Προς το περιεχόμενο

Δίλλημα για ενισχυτή: Fender Hot Rod deluxe ή Peavey Classic 30?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάλογα τι εννοείς κρότος!?

 

Ένα "γκντουπ" πάντως είναι φυσιολογικό, στις περισσότερες περιπτώσεις. Δοκίμασε να κλείσεις πρώτα stand by και μετά power ή κατ'ευθείαν power και ακολούθησε τον πιο αθόρυβο τρόπο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν έχω σταντμπάι καρντια μου  ;D , όσο για το κρλοτο ναι ενα ντουπ λέω  μάλλον πρέπει να βγάζω το καλώδιο και μετά να τον κλείνω, πάντως σήμερα συνέβη και κάτι άλλο με το delay Που είχα συνδεμενο π.χ όταν πατούσα το διακόπτη ο ήχος περνούσε και μέσα στον ενισχυτή και τον άκουγα καθαρά  >:(  το delay ειναι ενα digteck

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει και εγώ δεν έχω stand by!  ;D

 

Αν βγάζεις το καλώδιο δεν κάνει γκντουπ? Περίεργο!

 

Δυστυχώς, μερικά πετάλια όταν ανοιγοκλείνουν κάνουν θόρυβο (το λεγόμενο pop), σε μερικά υπάρχει λύση αλλά δεν διορθώνεται σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι προς τους κατόχους peavey 30 και γενικά λαμπάτων ενισχυτών,  είναι φυσιολογικό όταν κλείνω τον ενισχυτή να ακουνεται ενας κρότος σαν να πέφτει τοίχος ;

 

Το'κανε κ μενα, οχι καθε φορα ομως. Πολυ δυνατος κροτος. Δεν ξερω αν εχει να λεει κατι, αλλα τωρα ο ενισχυτης ειναι στο μαστορα. "Ψυχρες κολλησεις" ηταν η διαγνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε στη DNA Systems που τους εισαγει κ ρωτα αν ειναι φυσιολογικο...Εχεις κ εγγυηση αν τον πηρες καινουριο. Δεν ξερω αν συνδεεται ο κροτος με το γεγονος οτι μου εμεινε μετα απο 2 χρονια λειτουργιας, μου φαινεται εξωφρενικο ομως να ειναι προβληματικοι ολοι οι peavey classic 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου φαίνετε φυσιολογικό να κανει ντουπ όταν κλείνει, μεχρι τώρα είχα εναν μικρο λαμπατο 5 watt με 6,5 ηχείο και ήταν πολύ ήσυχος , άλλα ο Peavey ειναι 4 πλασιος σε ογκο και 6πλάσιος σε βατ.

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειχα αλλους δυο λαμπατους πριν απ'αυτον (ακριβοτερους) κ δεν καναν ιδιαιτερο θορυβο οταν τους εκλεινα. Ο θορυβος που λεω εγω ηταν ενας πολυ εντονος κι ενοχλητικος κροτος (συνοδευοταν κι απο κατι σα σφυριγμα) και δε μου ακουγοταν φυσιολογικος. Οπως κ να'χει, στη DNA μου'χουν φανει κατατοπισμενοι κ ευγενεστατοι, οποτε παρ'τους αυριο τηλεφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι προς τους κατόχους peavey 30 και γενικά λαμπάτων ενισχυτών,   είναι φυσιολογικό όταν κλείνω τον ενισχυτή να ακουνεται ενας κρότος σαν να πέφτει τοίχος ;

και γω το εχω αυτο με τον 50αρη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου