Προς το περιεχόμενο

Δυο πολύ ενδιαφέροντα όργανα Hawk


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αυτος ειναι μαγνητης του 59,τοτε εγω ειμαι ο Ωνασης..... ;D ;D

 

Τις θυμαμαι τις Hawk παντως απο τα 80s.

 

Σίγουρα δεν είσαι ο Ωνάσης και όντως οι μαγνήτες είναι οι vintage 59'. Το έπιασα λάθος μιας και δεν το κατέχω και ιδιαίτερα με τους μαγνήτες... Thank's για την επισήμανση!

 

Δεν ξέρω, αλλά αν ο αετός είναι από αερογράφο τότε τύφλα να έχει ο dan lawrence  :o

 

Και εδώ έσφαλα δυστυχώς.... Ζητώ συγνώμη για τις λάθος πληροφορίες. Πάντως είναι με "πενάκι" στο χέρι το σχέδιο και όχι αυτοκόλλητο.

 

yameth και playloud σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας! Αυτά ακριβώς ήταν που ήθελα να μάθω. Κάποια πράγματα για την ιστορία αυτών των οργάνων και τον κατασκευαστή τους και επίσης για το τρέμολο που δεν είχα ξαναδεί όμοιο. Ελπίζω κάποια στιγμή να το δοκιμάσω!

 

chord ενημέρωσα τον ιδιοκτήτη ο οποίος κατάλαβε αμέσως ποιός είσαι  ;D

 

playloud ξέρω ότι σε γνωρίζει καλά ο ιδιοκτήτης και έπρεπε να το περιμένω ότι θα έχεις πληροφορίες για τις HAWK!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είσαι ο Ωνάσης και όντως οι μαγνήτες είναι οι vintage 59'. Το έπιασα λάθος μιας και δεν το κατέχω και ιδιαίτερα με τους μαγνήτες... Thank's για την επισήμανση!

 

vintage 59 δεν υπαρχουν,υπαρχουν ομως vintage 52,οποτε μαλλον αυτοι ειναι.

 

ειναι πολυ ευκολο να αναγνωρισει καποιος απο φωτο αν ενας μαγνητης τελε ειναι αυθεντικος vintage του 59 ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρώτη είναι επιοικώς άθλια εμφανισιακά...

όποιος την χρησιμοποιει να προσέχει μην βγάλει κανα μάτι..

Για την εποχη της ομως και μαλιστα απο Ελληνα κατασκευαστη πρεπει να παραδεχτεις οτι ηταν πολυ μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

playloud ξέρω ότι σε γνωρίζει καλά ο ιδιοκτήτης και έπρεπε να το περιμένω ότι θα έχεις πληροφορίες για τις HAWK!!

 

 

O οποιος ιδιοκτητης ειναι ο??????

Αν θες στειλε μου ΠΜ μην δημοσιοποιουμε τις προσωπικες μας στιγμες. Δεν μπορω να τον καταλαβω απο τις Hawk, μονο ο Ορεστης μου ερχεται στο μυαλο οταν βλεπω Hawk.

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Moderator

Αχ... ο «αρχηγός». Τι μου θύμισες και εμένα. Παρ' ολίγο να φτιάξω ένα μπάσο στον Ορέστη, τον καιρό εκείνο...

 

Δυστυχώς εδώ και χρόνια απ' ότι ξέρω έχει σταματήσει να ασχολείται με την οργανοποιία, λόγο προβλημάτων υγείας.

 

Το high light όργανο που είχε φτιάξει ήταν μια Hawk σκαλιστή σε σχήμα γεράκι. Την θυμάμαι αυτή την κιθάρα, ήταν πολύ «ψαρωτική». 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε φτιάξει μια κιθάρα, αυτήν με το γεράκι σπίστευτης εμφάνισης, αλλά "δύσκολη" στο παίξιμο και στον ήχο της. Πήγαινα για αρκετά χρόνια στη σοφίτα της Νέας Σμύρνης, είχαμε γίνει φίλοι, βγαίναμε μαζί, μάλιστα μου έκανε τα προσχέδια σε σκίτσα του σπιτιού που τώρα ζω. Έχω να τον δω από τότε αλλά τον έχω μες την καρδιά μου. Αυτήν την κιθάρα την έχει τώρα ο Σταύρος, ο κιθαρίστας των StrawHats, μέλος του noiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου