Προς το περιεχόμενο

Whitesnake


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με αφορμη λοιπον καποια συζητηση σε αλλο θεμα ειπα να μοιραστω μαζι σας το πιο αγαπημενο μου συγκροτημα....σε ενα απο τα καλυτερα Live EVER!!!Χωρις Marsden Δυστυχως αλλα ......Powell,Lord,Moody,Hodginson,Galley & David

 

 

και για τους λατρεις του Βernie....

 

http://www.youtube.com/watch?v=jvT7QsG_JB4&feature=related

 

Δε μπορω δυστυχως να μιλησω αντικειμενικα διοτι για μενα ειναι η μεγαλυτερη μπαντα που περασε ποτε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Την παω πολυ την φωνη του Coverdale, οσοι μιλανε για κλωνο του Plant αυτομουντζωνονται.

 

Ξερεις γιατι ονομαστηκαν Whitesnake, ε?  ;D

 

Up the Snakes!!!

 

Οπως up the Irons?  :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το πρωι ελιωνα το DVD των Μ3 (Moody, Marsden, Murray)

 

ΑΠΛΑ απαιχτο. Mickey και Bernie ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΞΙΑ παιχτικα, λες και δεν περασε μια μερα (μη σου πω και καλυτεροι).

Μονο μειον, βεβαια, η απουσια του David που αν και αντικαθισταται απο Doogie White και Stefan Berggen, λειπει το "αλατι". Ειδικα ο Stefan ειναι και φιλος και του το εχω πει, αλλα ειναι πορωμενος με Snake και του ειναι αρκετο, μονο και μονο που ειναι μαζι με αυτους τους ογκολιθους.

Εννοειται ομως οτι δεν παραδεχεται οτι ειναι "λιγος" :) :) αλλα του το λεω συνεχεια και τον πειραζω.

 

Ποτε δεν καταλαβα γιατι οι Snake δεν κανουν το ΤΕΛΕΙΟ reunion, μιας και (χτυπα ξυλο) ΟΛΟΙ ειναι εν ζωη (και ακμαιοτατοι)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποτε δεν καταλαβα γιατι οι Snake δεν κανουν το ΤΕΛΕΙΟ reunion, μιας και (χτυπα ξυλο) ΟΛΟΙ ειναι εν ζωη (και ακμαιοτατοι)

 

+10000000000000000000000000000

 

από το στόμα σου και στου θεού το αυτί..... ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το πρωι ελιωνα το DVD των Μ3 (Moody, Marsden, Murray)

 

ΑΠΛΑ απαιχτο. Mickey και Bernie ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΞΙΑ παιχτικα, λες και δεν περασε μια μερα (μη σου πω και καλυτεροι).

Μονο μειον, βεβαια, η απουσια του David που αν και αντικαθισταται απο Doogie White και Stefan Berggen, λειπει το "αλατι". Ειδικα ο Stefan ειναι και φιλος και του το εχω πει, αλλα ειναι πορωμενος με Snake και του ειναι αρκετο, μονο και μονο που ειναι μαζι με αυτους τους ογκολιθους.

Εννοειται ομως οτι δεν παραδεχεται οτι ειναι "λιγος" :) :) αλλα του το λεω συνεχεια και τον πειραζω.

 

Ποτε δεν καταλαβα γιατι οι Snake δεν κανουν το ΤΕΛΕΙΟ reunion, μιας και (χτυπα ξυλο) ΟΛΟΙ ειναι εν ζωη (και ακμαιοτατοι)

 

Lord και Paice είναι απασχολημένοι... Ο David το παίζει τζόβενο. Θες κι άλλα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την πω την καφρίλα μου, αν και αγαπώ τους "Αγγλους" Whitesnake, τα χρόνια με τον Sykes [από το rendition του Slide It in, μέχρι και όσα πρόλαβε να γράψει στο 87] νομίζω ότι ήταν τα καλύτερα [πιο "δυνατά"/ πορωτικά - ο "δικός τους ήχος"]. Αλλά τι λέμε τώρα, η καλύτερη μπάντα των 80s [και λίγο πριν, και λίγο μετά]. Up the Snakes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρονια με τον Sykes ηταν πολυ ομορφα indeed που θα ελεγε και ο Δαυιδ αλλα φιλε μου the real thing ηταν με bernie kai moody kai murray.Αν κανανε το θρυλικο reunion πιστευω πως θα εμενε αξεχαστο...αλλα ο

David χλωμο....ειναι λιγο εγωιστης σε αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάποια reunion θα μείνουν στα χαρτιά και στην φαντασία μας, όπως και αυτό για την Deep Purple MK III που ακουγόταν πριν κανά 5άρι - 3 χρόνια [με σχετικές δηλώσεις Glenn Hughes]. Somehow, όμως, έχω την εντύπωση πως είναι καλύτερα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μειον, βεβαια, η απουσια του David που αν και αντικαθισταται απο Doogie White και Stefan Berggen, λειπει το "αλατι".

 

Whitesnake με άλλον τραγουδιστή από Coverdale θα πει σωστή απόδοση στα live, αλλά δεν θεωρούνται μετά whitesnake, θεωρούνται;

 

Η γνώμη μου για αυτή τη μπάντα είναι πως ενώ πάντοτε υπήρξαν πρακτικά ένα rock supergroup, πάντα υπολείπονταν στα φωνητικά όταν επρόκειτο για live. Και τα playback μέρη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ (θυμάμαι το live με τους Scorpions πριν 3 χρόνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου