Προς το περιεχόμενο

Powermac G5 case moding


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω περα απο τα congrats μου για το εγχειρημα, θελω δωσω απειρο respect μονο και μονο επειδη εχεις mb με επεξεργαστη σε Slot1 !!!

Ο πρωτος ανθρωπος που βλεπω να εχει τετοια μετα απο μενα :P

 

Να ρωτησω μαρκα και μοντελο?

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω περα απο τα congrats μου για το εγχειρημα, θελω δωσω απειρο respect μονο και μονο επειδη εχεις mb με επεξεργαστη σε Slot1 !!!

Ο πρωτος ανθρωπος που βλεπω να εχει τετοια μετα απο μενα :P

 

Να ρωτησω μαρκα και μοντελο?

Δεν είσαι καλά διαβασμένος... socket 370 είναι! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yes, i know, αλλα η διπλα καφε θυρα μετα μαυρα στηριγματα στις ακρες της, ειναι Slot1(μπορει να μη θυμαμαι σωστα το ονομα) και ηταν για cpu επισης. Εχω, γι'αυτο το ξερω :D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περα απο τα congrats μου για το εγχειρημα, θελω δωσω απειρο respect μονο και μονο επειδη εχεις mb με επεξεργαστη σε Slot1 !!!

Ο πρωτος ανθρωπος που βλεπω να εχει τετοια μετα απο μενα :P

 

Να ρωτησω μαρκα και μοντελο?

 

Δεν είσαι καλά διαβασμένος... socket 370 είναι! ;)

 

Μέσα είστε και οι 2! Ειναι επική μητρική, έχει και socket 370 και Slot 1. Ήταν ο απο τον πρώτο υπολογιστή που αγόρασα 70 ευρώ μαζί με μια sound blaster live από ένα φίλο. Η μάρκα είναι ECS και το μοντέλο P6BAT-A+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μάρκα είναι ECS και το μοντέλο P6BAT-A+

Σωστός ο Murray... πού την πρόσεξες την υποδοχή του Slot1 ρε θηρίο; :D

 

Απαντηση και για τους δυο: Ειμαι εξτασιασμενος!!! :o :o :o  Καλα το μυριστηκα. Εχω ακριβως την ιδια  ;D ;D

Εχω και Pentium 3 450Mhz σε Slot1 btw :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση και για τους δυο: Ειμαι εξτασιασμενος!!! :o :o :o  Καλα το μυριστηκα. Εχω ακριβως την ιδια  ;D ;D

Εχω και Pentium 3 450Mhz σε Slot1 btw :P

 

Εγώ την χρησιμοποιούσα με Pentium 3 στα 533 slot 1 και απ όσο θυμάμαι όσες φορές προσπάθησα να αναβαθμίσω σε Socket 370 δεν τα κατάφερα.

 

 

Τέλος πάντων!

 

Χθές προχώρησα το projectάκι. Έβαλα και DVD, απλώς το πορτάκι θα είναι μόνιμα κάτω:

 

IMGP0069.jpg

 

καθώς και κουμπάκι on/off απο reset του παλιού μου κουτιού:

 

IMGP0072.jpg

 

 

Έτσι είναι όλα στη θέση τους:

 

IMGP0071.jpg

 

και το καπάκι κλείνει!

 

IMGP0073.jpg

 

 

 

Με κλειστό το καπάκι είδα αρκετά ψηλές θερμοκρασίες όμως, αλλά σήμερα θα πάρω ανεμιστηράκια και θα λυθεί και αυτό ελπίζω.

 

Κάπως έτσι τελειώνει το projectάκι! Αν κάποιος ψήνεται να το κάνει, ας μην διστάσει να με ρωτήσει ό,τι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έννοια σου και το είχα ξεκοκαλήσει το insanely mac όταν ήθελα να βάλω osx. Επειδή ήμουν απο τους πρώτους που ασχολήθηκε με hackintosh σε i7 επεξεργαστες ξημεροβραδιαζόμουνα εκεί. Για το συγκεκριμένο project δεν βρήκα τίποτα εκεί. Μόνο ένας τυπάς το είχε κάνει όμορφα και νοικοκυρεμένα αλλά ήταν στα ινδονησιακά (βοήθησαν οι φώτο που είχε βάλει όμως)

 

To απλό: http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=42043

 

G5newback2.gif

 

 

 

Και το σύνθετο: http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=125218

 

2975182322_8e8999b42a_b.jpg

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νταξ είναι επιστήμονες οι άνθρωποι. Ειδικά ο δεύτερος ειναι πολύ μερακλής. Αισθάνομαι πολύ γύφτουλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νταξ είναι επιστήμονες οι άνθρωποι. Ειδικά ο δεύτερος ειναι πολύ μερακλής. Αισθάνομαι πολύ γύφτουλας...

 

Την έκανες που την έκανες την αρχή στο G5.

 

Ό,τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής, αν το ποστάρεις και στο InsanelyMac Forum / Discuss and Learn / Mods and Overclocking, μόνο κερδισμένος πιστεύω θα βγείς (on-off button, ψύξη, DVD-Drive).

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου