Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στα πλαστά χρήματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος φίλος μου πούλησε μουσικό εξοπλισμό,και πληρώθηκε με πλαστά ευρώ.Ανοίγω εκ μέρους φίλου αυτό το θέμα,για να προσέχουμε όλοι.Καλά θα είναι οι φίλοι πού ξέρουν, να μας πούνε τι να προσέχουμε σε μια συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτιμω αν ειναι συναλλαγη face2face να πηγαινουν μαζι οι ενδιαφερομενοι σε ΑΤΜ και να βγαινουν απο κει τα λεφτα, για περιορισμο των υποψιων.

 

Και λεω περιορισμο γιατι ακομα και απο ΑΤΜ ακουστηκε οτι εχουν βγει μαιμουδες...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λεω περιορισμο γιατι ακομα και απο ΑΤΜ ακουστηκε οτι εχουν βγει μαιμουδες...

 

Έχω βγάλει κατα καιρούς (3-4 χρόνια πριν) 6 πλαστά 50ευρα από ATM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο, γνωστος μου βρεθηκε με ενα εκπληκτικα πειστικο χαρτονομισμα των 100 ευρω το οποιο συνεκρινα με ενα δικο μου. Απο την υφη του δεν υπηρχε καμια περιπτωση να το ψυλλιαστει καποιος, τα παντα πανω του ηταν αναγλυφα οπως ακριβως στα αυθεντικα. Το υδατογραφημα και η μαγνητικη ταινια αψεγαδιαστα, το μονο αδυνατο σημειο του ηταν το ιριδιζον πλαισιο κατω δεξια, το οποιο ναι μεν ιριδιζε, αλλα δεν εδειχνε διαφορετικες παραστασεις αναλογα με την κλιση. Ειχε ουσιαστικα την μια εικονα πανω στην αλλη και μονο εαν του αλλαζες κλιση παραλληλα με ενα αυθεντικο καταλαβαινες τι συμβαινει. Το πιο απιστευτο ειναι οτι το περασαμε 5 φορες απο μηχανη καταμετρησης, σαν αυτες των τραπεζων αλλα πιο light (για μικρομεσαιες επιχειρησεις κλπ) και το εβγαλε πλαστο μονο τις 2! Δυστυχως δεν μπορουμε να χαζευουμε καθε φορα τα χαρτονομισματα σε καθε μας συναλλαγη, αλλα δεν μας κοστιζει και τιποτα να αφιερωσουμε μερικα λεπτα μελετωντας διεξοδικα καποια χαρτονομισματα ωστε να αντιλαμβανομαστε λιγο πιο ευκολα τα πλαστα.

Μακρια απο μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου