Προς το περιεχόμενο

Δίλλημα για ενισχυτή: Fender Hot Rod deluxe ή Peavey Classic 30?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα για τον Peavey ,εν μερη, το καταλαβαινω (ασχετως αν προσωπικα τον 50αρη τον Classic τον θεωρω απο τους καλυτερους ενισχυτες που εχουν βγει ever) το καημενο το pcb τι σου φταιει? ;D ;D

...το καημενο το PCB! ;D

Πρεπει να ληθει ο μισος ενισχυτης για να επισκευασθει!!!

 

Με ενδιαφέρει αυτή η τιμή. Από που αν επιτρέπεται; Τι μεγάφωνο φοράει ο δικός σου;

Μεταχειρισμενο!? Δες αγγελιες Noiz, Χρυση Ευκαιρια, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρεπει να ληθει ο μισος ενισχυτης για να επισκευασθει!!!

 

αν ειναι Peavey δεν θα χρειαστει μια και δεν χαλαει... :) (ο PV CLASSIC 50 τον οποιο αγορασα κανουργιο το 1994 δεν εχει παθει ποτε του τιποτα και ας εχει γυρισει την Ελλαδα και τη Κυπρο 10 φορες κατω απο ΤΡΑΓΙΚΕΣ συνθηκες,μια φορα μαλιστα τον ειχα αφησει ΑΝΑΜΕΝΟ για 1 εβδομαδα συνεχεια σε ενα κλαμπ διπλα σε μια..... παραλια σε ενα νησι .. ;D ;D μια και παιζαμε καθε Παρασκευη εκει και ξεχασα να τον κλεισω οταν κατεβηκαμε απο τη σκηνη...)

 

και παλι για να ανησυχει καποιος αν του...χαλασει το Pcb στον SOLDANO,RIVERA,BOOGIE,BOGNER,MARSHALL κτλ. του και αν ειναι...το ιδιο...reliable με ενα   ptp θα πρεπει να κανει τουλαχιστον 2 παγκοσμιες τουρνε το χρονο... ;D ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό με τα μεγάφωνα με ενδιαφέρει πολύ η διαφορά αν το αλλάξεις στον classic 30 είναι πολύ μεγάλη;Ξέρετε που μπορώ να ακούσω τίποτα samples να ακούσω αν όντως αξίζει τον κόπο;Ψάχνω και δεν βρίσκω.Πάντως και με το bluemarvel εμένα μια χαρά μου ακούγεται πολύ ωραίος αλλά οποιαδήποτε αναβάθμιση είναι πάντα θεμιτή.στο νετ πάντως άλλοι λένε οτι ο ενισχυτής μεταμορφώνεται και άλλοι λένε σιγά το πράμα μικρή διαφορά.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακουγεται ΠΟΛΥ καλυτερα,βαλτου ενα ωραιο EMINENCE TONKER να κατεβει ο θεος. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό με τα μεγάφωνα με ενδιαφέρει πολύ η διαφορά αν το αλλάξεις στον classic 30 είναι πολύ μεγάλη;

 

Tα μεγαφωνα του ενισχυτη ειναι το αντιστοιχο των ελαστικων στα αυτοκινητα... 

Πως θα ηταν αραγε μια Porsche με τροχους ...ποδηλατου?

 

Οχι οτι τα μεγαφωνα πρωτης τοποθετησης ειναι χαλια, αλλα πολλες φορες η αλλαγη επιφερει θεαματικα αποτελεσματα.

Τα Eminence Delta Pro που εβαλα στον Twin reverb μου κυριολεκτικα μεταμορφωσαν την "ηχητικη παλετα" του... Τα μπασσα ιδιως ειναι τοσο ζωτανα, που ...τα βλεπεις!!!  :o  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια έχω κάποια λεφτά που θα πάνε σε μουσική.τωρα πετάλια θα ναι ακουστική θα ναι καμιά classic vibe tele για το χαβαλέ ακομά δεν έχω αποφασίσει.Ισως και μεγάφωνο.Το κακό με αυτα είναι οτι ο καθένας λέει βάλε αυτό οχι εκείνο και στα αυτιά τους έχουν δικιο αλλά πουθενα δεν υπάρχει ,έστω και στο ιντερνετ, να ακουσεις κανα sample να δεις αν όντως σου κάνει και σένα.Όποτε πας κάπως στα τυφλά.Αλλά ελαστικά βάζεις σε βροχή και άλλα σε χωμα... :o :o :o ;D ;D

 

Με το tonker που λες,και το έχω διαβάσει και αλλού,τι ακριβώς κερδίζω.Σε μπάσα,πρίμα,"διαυγεια" αν με πιάνεις πως το εννοώ.Εγώ σκετόμουν κανά τέτοιο.

http://www.thomann.de/gr/celestion_g12h_30_heritage_16_ohm.htm

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το tonker που λες,και το έχω διαβάσει και αλλού,τι ακριβώς κερδίζω.Σε μπάσα,πρίμα,"διαυγεια" αν με πιάνεις πως το εννοώ.

 

ναι σε ΟΛΑ αυτα θα κερδισεις,απλα ο ενισχυτης θα παιζει καλυτερα,τα μεγαφωνα παιζουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο στην αποδοση του ενισχυτη και παρα πολλοι middle of the road ενισχυτες ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ απο τα factory speakers.

 

 

αυτο ειναι χειροτερο και απο το στοκ... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι χειροτερο και απο το στοκ... ;D ;D

 

Τοσο χάλια ε;  :'( :'( ;D ;D

Σκεψου οτι γενικά το προτεινουν ως πολύ καλή αλλαγή σε αυτην την κατηγορία ενισχυτών.Πάντως αυτά τα tonker φθηνά είναι και αρχισα να το σκέφτομαι πιο ζεστά....

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλά πουθενα δεν υπάρχει ,έστω και στο ιντερνετ, να ακουσεις κανα sample να δεις αν όντως σου κάνει και σένα...

 

  ...coming soon  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Τα μπασσα ιδιως ειναι τοσο ζωτανα, που ...τα βλεπεις!!!  :o  ;D

 

 

 

Ωχ ωχ , ανησυχω για τον alderbody , αρχιζει να βλεπει παραισθησεις!!!!!! ;D ;D ;D ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου