Προς το περιεχόμενο

Aναβολή της εμφάνισης των Depeche Mode


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι φως φανάρι γιατί φταίει η διοργανώτρια εταιρία.

 

1) Κάνει συναυλία με ανάδρομο Ερμή και Κρόνο.

2) Ποιος ξέρει τι τον τάισαν (γιατί σιγά μην πήγε μόνος του να πάρει κανα σουβλάκι, του τα φέρνανε).

 

Νομίζω πως είναι απόπειρα δολοφονίας για να πάρουν τα λεφτά της ασφάλειας... Είναι πιο σημαντικό αυτό από τα εισιτήριά σας... σκεφτείτε να πουν σε όσους πάνε "θέλουμε άλλα 200000 γιατί η εγχείρηση ήταν ακριβή και εσείς φταίτε με τα φαγητά σας".

 

Ανανέωση:

 

Και για να καταλάβετε τι εννοώ με το 1ο μου επιχείρημα:

Αθήνα

 

Τετράωρη στάση εργασίας από τις 10π.μ. έως τις 14:00μ.μ. έχει κηρύξει την Τετάρτη η ΕΣΗΕΑ, προκειμένου να δώσει τη δυνατότητα σε όλα τα μέλη της να ασκήσουν το συνδικαλιστικό δικαίωμα της συμμετοχής τους στη Γενική της Συνέλευση.

Η στάση εργασίας θα πραγματοποιηθεί ανεξαιρέτως σε όλα τα ΜΜΕ, ιδιωτικά και δημόσια της Αττικής.

 

Το διάστημα αυτό δεν θα μεταδίδονται ειδήσεις από το www.in.gr

 

Η Γενική Συνέλευση της ΕΣΗΕΑ θα πραγματοποιηθεί στις 11π.μ. στο Κλειστό Γυμναστήριο Taekwondo, Π. Φάληρο.

 

Μέχρι τις δύο λοιπόν συναυλία δεν θα ανακοινωθεί... ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΜΟΙ!

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σιγουρα η didi δεν φταιει σε τιποτα,ανθρωπινο ετσι και αλλιως ειναι να αρρωστησει καποιος,

 

η sony erricson εκανε το promotion της,

η vodafone μοιρασε τις καρτες της,

οι παγκοι με τα σουβλακια και τις μπυρες εξω απο το συναυλιακο χωρο εκαναν δουλεια,

οι καντινες μεσα επισης εκαναν δουλεια.

 

Τελικα ολοι ευχαριστημενοι εμειναν(μιλαω για αυτους που διαχειριζονται το εμποριο γυρω απο το ονομα της καθε συναυλιας.

 

Τωρα για τους θεατες(πελατες ολων των παραπανω) ποιος νοιαζεται?

Μην ριχνουμε ευθυνη στην didi για την κατασταση,

ολα τα φταινε αυτοι που εφαγαν την ταλαιπωρεια,γιατι τελικα η didi μπηκε και μεσα απο αυτην την κατασταση,δεν θα ξαναπαρει τις χορηγειες παλι(γαμωτο).

 

Και το πιο κουλο ειναι οτι αν γινει σημερα η συναυλια ή οποια αλλη μερα ολα τα παραπανω

θα ξαναγινουν.

 

Τελικα μπαινει μεσα η κακομοιρα η didi!!!!!

Ερανο τωρα για τα διαφυγοντα κερδη της didi!!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για τους θεατες(πελατες ολων των παραπανω) ποιος νοιαζεται?

Μην ριχνουμε ευθυνη στην didi για την κατασταση,

ολα τα φταινε αυτοι που εφαγαν την ταλαιπωρεια,γιατι τελικα η didi μπηκε και μεσα απο αυτην την κατασταση,δεν θα ξαναπαρει τις χορηγειες παλι(*****το).

 

Και το πιο κουλο ειναι οτι αν γινει σημερα η συναυλια ή οποια αλλη μερα ολα τα παραπανω

θα ξαναγινουν.

 

Τελικα μπαινει μεσα η κακομοιρα η didi!!!!!

Ερανο τωρα για τα διαφυγοντα κερδη της didi!!!!!!

 

Μάλιστα... άρα τη didi τη συμφέρει αυτό που έγινε, έτσι; Δηλαδή ανάμεσα στο να γίνει το live κανονικά και σε αυτό που έγινε.... η didi προτιμάει αυτό που έγινε, right? Το να έχουν 20,000 άτομα να φωνάζουν εξαγριωμένοι και να ζητάνε αποζημίωση και να βρίζουν τη didi είναι κάτι.... ωφέλιμο για την εταιρία; Το να πρέπει να απασχολούν προσωπικό για να ασχοληθεί με το θέμα των ασφαλίσεων και τον αποζημιώσεων... είναι όπως και να το κάνουμε ευχάριστο για την didi, σωστά;

 

Επίσης... υποθέτω θα μπορείς να καταλάβεις ότι το "δε φταίει η didi" δεν συνεπάγεται το "φταίει το κοινό", σταμάτα λοιπόν να βάζεις λόγια στο στόμα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει και συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες. Θα συμφωνούσα να τους κράζεις για τον χώρο, για την απόσταση, για την έλλειψη parking και υποδομών και για τα απαράδεκτα ακριβά εισιτήρια. ΟΧΙ όμως για την ακύρωση του live, διότι ΔΕΝ φταίνε.

 

 

 

Μα ρε παιδιά... Είπε κανείς να μη δώσει πίσω η didi τα λεφτά; Προφανώς και θα τα δώσει. Αν δεν τα δώσει, τότε να πάμε να τους κάψουμε. ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ και πρέπει να τα επιστρέψει. Ακόμα και αν γίνει σήμερα το live θα ΠΡΕΠΕΙ να τα επιστρέψει σε όσους δε θα μπορέσουν να πάνε.

 

 

Ναι ο χώρος είναι αθλιος. Και όταν ξερεις ότι θα φιλοξενίσεις 30χιλιάρικα κόσμο, πρέπει να έχεις καλύτερες υποδομές. Δεν είναι δα και ο πρώτος χρόνος που γίνονται εκει συναυλίες. Είναι τουλάχιστον απο το 2004(και πρέπει να είναι και κανα 2 χρόνια πιο πριν). Πόσα χρόνια περιμένουν να φτιάξουν τον χώρο? Βέβαια ο πρώτος που φταίει, είναι ο κόσμος που υποστηρίζει τις συναυλίες της ντιντι.

 

Ποιός λέει με σιγουριά ότι θα δώσει τα λεφτά πίσω σε αυτόν που ήρθε απο επαρχία και δεν μπορεί να είναι στην συναυλία σημερα(σε περιπτωση που γίνει)? Γιατί είσαι τόσο βέβαιος ότι θα το κάνει?

 

Τέλος οι περισσότεροι που παραπονιούνται είναι όχι, γιατί αρρώστησε ο τραγουδιστής, αλλά γιατί αργήσανε να πληροφορήσουν τον κόσμο για το ότι δεν θα γίνει η συναυλιά. Ακούγεται ότι το ξέραν από πολύ νωρίς ότι δεν θα γίνει η συναυλία(δεν το λέω εγώ αυτό προφανώς).

Όταν λοιπόν έχεις αυτό, έχεις την ντιντι που χει αθλιο χώρο, έχεις την συναυλία που ακυρώνεται/αναβάλεται και μετά πρέπει να περιμένεις 2 ώρες για να μπορέσεις να φύγεις από τον κωλοχώρο, ε, μάλλον δικαιολογημένη είναι η γκρίνια.  

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός λέει με σιγουριά ότι θα δώσει τα λεφτά πίσω σε αυτόν που ήρθε απο επαρχία και δεν μπορεί να είναι στην συναυλία σημερα(σε περιπτωση που γίνει)? Γιατί είσαι τόσο βέβαιος ότι θα το κάνει?

 

Τέλος οι περισσότεροι που παραπονιούνται είναι όχι, γιατί αρρώστησε ο τραγουδιστής, αλλά γιατί αργήσανε να πληροφορήσουν τον κόσμο για το ότι δεν θα γίνει η συναυλιά. Ακούγεται ότι το ξέραν από πολύ νωρίς ότι δεν θα γίνει η συναυλία(δεν το λέω εγώ αυτό προφανώς).

 

Δεν το λέω με σιγουριά. Συνήθως έτσι γίνεται, σου δίνουν επιλογή, ή αλλαγή του εισιτηρίου για την νέα συναυλία, ή αποζημίωση. Είπα ότι έτσι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει, αν δε γίνει θα φωνάζω μαζί με αυτούς που θα βρίζουν την didi.

 

Το θέμα είναι ότι έχουμε υποτίθεται εγκέφαλο και τον χρησιμοποιούμε. Να καταλογίζουμε στον καθένα τις ευθύνες του. Για τον χώρο, τις τιμές κλπ κλπ κλπ να φωνάζουμε στην didi (+1 στο ότι πρώτοι φταίμε εμείς που πάμε). Το να συμψηφίζουμε όμως τα πάντα και να κράζουμε την didi επειδή ο Gahan δε μπόρεσε να παίξει είναι φαιδρό και ηλίθιο, όσο και αν ταλαιπωρηθήκαμε, διότι η didi για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ θέμα φταίει όσο φταίει κ ο σουβλατζής της γειτονιάς μου, ο καθηγητής που μου έκανε μαθηματικά στο γυμνάσιο ή ο ταξιτζής που με έφερε από το αεροδρόμιο πέρσι που γύριζα από Νορβηγία, δηλαδή ΚΑΘΟΛΟΥ.

 

Για το θέμα της καθυστέρησης, εγώ αυτό που ακούω είναι ότι το group ήταν εκεί μέχρι λίγο πριν το live. Άλλωστε και να ήξεραν ότι υπήρχε πρόβλημα περίμεναν να δουν τελικά τι θα γίνει. Θα έπρεπε να διώξουν τον κόσμο ενώ ο Gahan ήταν εκεί δηλαδή, και ξαφνικά στις 9 να τους έλεγε... "παιδιά, μαλακία, τελικά θα παίξω κανονικά";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δεν ηθελα να πω πραγματα που δεν ειπωθηκαν,

αλλα ομως δεν φταιει η didi δεν φταιμε εμεις(θεατες)

τελικα γιατι εγινε αυτο?

 

Και δεν εννοω την αιφνιδια αρρωστια του τραγουδιστη.

 

Υποχρεωση της καθε εταιρειας,με την εμπειρεια της didi,να μπορει

να διαχειριστει πολυ καλυτερα,αν οχι με αξιοπρεπεια,την ολη κατασταση

γιατι και αυτα μεσα στο παιχνιδι της διοργανωσης ειναι.

 

 

Τωρα για τα λεφτα,αν γινει τελικα οποια μερα ειναι αυτη

και δεν μπορει καποιος να παει,τοτε κλαφτε τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αυτό. Μα ρε παιδιά, ας λέμε λίγο αυτό που εννοούμε. Το να πεις ότι η didi δε διαχειρίστηκε σωστά την κατάσταση είναι εντελώς διαφορετικό από το να πεις ότι φταίει για την ακύρωση της συναυλίας.

 

Σου επαναλαμβάνω ότι άσχημα πράγματα συμβαίνουν χωρίς να φταίει απαραίτητα κάποιος. Στην προκειμένη περίπτωση η ευθύνη είναι 100% του συγκροτήματος. Αλλά ακόμα κ έτσι, μπορείς να τον κατηγορήσεις που αρρώστησε;

 

Τώρα το να πεις πχ "να βάζανε περισσότερα λεωφορεία για να επιστρέψει ο κόσμος" είναι ένα ΤΕΛΕΙΩΣ άλλο θέμα ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά blue. Απ' την στιγμή που τα shit τα συμβούν την έχεις βάψει. Αλλά μήπως είναι υπερβολικά απλοϊκό να λέμε ότι ατυχίες συμβαίνουν και να μην κάνουμε τίποτα να διευκολύνουμε τις ζωές μας? Απλά μιλάω για την ταλαιπωρία των ανθρώπων που την φάγανε και στην τελική μπορεί και να μην δούν την συναυλία και να μείνουν με τα λεφτά του εισητιρίου πεταμένα, έτσι απλά, τη στιγμή που άνθρωποι στην Αφρική δεν έχουν να φάνε και 40 ευρώ θα τάιζαν ένα χωριό. Γιατί να πετάξω έτσι κάποια λεφτά? Δώσε τα μου πίσω και θα τα δώσω σε κάποιον που τα χει ανάγκη στο κάτω κάτω.

 

Προσωπικα εγω εχω σταματησει να συμφωνω σιωπηλα με ορους που δεν συμφωνω και δεν συμμετεχω.Ακομα και τοτε ομως μπορω να διακρινω κατι σαν ατυχια (ναι,μπορει να αρρωστησει ενας star) και δεν λυσσαω επειδη τα πραματα δεν πηγαν οπως θα τα ηθελα.

 

Γιατι αν ισχυει αυτο που λεω για τους κανονες που αναφερονται στο πισω μερος του εισητηριου,οταν πληρωσες,συμφωνησες με αυτους.Εγω δεν συμφωνω (οχι μονο με αυτους, και με τους χωρους εχω προβλημα και με πολλα αλλα) και ΔΕΝ πληρωσα.

 

Αν ειναι να γινει καποια αλλαγη (δεν μιλαω επι του προκειμένου που αρρωστησε ο ανθρωπος,αυτο το δεχομαι ασχετα με οτιδηποτε αλλο), θα γινει επειδη εγω δεν πληρωσα,οχι επειδη εσυ πληρωσες και μετα τα εκλαψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου