Προς το περιεχόμενο

κατι περα απο το σηνιθισμενο για les paul


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρωτο θεμα μου και θα αχοληθω με την les paul μου

θελω να αλλαξω τους μαγνητες.Η ληση SD59-JEFF BECK εχει παραγεινει (το βλεπω σ ολεσ τιs epiphone για να μοιασουν στα μεγαλητερα αδερφια τους) επειδη ειναι το βασικο μου οργανο θελω να ψαχτω.η μουσικη που παιζω ειναι gnr εωσ metallica.εχω δει απο το site του duncan τον alnico ii pro και μου αρεσε τρελα!

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απορριπτεις μια επιλογη μονο και μονο επειδη ειναι πολυφορεμενη? Πιθανως να ειναι και πολυφορεμενη γιατι ειναι εξοχως καλη. Γνωμη μου να μην τους αποκλεισεις χωρις να τους ακουσεις.

 

Οι a2pro ειναι πολυ καλοι για GNR (ειναι αυτοι που χρησιμοποιει και ο ιδιος ο slash) αλλα προσωπικα για metallica θα ηθελα κατι με καπως μεγαλυτερη εξοδο (ας πουμε emg). Mε εναν καλο high gain ενισχυτη παντως και οι a2p μια χαρα κανουν

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx για τισ απαντησεις.Αν και για πρωτη φορα που γραφω δεν περιμενα τοσες πολες

το σετ sd 59 κ jeff beck το ειχα σε μια μαιμου επειδη με τουσ μαμισιους δεν ειχε (τουλαχιστον για τα γουστα μου) αρκετο ογκο και ο ηχοσ ηταν πολυ πριμος,αλλα παραδεχομαι οτι μετα την αλλαγη τα μεσαια κ τ μπασα γεμισαν,εγω ομωσ ειχα κολλημα με την gibson . θελω να δοκιμασω κατι διαφορετικο.

αυτο που ψαχνω ειναι ενας neck μαγνητης με καλα καθαρα και midium output.αι ενασ bridge με αγριες διαθεσεισ. θελω να μου πειτε εαν μπορει να μπει και η κιθαρα να μην εχει ακραιο ηχο (death metal  εωσ funky) .υτο που επεξεργαζομαι ειναι

seymour duncan  neck alnico ii pro.bridge custom 5

dimarzio neck paf pro.bridge super distortion

καποιο απ αυτο μπορει να την κανει να πεταει?

εχω δει και ακουσει τους προαναφεροντες αλλα θα ειναι ενταξει με les paul?

 

εδω βλεπω τον παφ να τα σπαει

 

και εδω ο super κουγεται δυνατοσ και λιγο vintage.

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια λες πολ εχεις? και τι μαγνητες φοραει?

Εγω με την classic μου που φοραει 496 κ 500 βγαζω πολυ πιο high gain ηχους απ'οτι με τους burstbuckers pro της standard μου. Οποτε δες και αυτην την επιλογη εκτος και αν ειδη τους φορας και δεν σε καλυπτουν.

(που δεν βρισκω τον λογο)

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

studio με 490-498 (με τα νικελ καπακια αν βοηθαει)

εαν ηταν για μια clasic η standard με τοσα λ7 που θ σκαγα

δεν θα της αλλαζα τιποτα. μεχρι τα χριστουγεννα θα χτυπισω μια standard με (burstbuckers 2 και 5 νομιζω)ενος φιλου μου και θα την κρατησω μαμα .στην studio παλι θελω δυναμη.οποτε βαζω πεταλι(digitech deathmetal distortion) ο ηχος βρομιζει ευκολα αλλα ξυριζει.για αυτο σκευτομαι τον super distortion που εχει μπασακια,output,ειναι δοκιμασμενος σχετικα,και φερνει λιγο και σε  vintage αν χρειαστει.ο ενησχιτης μου ειναι ενας marhall valvestate μοντελο καπου στα 90s και μετα

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενασ φιλοσ το περασε σε βιολι.

μετα μας συνελαβαν για τρομοκρατες

το πεταλι αυτο το χρησιμοποιω περισσοτερο για low-end

δεν κανει για τιλοτα αλλο.αλλα ο ενισχιτης δεν εχει κουραγιο για πολλα.

παντος και για τα καθαρα δεν... ο neck μπασαρει επικηνδινα και κατανταει σπαστικος ακομα και με το  tone στο 10.δεν μου φενονται ισοροπιμενοι...

πολλα ζηταω?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο σκευτομαι τον super distortion που εχει μπασακια,output,ειναι δοκιμασμενος σχετικα,και φερνει λιγο και σε  vintage αν χρειαστει.

 

Πώς γίνεται αυτό γιατί δεν το'χω καταφέρει....?...τον αμάζευτο έχει....

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου