Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς τους ναυτιλομένους

 

Δεν τον μισούμε τον φουκαρά τον Michael.

Aπευθύνομαι σε αυτούς που θαρρούν πως χωριστήκαμε σε 2 στρατόπεδα.

Δεν χάρηκε κανείς με το θάνατο του.

Όπως επίσης δεν υπάρχει κι κανείς που να μην υποκλίνεται στο Thriller.

To κεφάλι του το έφαγε μόνος του.Ο Wow! είπε την πιο μεγάλη αλήθεια.

Ο άνθρωπος είχε πεθάνει από χρόνια.

Σαν καλλιτέχνης δεν απογοήτευσε ΚΑΝΕΝΑΝ.

Σαν άνθρωπος όμως μας απογοήτευσε ΟΛΟΥΣ.

Όσο κι αν αυτό δεν το δέχονται κάποιοι.

Ίσως όταν περάσει η μπόρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σαν καλλιτέχνης δεν απογοήτευσε ΚΑΝΕΝΑΝ.

Σαν άνθρωπος όμως μας απογοήτευσε ΟΛΟΥΣ.

Όσο κι αν αυτό δεν το δέχονται κάποιοι.

Πράγματι, εγώ πορευόμουν για χρόνια σύμφωνα με τις αξίες και τα ιδανικά του ανθρώπου Μάικλ Τζάκσον, ώσπου ξέσπασαν τα σκάνδαλα που καταρράκωσαν την εικόνα του στα μάτια μου. Η απογοήτευση ήταν μεγάλη, ενώ το αλκοόλ και τα χάπια δεν βοήθησαν, αντίθετα επιδείνωσαν την κατάσταση. Ευτυχώς, με τη βοήθεια κάποιων φίλων κατάφερα να μαζέψω τα συντρίμμια μου και να σταθώ στα πόδια μου μετά από πολλά χρόνια. Και τελικά συνειδητοποίησα το προφανές: ο αγνός, ο πραγματικός Μάικλ Τζάκσον ζει μέσα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστά τα λέει ο yann (live fast, die old φίλε), να προσθέσω επίσης πως έπασχε και απο συστηματικό ερυθηματώδη λύκο (SLE), επίσης αυτοάνοσο νόσημα, με πολύ πολύ επώδυνες και σοβαρές συνέπειες.

Για τις κατηγορίες περί παιδοφιλίας, διαβάστε και κρίνετε, έχουν γραφτεί άπειρα. Προσωπική μου γνώμη είναι πως ήταν αθώος. Ορθολογιστικά σκεφτόμενος κάποιος, θα καταχωρούσε το ερώτημα στο συρτάρι της αιώνιας αμφιβολίας. Ποιός μπορεί να ξέρει? Επειδή όμως δεν εμπιστεύομαι τα όρνεα της δημοσιογραφίας και των οικονομικών συμφερόντων και αντιπαθώ τα σκουλήκια των ακροατών, αναγνωστών, τηλεθεατών που διψάνε για βρώμα και αίμα, τον κηρύσω στην συνείδηση μου αθώο.

Καλό θα ήταν όμως για όσους σχολιάζουν ή ενδιαφέρονται, να ρίξουν μια ματιά στα οικονομικά του MJ, να μάθουν για τα δικαιώματα των beatles που είχε στην κατοχή του από το1985, για τους εκβιασμούς και τις ενορχηστρωμένες προσπάθειες της Sony να αποκτήσει τα δικαιώματα, προσπαθώντας να σπρώξει τον MJ στο χείλος του γκρεμού. Στόχος τα δικαιώματα των κομματιών του, των κομματιών των Beatles και άλλων καλλιτεχνών που ο MJ είχε αποκτήσει τα rights, μεταξύ των οποίων οι Eminem, Shakira και άλλοι.

 

Όπως και να'χει, ο MJ ήταν όντως wacko jacko, η ψυχιατρική εκτίμηση της δίκης του 2005, καταλήγει στο ότι έχει οπισθοδρομήσει πλήρως στην νοητική ηλικία των 10 ετών, και πως όχι μόνο δεν είναι παιδόφιλος, αλλά τα παιδιά αυτής της ηλικίας είναι τα μοναδικά με τα οποία μπορεί να επικοινωνήσει.

 

Και μια απάντηση πέρι των συνθετικών ικανοτήτων του, και ξεκινώντας από τον πρώτο ενήλικο δίσκο του:

 

Off the Wall, 3/10 κομμάτια δικά του

Thriller, 4/9 (billie jean + beat it)

Bad, 9/11

Dangerous,  12/14 (στα περισσότερα με cowriter τον παραγωγό)

HIStory, 12/15 (κάποια με cowriters)

Invinsible, 14/16 (αρκετά με cowriters)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, στο φινάλε-φινάλε, αν δεν σου αρέσει, μη διαβάζεις το φόρουμ.

οταν θα χρειαστω βοηθεια στις αποφασεις μου να εισαι σιγουρος πως θα σε καλεσω.μεχρι τοτε βρες με κατι αλλο να ασχοληθεις.το φορουμ θα το διαβαζω οταν και αμα θελω.Verstanden???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν όμως για όσους σχολιάζουν ή ενδιαφέρονται, να ρίξουν μια ματιά στα οικονομικά του MJ, να μάθουν για τα δικαιώματα των beatles που είχε στην κατοχή του από το1985, για τους εκβιασμούς και τις ενορχηστρωμένες προσπάθειες της Sony να αποκτήσει τα δικαιώματα, προσπαθώντας να σπρώξει τον MJ στο χείλος του γκρεμού. Στόχος τα δικαιώματα των κομματιών του, των κομματιών των Beatles και άλλων καλλιτεχνών που ο MJ είχε αποκτήσει τα rights, μεταξύ των οποίων οι Eminem, Shakira και άλλοι.

H ιστορια της μουσικης μας διδασκει,

οτι καποιοι καλλιτεχνες αποδιδουν περισσοτερο νεκροι...

Και η ιστορια επαναλαμβανεται!

 

Οσο για τον ιδιο το Jackson,να προσθεσω οτι δεν ημουν ποτε φαν του,

(πηγα ομως να τον δω το '89 στο Αννοβερο,αφου μαζι του επαιζε και η Jennifer Batten :-* ,και δεν το μετανοιωσα αν και τοτε δεν ηταν "η μουσικη μου" αυτη),

επισης αναγνωριζω (αντικειμενικα αφου δεν ειμαι "πορωμενος" με τιποτα)

τη μοναδικη του αξια σε οτι εκανε μουσικα!

 

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ο jackson μετριος μουσικος : ασχολιαστο

- ντροπιασε την φυλη του: μαλλον υπερηφανος τους εκανε και γι αυτο τον λατρεyουν, διαβασε και τιποτα πριν ξεστομιζεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι

- miles kai hendrix μουυσικαρες- συμφωνοι, που και οι 2 πεθαναν απο καταχρηση ναρκωτικων. Ολοι κανουν τα λαθη τους.

 

Ελεος με την φυλη κλπ πια. Μουσικος ηταν οχι ο martin Luther King.

 

Ο Miles πέθανε νέος από ναρκωτικά;;;

αν λέμε για τον ίδιο (Davis) διάβασε και τίποτα  ;D

 

άσχετα με τη λεύκη, πόσες πλαστικές έκανε στη κλασική νέγρικη μύτη του;

 

(και στον εμφύλιο υπήρχαν περήφανοι νότιοι μαύροι που πολέμησαν με τους νότιους...)

 

Δε συνεχίζω γιατί ειλικρινά σέβομαι τους οπαδούς του.

RIP

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να πω και γω την μ@λ@κι@ μου  ;D

 

...κορυφαιος σε οτι ενεργα εκανε και σε οτι ασχοληθηκε με την μουσικη,σιγουρα δεν ειναι τυχαιο που πολυ ακουλουθησαν την ''σχολη'' του και ισως να παραεμπνευστηκαν,εμενα προσωπικα μου αρεσε και ο χορος και η κινησιολογικα του...απο κει και περα οσοι θα ειχαν τα λεφτα που εκανε αυτος ''ισως λεω ισως'' να ηταν φανατικοι των καταχρησεων και Junkies, συνηθως χωρις λογο ετσι παει...

 

δεκαετιες ακομα θα τραγουδαμε και ισως χορευουμε ακομα με τα τραγουδια του!

:) :) :) βασικα ενα Live θα με εψηνε να το εβλεπα και ας ηταν αρπαχτη...κριμα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δίκιο το βολτόμετρο!

Συνειδητοποιώ ότι με τα 2 τελευταία μηνύματά μου έριξα το επίπεδο της συζήτησης. :(

Ανακαλώ και υπόσχομαι στο μέλλον να συνεισφέρω πιο εποικοδομητικά

μια παρέα είμαστε ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου