Προς το περιεχόμενο

Δε ριχνετε κι εσεις καμια βοηθεια για ενα reverb πεταλι??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα.

 

ειμαι στην αναζητηση reverb πεταλιου και θα ηθελα να ακουσω και κανα δυο γνωμες απο κατοχους πεταλιων.

1)E.H. Holy grail

2)Digitech Hardwire

3)Boss

 

Ειδος μουσκικης απο blues-country-μεχρι gary moore και hard rock.

 

εμπρος λοιπον ριχτε τις ιδεες σας αλλα και τις προσωπικες εμπειριες.

 

Να ξεκαθαρισω πως το ταβανι φτανει ως τα 150Ε (μη μου πειτε κανενα λαμπατο t rex ας πουμε)

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειμαι κατοχος του (ακομα) αλλα τη γουσταρω αυτη την εταιρια. Α αν το παρεις απο ebay εισαι καικατω απο το ταβανι  ;) ( και απο Θωμα λιγο πιο πανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα ελαφρώς μετάχειρο FDR 65 Boss με το κουτί του κλπ αν ενδιαφέρει τα λέμε....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy Grail: ωραίο αλλά η καινούργια σειρά σε σμίκρυνση δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη από πλευράς αξιοπιστίας (είχα πρόβλημα με ένα τρέμολο από αυτά, κι έχω ακούσει κι άλλα παράπονα), και το ράδιο αρβύλα λέει ότι ακούγονται ελαφρώς χειρότερα. Μπορείς όμως να το ακούσεις άνετα, είναι δημοφιλές πετάλι. 

 

Hardwire: πολύ καλό και με τη σφραγίδα της Lexicon. Προσωπικά δεν θέλω τους ήχους τόσο "αποστειρωμένους" για κιθάρα, σε συνθ όμως ή σε άλλες εφαρμογές πιστεύω ότι θα σκίζει. Το chorused reverb του είναι αρκετά κιτς. Κι αυτό μπορείς να το ακούσεις στο κέντρο της Αθήνας.

 

Βοss RV5: Πολύ υποτιμημένο πετάλι. Λίγο ψυχρό αλλά κρύβει πολλούς θαυμάσιους ήχους. Τέλειο για τα κολοσσιαία αιθέρια reverbs σε στυλ Isis που κυνηγάω εδώ και καιρό (το chorused reverb του και τα hall το πετυχαίνουν πολύ εύκολα, αν και από ότι λες δεν σε ενδιαφέρει το στυλ). Aυτό κι αν μπορείς να το ακούσεις σχεδόν παντού.

 

Στα 165 ευρά με delivery αυτό που αν και δεν το έχω παίξει ο ίδιος, ακούγεται πολύ ωραίο και "φυσικό": http://www.leejackson.com/MrSpringgy_pedal.html  To Malekko Spring Chicken θα το δοκιμάσω μάλλον προσεχώς, και θα γράψω δυο λογάκια αν το βρω. Τα G Lab τα έχω ακούσει και δεν λένε και πολλά. To Τ Rex Tonebug στα 148 βγαίνει μάλλον εντός του μήνα και από τα κλΗπάκια ακούγεται εξαιρετικό. Τέλος, ενδιαφέρον και το Spring King της Danelectro με κανονικό ελατήριο εντός, αλλά ενίοτε θορυβώδες & με προβλήματα αξιοπιστίας...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου