροπα βρώμικα που προσωπικά δεν θα τα χαρακτήριζα Μαρσαλιάρικα (που θέλει ο Msc). Alder έχεις φοβερές ιδέες που δεν τις είχα σκεφτεί, αλλά ειναι εφικτή μια τέτοια κίνηση; Kαι η επιτυχία ενός τέτοιου επιχειρήματος από πλευράς ήχου; Πολλοί λένε ότι για να αποδωθεί σωστά ο Marshall ήχος πρέπει να έχεις closed back καμπίνα, και διαφορετικά μεγάφωνα από αυτά που "αγαπούν" οι Fender (ναι, ξέρω για τον Wylde και τα EV, αλλά για μένα ο Μάρσαλ ήχος θέλει και λίγο "σπασιματάκι" από το κατάλληλο ηχείο)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς όρισες. Επειδή δεν έχω αξιοθεί να ακούσω κάποιο ενισχυτή από τον Μήτσο, δε πετάς κανα κλιπάκι με τον ενισχυτή να τον ακούσουμε. Αλήθεια αυτέ οι καστομιές του Telegun πάνω κάτω που κυμαίνονται, άνω των 2000Ε ή κάτω?

 

publius δεν εχω κανα κλιπακι ακομα με τον ενισχυτη,αλλα αν εισαι θεσσαλονικη κανονιζουμε να βρεθουμε και να παιξεις να τον ακουσεις.

Δεν ξερω σε τι τιμες κυμαινονται σημερα οι ενισχυτες του μητσου γιατι το δικο μου ειναι παλαιολιθικο πειραματικο πρωτοτυπο (μαλλον με SN 0000  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου