Προς το περιεχόμενο

Ακουστικη κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χελοου!

 

Θελω ακουστικη (η πρωτη μου) και δινω περιπου 700ευρω (με το πολυ ζορι 800). Ξερω οτι μαλλον εχει ξανασυζητηθει το θεμα, αλλα επειδη η αναζητηση στο φορυμ εχει αλλαξει και δεν ειναι το ιδιο με παλια δεν καταφερα να βρω κατι που με βοηθαει.

 

Εχω ψαξει (στο νετ) για Lakewood αλλα ξεφεύγουν σε τιμή. Εχω ψαξει Tanglewood αλλα ειναι απειρες και δεν ξερω απο που να αρχισω! Οι martin μαλλον αξιζουν περισσοτερο για κατι πιο ακριβο... κουραστικα. Θα ηθελα καπως να περιορισω τις επιλογες για να τις δω απο κοντα και να καταληξω. Αν εχει κανεις καποια προταση θα με βοηθησει πολυ. Δεκτες και παραπομπες σε παλιοτερα post. 

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

lakewood και martin βρίσκεις μεταχειρισμένες σε αυτό το ποσό που διαθέτεις.Θα επαιρνες μεταχειρισμένη ή ψαχνεις μόνο καινούρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα πολυ καλες για μενα,ειναι ta entry level μοντελα της furch d40-d50 (δεν θυμαμαι καλα τα μοντελα).

αν πας μια βολτα εξαρχεια,σε κανα 2 μαγαζια θα της δοκιμασεις και θα κρινεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας περασει απο πολλες ακουστικες στο παρελθον , θα σου προτεινα να επιλεξεις αναμεσα στις παρακατω.

 

http://www.guildguitars.com/instruments/search.php?partno=3810505837

 

http://www.cortguitars.com/english/products/acoustics/view.asp?product_id=33

 

αλλιως καποια μεταχειρισμενη taylor - martin - guild.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμουσα καινουργια καθως δεν εχω μεγαλη εμπειρια με ακουστικες και δεν θα μπορουσα να κρινω 100% αν ειναι ενταξει ή αν η κιθαρα εχει καποιο προβλημα. Για τις guild εχω ακουσει καλες κριτικες και ειναι και η μαρκα που χρησιμοποιει ο θεος Kelly Joe Phelps (ασχετο). Ευχαριστω για τις ως τωρα γνωμες σας. Ελπιζω για περισσοτερες.

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ κάτι άσχετο? Έχω μια Αplause 20ετίας και πρόσφατα έβαλα ένα Fishman Blend (thanks Blue)...η κιθάρα μεταμορφώθηκε, δεν περίμενα με τίποτα τέτοιο ήχο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλουστραριστη μαρτιν? χμμ ποια τα μειον τις "αλουστραριστης κιθαρας"? με επιασες αδιαβαστο εδω.

 

marathon πολυ καλη ιδεα και οικονομικη φανταζομαι αλλα δεν εχω την υπομονη τις γνωσεις (τι θα προσεξω, σε ποιον μαστορα θα παω) και τον αερα (τον ακουστικο  :)) για κατι τετοιο. Αισθανομαι μια σιγουρια με κατι "στανταρ"

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ κάτι άσχετο? Έχω μια Αplause 20ετίας και πρόσφατα έβαλα ένα Fishman Blend (thanks Blue)...η κιθάρα μεταμορφώθηκε, δεν περίμενα με τίποτα τέτοιο ήχο...

 

παρακαλώ :)

που την παίζεις?σε ενισχυτή ή κατευθείαν σε μονιτορ ηχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προενίσχυση ART TUBE MP STUDIO V3, κάρτα και είναι τέλεια.

Περίμενε σύντομα κλιπάκια, κόντρα ο Βlend με Fishman tele Bridge

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου