Προς το περιεχόμενο

Δίλλημα για ενισχυτή: Fender Hot Rod deluxe ή Peavey Classic 30?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε μισο.δεν εχω παει να τον κοιταξουν ομως παρολαυτα.αλλα παιζει κομπλε.

οντως φευγει αν κλεισεις το standby αλλα αρχικα εσεις δεν εχετε και δευτερον  το πως κλεινει ο ενισχυτης ειναι ενα θεμα που θα συζητιεται απιστευτα πολυ και εκτος αν εχεις το manual που λεει ακριβως τι γινεται δεν θα βρεις ακρη.επειδη και εγω ειχα αυτην την απορια αλλα στο μανουαλ δεν λεει πως να κλεινει

δεν νομιζω να παθει κατι ο ενισχυτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχως googl-αροντας "Peavey classic 30 bad solder joints" και "Peavey classic 30 cold solder joints" ειδα πολλα θεματα χρηστων σε φορουμ που αναφερουν καταστασεις παρομοιες με τη δικη μου...Crackling noises-pops-κτλ στα 5-15 λεπτα λειτουργιας και μετα ο ενισχυτης καπουτ, και μετα καμμια φορα επανερχεται, αυτο το μοτιβο αναφερουν πολλοι. Οπως ειπα πανω, ο μαστορας μου ειπε οτι το προβλημα μου ειναι καποιες ψυχρες κολλησεις μεσα στον ενισχυτη. Βεβαια καπου ειδα σ'αυτα τα φορουμ οτι κι αλλοι ενισχυτες -πχ fender- σε αυτη την κατηγορια εχουν εξισου προβληματα με ψυχρες κολλησεις. Δεν ξερω αν ειναι λογος αυτος για ν'αποφυγει κανεις τον Peavey classic 30, που εχει εξαιρετικο ηχο και συμπεριφορα στην ηχογραφηση, και ειναι μουρλια να παιζεις...Ειπα ομως να ποσταρω αυτα που εμαθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου