Προς το περιεχόμενο

Μουσικό forum...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά και γω το παρατήρησα αυτό με τα άκυρα θέματα αλλά εντάξει ρε παιδιά δεν νομίζω να συνεχιστεί για καιρό(που θα πάει θα περάσουν οι ζέστες ;D)!!! Πέρα απο αυτό πιστέυω πως τέτοια θέματα (όχι τόσο συχνά ;D) καλά είναι να υπάρχουν στο forum γιατί όπως και να το δεις θες να μιλάς για μουσική και εξοπλισμό αλλά θες να κάνεις και λίγη πλάκα που και που για να (ψιλό)ξεφύγεις (γίνετε έτσι και πιο ζεστό για εμάς τα newbie το forum ;D)!!! Πάντως τους τελευταίους 2 περίπου μήνες που είμαι μέλος στο forum βλέπω ότι γίνεται πολύ καλή δουλειά και πραγματικά έχω διαβάσει πράγματα που με βοήθησαν πολύ και έχουν βελτιώσει και τον ήχο μου(έμαθα επιτέλους να κάνω σωστό setup την κιθάρα μου ;D). Ευχαριστώ και τους συμφορουμίτες που λύνουν σε εμάς τα νουμπια τις απορίες μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπο Μπο με πηρε η μπαλα ;D

 

Αρχικα θα τοποθετηθω προσωπικα για το θεμα που ανοιξα (βρηκα μυγακι μπλα μπλα..)

 

παραθετω το πρωτο μου ποστ που εκανα στο πρωτο θεμα.

 

πριν λιγο ανακαλυψα ενα ζωντανο μυγακι μεσα στην συσκευασια ψωμιων του τοστ γνωστης εταιρειας. Η συσκευασια δεν εχει ανοιχθει . Το μυγακι φαινεται γιατι ειναι διαφανης η συσκευασια..

 

τι θα κανατε? θα το πηγαινατε πισω στο σουπερ μαρκετ? θα στελνατε μαιλ στην εταιρεια?

 

Ο τιτλος ειχε και χιουμοριστικα στοιχεια αλλα δεν βλεπω να ρεζιλευω κατι η να γραφω κατι γελοιο στο ποστ μου. Απλα ρωτησα τι θα κανατε σε παρομοια περιπτωση.

Συνεπως το ποσο ενδιαφερον ειναι ενα θεμα εμενα δεν με αφορα οποιος θελει γραφει οποιος δεν θελει δεν γραφει. Θα μπορουσε καλλιστα να ειχε δυο απαντησεις με φιλους που τους ειχε τυχει κατι και να σταματησει εκει.

 

Οποιος θελει να μαθει ποσο μ***** μπορει να ειμαι η οχι μπορει να μου στειλει ενα πμ και να με ρωτησει(!) χωρις να κανει τον εξυπνο ανοιγωντας παρομοια θεματα και ουσιαστικα να συνεχιζει αυτο που κοροιδευει και κρινει ως βλακεια.

 

Θελω να ελπιζω οτι σας φανηκε τοσο αστειο και γελασατε με την ψυχη σας και διασκεδασατε  :)

και οχι να ισχυει το παραπανω.

 

Γενικα τωρα για το ποσο ενα μουσικο φορουμ πρεπει να εχει καποια συγκεκριμενη θεματολογια :

 

Διαφωνω με το γεγονος οτι δεν πρεπει να υπαρχουν θεματα ασχετα με την μουσικη και εκει μεσα να λεμε βλακειες να κανουμε πλακα και οτι αλλο θελουμε. Γιαυτο το λογω υπαρχουν το περι ανεμων και η ανακυκλωση.

 

Ειναι πολυ σημαντικοτερο το γεγονος οτι καποιοι μπορει να τσακονονται μεσα σε ενα θεμα για μουσικη (πχ πεταλια) και να υποβαθμιζουν το θεμα χωρις να προσφερουν καποια χρησιμη πληροφορια αλλα προσωπικες αποψεις του στυλ '' αυτο τα παταει ολα κατω ...'' παρα οτι σε ενα ''τομεα'' που ειναι εξ ορισμου για κατι αλλο να λεμε οτι απο εκει κρινεται η ταυτοτητα του φορουμ!

 

 

 

 

Ειναι αδυνατο σε κατι που συμμετεχουν ανθρωποι και οχι ρομποτ να μην υπαρξουν διακυμανσεις στην ορεξη στο υφος και στην συμπεριφορα. Ακομα και στο πιο σοβαρο θεμα καποιος θα βρεθει να μας κανει να γελασουμε εστω και λιγο, και δεν ειναι καθολου κακο.

 

Δηλαδη τι σημαινει μουσικο φορουμ.. ? οτι θα μιλαμε μονο με μουσικους ορους και θα αναλυουμε μονο μουσικα θεματα?? Ειναι σαν να λεμε οτι οι μουσικοι δεν ειναι ανθρωποι !(μπορει και να μην ειναι!!χεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα πολύ κατανοητός...

 

Δεν είπα να μην γίνετε πλάκα ρε παιδιά...

 

Αλλά με το συγκεκριμένο ζήτημα, συνεχίστε την στο ίδιο topic...

 

Τα ίδια πράγματα έλεγαν όλοι...

 

Όλοι απο κάτι βρήκαν και ήθελαν συμβουλές τι να κάνουν...

 

Δεν είπα να απαγορευθεί η πλάκα και το χιούμορ...

 

Απλά ας καταλάβουν μερικοί οτι δεν είναι ανάγκη να ανοίγουμε

ανούσια θέματα απλά για να πούν μια μπούρδα...

(δεν αναφέρομαι στο topic του thanasis b αλλά τα επόμενα που

άνοιξαν με αφορμή αυτό)

 

But that’s just my two cents.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanasis b δεν αναφερόμουν σε σένα...

 

Αλλά τα επόμενα που άνοιξαν...

 

Οποιος θελει να μαθει ποσο μ***** μπορει να ειμαι η οχι μπορει να μου στειλει ενα πμ και να με ρωτησει(!) χωρις να κανει τον εξυπνο ανοιγωντας παρομοια θεματα και ουσιαστικα να συνεχιζει αυτο που κοροιδευει και κρινει ως βλακεια.

 

αυτό ακριβώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παίρνει πολύ χρόνο να σκανάρεις τη λίστα με τα νέα μηνύματα και να φιλτράρεις ό,τι δεν σε ενδιαφέρει...

 

Δεν ειναι εκει το ζητημα.

 

Αν καταλαβα καλα, το κυριο θεμα ειναι οτι αφου ολα αυτα (πχ βρηκα ενα πηρουνι στο αυτι, τον ερωτα στο σουπερμαρκετ, πεστροφα στο ποτο, επικηδειος, ο φεντερερ παλι κερδισε, οι Ντιουκς ειναι Ελληνες....) εχουν τοση σχεση με το τοστ οσο και με την μουσικη θα μπορουσαν  να ειναι γκρουπαρισμενα κατω απο το τοστ ως νεα σχολια και οχι κατω απο το Ανεμων και Υδατων ως νεα ποστς.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν έχω αντίρηση για ένα τοστ γιατί θέλω να πιω καφέ αλλά μετά θα θέλω και τσιγάρο. Και κάπου εκεί που θα ανοίξω τη πόρτα να βγώ έξω να καπνίσω θα τρομάξει η πεταλούδα και να το τσουνάμι στην Ιαπωνία.

 

Όλα έχουν σχέση φίλτατε Evris.........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εκει το ζητημα.

 

Αν καταλαβα καλα, το κυριο θεμα ειναι οτι αφου ολα αυτα (πχ βρηκα ενα πηρουνι στο αυτι, τον ερωτα στο σουπερμαρκετ, πεστροφα στο ποτο, επικηδειος, ο φεντερερ παλι κερδισε, οι Ντιουκς ειναι Ελληνες....) εχουν τοση σχεση με το τοστ οσο και με την μουσικη θα μπορουσαν  να ειναι γκρουπαρισμενα κατω απο το τοστ ως νεα σχολια και οχι κατω απο το Ανεμων και Υδατων ως νεα ποστς.

 

 

Ντάξει μην τα μπλέκουμε imo. Άλλο το thread με τον Federer (άσχετο μεν, θέμα προς συζήτηση δε) και άλλο τα post με τα αυτιά και τα καλαμάρια κλπ. Στο κάτω κάτω τόσα χρόνια που θυμάμαι το Noiz συζητήσεις τύπου Federer γίνονται και κατά τη γνώμη μου καλά κάνουν. Το να μιλάμε και για 2 θέματα παραπάνω δεν είναι κακό. Άλλο αυτό όμως και άλλο:

 

1. Να ανοίγουμε θέματα "μυρίζει η πορδή του Lemmy ξεσκονόπανο;", "αν φυσήξω δυνατά θα πέσει ο πύργος του Eiffel;"

2. Να γράφουμε άπειρες βλακείες σε σοβαρά θέματα.

 

Πάντως προσωπικά και εγώ συμφωνώ ότι ενίοτε το παραξεφτιλίζουμε και δεν είναι καλό ;)

 

Επιπλέον, ας μην "αποφασίζουμε" τι είναι το Noiz εμείς. Νομίζω είναι θέμα του Yameth και των mods να τοποθετηθούν πιο... επίσημα επί αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα,

τον οσο χρονο εχω περναω μεσα στο ΝΟΙΖ εχω παρατηρησει οτι και ο χαβαλες υπαρχει αλλα και ουσιαστικες απαντησεις σε προβληματισμους πολλες φορες ακομα σωστες συμβουλες κ.ο.κ....

 

Ειναι λογικο εφοσον ειμαστε εδω μεσα καποιες εκατονταδες-χιλιαδες ή οσοι ειμαστε τελος παντων να εχουμε αλλοτε ορεξη για χαβαλε και αλλη μερα σημαντικες αποριες και ερωτησεις ή ενα καλο ριβιου να δωσουμε...

 

Θεωρω λοιπον το ΝΟΙΖ σαν ενα ζωντανο οργανισμο που εχει λιγο απ΄ολα...οποτε ολα καλα ολα ανθηρα και δεν πιστευω οτι χρειαζεται να ανυσιχουμε για οποια φαινομενα μη "σοβαροτητας" αλλωστε τι ειναι σοβαροτητα τι σοβαροφανεια ειναι ενα θεμα που βασανιζει χρονια τον κοσμο μας χεχεχε...

 

Αυτο που πραγματικα ομως δε μου αρεσε ειναι η ειρωνεια που εχουν καποιοι, τον λογο σιγουρα θα τον ξερουν οι παλαιοτεροι εδω μεσα...., που βιαστικαν να χλευασουν το θεμα με το εντομο που απο οτι φαινετε ξεκινησε το οοοολο ζητημα.  Εμενα προσωπικα το θεμα δεν το θεωρησα αστειο γιατι βρισκομαι στην βιομηχανια τροφιμων και γενικοτερα επισιτισμου....

 

Αλλα απο την αλλη και αυτο ειναι μεσα στα ορια του ζωντανου οργανισμου....σιγουρα ολοι εχουμε καποιους παρομοιους τυπους γυρο μας στην καθημερινοτητα μας....μπορει και να ειμαστε και μεις αυτοι και να μη το εχουμε παρει χαμπαρι. χεχεχε

 

Αυτα.....

 

Φιλικα Βαγγελης

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου