Προς το περιεχόμενο

Ποιό Delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

DIAMOND DELAY 1-δε βαζω τιποτα μπροστα του παρα μονο rack pro, αν και ειναι μικρο στουντιο

MXR CARBON αναξιοπιστοτατο ομως, μου εμεινε οπως και σε πολλυς αλλους και δε φτιαχνει. Ειν ομως το τελειο ηχητικα και σε θεματα χειρισμου

MAD PRO

& best value 4 money line6 dl4. Αν και μεγας πολεμιος της line εδω κανω πισω και ΠΟΛΥ πισω μαλιστα.

 

Αν και ευχη και καταρα δινω παρε οτι θες(που λεει ο λογος) μονο tap tempo να εχει.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

bloody_sunday ομολογώ πως δεν τα είχα υπόψιν αυτά τα switch, έτσι αλλάζει κάπως το θέμα.  Να σου κάνω και μια offtopic ερώτηση αν δε σε πειράζει: ποιός είναι ο τύπος στο avatar σου;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody_sunday ομολογώ πως δεν τα είχα υπόψιν αυτά τα switch, έτσι αλλάζει κάπως το θέμα.  Να σου κάνω και μια offtopic ερώτηση αν δε σε πειράζει: ποιός είναι ο τύπος στο avatar σου;;;

 

Mε πρόλαβες γιατί αλλάζει συνεχώς (συνήθως σε διάφορα που έχουν σχέση με τους Kyuss...). Δεν είναι τύπος, είναι η Joan Baez.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To MXR Carbon Copy ειναι καταπληκτικο πεταλι αλλα θα εμενα μακρια μιας και ειναι πολυ αναξιοπιστο...

Γνωμη μου ειναι να κοιταξεις και το Nova Delay της TC Electronic. Εχει ενσωματωμενο tap tempo (και γενικα πολλα καλουδια), ειναι μικρο και με παρα πολυ καλη εξομοιωση οχι μονο αναλογικου delay αλλα και ψηφιακου και echo. ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς σε ποιον συνφορουμίτη απευθυνόμαστε ή αν γίνεται απλά παρέλαση από προτάσεις για delays (οι δικές μου έχουν γίνει σε παλαιότερα θρεντ), πάντως αν και ωραίο το TC δεν έχει υποδοχή για expression pedal που ζήτησε ο Mπλουζλικ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο προσόν του είναι πως προσφέρει τόσες δυνατότητες στη γνωστή, παροιμιώδους αντοχής και πολύ pedalboard-friendly συσκευασία ενός πεταλιού της Boss. Aπό κει και πέρα, παίρνει ξεχωριστά tap, πχ. αυτό:

 

top_M.jpg

 

...αλλά δεν παίρνει ταυτόχρονα και expression pedal, και το ανωτέρω. Θα πρέπει κάποιος να διαλέξει ή το ένα ή το άλλο.

 

δυστηχος.... αλλα μην ειμαστε κ πλεονεκτες! :P

 

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς σε ποιον συνφορουμίτη απευθυνόμαστε ή αν γίνεται απλά παρέλαση από προτάσεις για delays (οι δικές μου έχουν γίνει σε παλαιότερα θρεντ), πάντως αν και ωραίο το TC δεν έχει υποδοχή για expression pedal που ζήτησε ο Mπλουζλικ.

 

το θρεντ ειναι αρκετα παλιο για να μην ανοιγω αλλο εγραψα εδω

εγω παντως μετραω τα ευρω μου κ ετοιμαζομαι με την νεα χρονια για space echo που εχει τα παντα ολα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως ο φίλος δεν πρεπει να διαθέσει πολλά χρήματα για την αγορά ενός πεταλιού. Με ένα πετάλι της σειράς (BOSS ή MXR) και ένα loop πετάλι για true bypass θα την κάνει τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα loop πετάλι για true bypass

 

Σαφεστατα και δεν χρειαζεται κατι παραπανω απο το BOSS (υπαρχει καποιος λογος που οι περισσοτεροι κιθαριστες παιζουν με BOSS Delays.. ;D)αλλα τι να το κανει το True bypass?Ισα-ισα ετσι θα χασει & το ωραιοτατο μπαφερακι του BOSS (ειδικα αν τα πεταλια που εχει βαλει πριν απο αυτο ειναι ολα tbp).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλάκες είναι εκεί στη BOSS που δεν πουλάνε 600 ευρώ τα delay τους, για να πάψουν να είναι "της σειράς".

Διότι ΚΑΙ τον ήχο έχουν, ΚΑΙ τα features που λίγα delay έχουν... αλλά, τα πουλάνε φθηνά και αφού μπορεί να τα αγοράσει ο καθένας τότε είναι "της σειράς".

Δεν πειράζει, εγώ πάντως είμαι της σειράς και θα συνεχίσω να προτείνω το space echo στο μέλος (σελίδα 5) που ζήτησε κάποιο delay με tap tempo, exrpession (btw το exrpession στο space echo δεν κάνει μόνο ένα πράγμα), και "καμμένους ήχους", και σε λογική τιμή κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου