Προς το περιεχόμενο

Ποιό Delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πως και δεν έχει αναφέρει κανείς το deluxe memory man?

 

Aν σύμφωνα με τη συμβουλή μου στην αρχή του θρεντ ΔΙΑΒΑΖΕΣ τα δεκαπέντε χιλιάδες προηγούμενα ποστ για ντιλέιζ αντί να περιμένεις για μασημένη τροφή & για προτάσεις που επαναλαμβάνονται, θα έβλεπες ότι έχει αναφερθεί ΠΟΛΛΕΣ φορές, όπως και ΟΛΑ σχεδόν τα υπόλοιπα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody_sunday έψαξα πριν κάνω ποστ και έψαξα γενικά στο ιντερνετ αλλά δεν καταλήγεις πουθενά από την άποψη ότι αναφέρονται άπειρα προιόντα και σχεδόν όλα με άκρως θετικές εντυπώσεις από τους κατόχους τους που δεν έχει διαφορά από το να πας σε ένα μαγαζί και να πάρεις ό,τι σου πασάρουν...

 

εγώ θέλω να καταλήξω σε 3-4 που θα μου προτείνει η πλειοψηφία και να πάω σε κάποιο μαγαζί που να τα έχει όλα, να τα συγκρίνω και να πάρω αυτό που μου ταιριάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάνω - κάτω, αναφέρθηκαν κάποια εμπορικά πετάλια, αναφέρθηκαν και κάποια boutique.

 

Γνώμη μου είναι ότι όλα είναι άριστα για την περίπτωσή και τις ανάγκες σου.  ;)

Ότι αναφέρθηκε, θα σε καλύψει για χρόνια πριν νοιώσεις την ανάγκη να βρεις κάτι καλύτερο, οπότε go for it...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά. είμαι ανάμεσα σε

 

dd-20

carbon copy

mad professor

deluxe memory man

και visual sound h2o που κανένας δεν είπε τίποτα αλλά μου έχει κάτσει και θέλω να το δοκιμάσω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά. είμαι ανάμεσα σε

 

dd-20

carbon copy

mad professor

deluxe memory man

και visual sound h2o που κανένας δεν είπε τίποτα αλλά μου έχει κάτσει και θέλω να το δοκιμάσω ;)

 

Δύσκολή η σύγκριση ...και κυρίως υποκειμενική.  :-\

Κάποια απο τα πετάλια που ανέφερες, έχουν διαστάσεις οι οποίες ξενίζουν αρκετούς.

Κάποιες φορές δείχνουν χορταστικά, άλλες φορές κουράζουν...

 

Εαν δεν είχα delay και έπρεπε να πάρω κάποια απο τα προαναφερθέντα, θα αγόραζα το MXR.

Είναι μικρό, φθηνό και αναλογικό.

 

Αυτό σημαίνει ότι και μετά απο 20 χρόνια, ο ήχος του δεν θα έχει ξεπεραστεί.  ;D

 

Εαν αργότερα έχεις άλλες απαιτήσεις, μπορείς να πάρεις ενα καλύτερο ή ενα ψηφιακό με περισσότερες λειτουργίες ...αλλά ενα αναλογικό πεταλάκι με ενα "σεβαστό" και standard ήχο, πάντοτε θα είναι στο συρτάρι σου.  8)

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσα ψηφιακα delay με looper αναφερθηκαν ποια μπορουν να γραφουν λουπα με delay και να μπορεις μετα εσυ απο πανω να παιζεις παλι με delay?

Για το ψηφιακο memory man τι γνωμη εχετε?

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω και εγω αρκετο καιρο για delay και ειχα καταληξει στο dd20

πριν λιγες μερες ειδα το stereo memory man with hazaray της EH και θα ηθελα οσοι ξερετε και τα δυο να με βοηθησετε.

με ενδιαφερει και η ποιοτητα αλλα και η ευεληξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο ηχητικά το DD20. Λιγότερο "θεότρελο" από το Stereo Mem. Man with Hazarai αλλά πιο σωστό στο σχεδιασμό του και με περισσότερες δυνατότητες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

(αληθεια,το DD20 παιρνει expression?)

 

2 expression παιρνει. ;)

 

super για πες γιατι κοιταω το manual k λεει μονο για το F5U για tap tempo?

 

ψαχνω ενα delay ρε γ@μωτο που να εχει κ tap tempo αλλα κ να μπορω να βαλω expression pedal για να εχω ολο τον ελεγχο στα ποδια αλλα κ να κανω κ καμενους ηχους.

πχ εαν το memory boy ειχε κ tap tempo θα το χτυπαγα κατευθιαν!

 

κ σε μια λογικη τιμη μεχρι 250 ευρω

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου