Προς το περιεχόμενο

Μουσικό forum...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιπλέον, ας μην "αποφασίζουμε" τι είναι το Noiz εμείς. Νομίζω είναι θέμα του Yameth και των mods να τοποθετηθούν πιο... επίσημα επί αυτού.

 

Αυτό έχει λεχθεί πολλές φορές από αρκετούς και με όλο τον σεβασμό στο αφεντικό, διαφωνώ.

To Noiz είμαστε εμείς. O Wow!, o Evris, o Triggas, o Marathon, O Superfunk, o Bananas69, o Yameth, εγώ, εσύ και τα εκατοντάδες παιδιά που συμμετέχουν.

Απλώς το καφενείο ιδρύθηκε και οριοθετήθηκε από τον Yameth. Και οι mods (cons) κρατάνε λίγο τα μπόσικα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ντάξει μην τα μπλέκουμε imo. Άλλο το thread με τον Federer (άσχετο μεν, θέμα προς συζήτηση δε) και άλλο τα post με τα αυτιά και τα καλαμάρια κλπ. Στο κάτω κάτω τόσα χρόνια που θυμάμαι το Noiz συζητήσεις τύπου Federer γίνονται και κατά τη γνώμη μου καλά κάνουν. Το να μιλάμε και για 2 θέματα παραπάνω δεν είναι κακό. Άλλο αυτό όμως και άλλο:

 

1. Να ανοίγουμε θέματα "μυρίζει η πορδή του Lemmy ξεσκονόπανο;", "αν φυσήξω δυνατά θα πέσει ο πύργος του Eiffel;"

2. Να γράφουμε άπειρες βλακείες σε σοβαρά θέματα.

 

Πάντως προσωπικά και εγώ συμφωνώ ότι ενίοτε το παραξεφτιλίζουμε και δεν είναι καλό ;)

 

Επιπλέον, ας μην "αποφασίζουμε" τι είναι το Noiz εμείς. Νομίζω είναι θέμα του Yameth και των mods να τοποθετηθούν πιο... επίσημα επί αυτού.

 

Εγω νομιζω οτι εν θερμω, πανω στην τρελα δεν μπορουμε να κρινουμε ποιο απο (ενδεικτικα αναφερω)  τα "γιατι να μας ζητειται να βγαζουμε τα παπουτσια μας οταν μπαινουμε στα ξενα σαλονια?", το "ο φεντερερ στελνει τακτικα SMS στον αλλονα που παιζει γκολφ οτι σημερα θα σε σκισω", το "μηπως οι Ντιουκς ειναι Ελληνες", η "οτι καποιος συμφορουμιτης βρηκε ψωμι τοστ με μυγες" δεν εχει θεση ως αυτονομο ποστ.

 

Πρεπει να αφησουμε 2-3 μερες να ηρεμησουν τα πραματα. Να γινουν οι απαραιτητες ζυμωσεις (ειδικα οταν μιλαμε για ψωμι η για μυκητες των ποδιων με παπουτσια κλπ). Να δουμε μετα τον αρχικο ενθουσιασμο του τι πηρε ο Φεντερερ, τι εφαγε ο φιλος μας, τι εθνικοτητας ειναι οι Ντιουκς τι μπορει να στεκεται ως αυτονομο θρεντ στο Νοιζ Καφε στο τοπικ Περι Ανεμων και Υδατων και τι πρεπει να γινει σχολιο κατω απο το ποστ με τα Τοστς.

 

 

Επειδη ειδικα ειναι καλοκαιρι και υπαρχει μια γενικοτερη ευθυμια, μια χαλαρη σταση πρεπει να μην κρινουμε τοσο αυστηρα αν ενα σχολιο που θα επρεπε να ειναι κατω απο τα τοστ, η γιατι οχι να μην υπαρχει και καθολου, εγινε νεο θρεντ στην Ανακυκλωση. Παντα βεβαια υπο το αγρυπνο ματι ανθρωπων οπως οι mods, οι admins, οι gatekeepers και οι emeritus που θα επεμβαινουν πυροσβεστικα αν κατι ξεφευγει απο τα τοστς και αποκτα δικο του τυρι και ζαμπον.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για ποστ περί Federer, Dukes etc ούτε είπα να είναι όλα

σε ένα topic..

 

Λυπάμαι αν κατάλαβες αυτό..

 

Αναφέρομαι στο ότι άνοιξαν 10 ίδια threads με την ίδια

θεματολογία και τις ίδιες μπούρδες ως απαντήσεις, μέσα σε 2-3 ημέρες...

(Φυσικά δεν περιλαμβάνω αυτό με τη μύγα γιατί αν και για πολλούς

φάνηκε αστείο, ο φίλος είχε σοβαρό λόγο που το άνοιξε)

 

Δεν μου είναι κόπος επίσης να φιλτράρω τα νέα μηνύματα

και να διαβάσω αυτά που με ενδιαφέρουν... Δεν είναι αυτο το θέμα...

 

Στην αρχή έχω κάνει quote το στόχο του Noiz...

 

Ας το διαβάσουν κάποιοι, γιατί μέχρι σήμερα δε νομίζω να είχαν μπει στον κόπο

να το κάνουν.

 

Μην παίζουμε με τις λέξεις...

 

Άλλο να έχουμε χιούμορ και άλλο να ξεφτυλίζουμε το forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για ποστ περί Federer, Dukes etc ούτε είπα να είναι όλα

σε ένα topic..

 

Λυπάμαι αν κατάλαβες αυτό..

 

Αναφέρομαι στο ότι άνοιξαν 10 ίδια threads με την ίδια

θεματολογία και τις ίδιες μπούρδες ως απαντήσεις, μέσα σε 2-3 ημέρες...

(Φυσικά δεν περιλαμβάνω αυτό με τη μύγα γιατί αν και για πολλούς

φάνηκε αστείο, ο φίλος είχε σοβαρό λόγο που το άνοιξε)

 

Δεν μου είναι κόπος επίσης να φιλτράρω τα νέα μηνύματα

και να διαβάσω αυτά που με ενδιαφέρουν... Δεν είναι αυτο το θέμα...

 

Στην αρχή έχω κάνει quote το στόχο του Noiz...

 

Ας το διαβάσουν κάποιοι, γιατί μέχρι σήμερα δε νομίζω να είχαν μπει στον κόπο

να το κάνουν.

 

Μην παίζουμε με τις λέξεις...

 

Άλλο να έχουμε χιούμορ και άλλο να ξεφτυλίζουμε το forum.

 

 

Οκ. Καταλαβα.

Οι Ελληνες Ντιουκς και ο Φεντερερ ειναι ενταξει ως νεα θεματα. Και αυτο με τις μυγες ειναι ενταξει γιατι θα μπορουσε να ειναι αληθινο προβλημα για τον ανθρωπο αν το ετρωγε το ψωμι. Τα αλλα ομως δεν ειναι ενταξει. Μιλαμε για αυτα που σατυριζαν το θεμα με τις μυγες (ως νεα θρεντς). Γιατι χαλανε την αναλογια των θεματων προς το πιο ελαφρυ (στο Νοιζ Καφε -> Περι Ανεμων) στο μουσικο φορουμ. Αυτα επρεπε η να μην υπηρχαν εκει in the first place η να ηταν κατω απο το θεμα με το Τοστ.

 

Εγω πρωτος λοιπον που εγραψα εναν (ασκοπο και  αποτυχημενο) "δηθεν" επικηδειο για το μυγακι δηλωνω οτι δεν ηταν ο σκοπος να δημιουργησω το οποιο προβλημα δημιουργηθηκε και οτι οντως και θα μπορουσα να μην το ειχα γραψει καθολου η θα μπορουσα να το ειχα γραψει ως απλο σχολιο.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό για το τίποτα. Κατά καιρούς συμβαίνει να χαβαλεδιάζουμε λίγο παραπάνω, δεν αρχίσαμε να πετάμε και μολότωφ στο noiz! Όσο χρήσιμο και γεμάτο πληροφορίες είναι το noiz, άλλο τόσο ανάλαφρο (με την καλή έννοια) μπορεί να γίνει -σε φάσεις- ώστε να μην είναι απλά ένα club των ελίτ της μουσικής και της τεχνολογίας αλλά περισσότερο ένα διαδικτυακό "καφενείο" μουσικών. Frankie says relax!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παιδιά δε με ενοχλεί καθόλου η ανάρτηση χαβαλετζίδικων thread τη στιγμή που για ό,τι μουσικο-τεχνικό θέμα έχω κάνει αναζήτηση έχω βρει αρκετό "ζουμί". Και στην τελική, τώρα τις τελευταίες μέρες παρατηρήθηκε μια έξαρση μ@λ@κίας η οποία δε θα κρατήσει και πολύ...peace brothers

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό για το τίποτα. Κατά καιρούς συμβαίνει να χαβαλεδιάζουμε λίγο παραπάνω, δεν αρχίσαμε να πετάμε και μολότωφ στο noiz! Όσο χρήσιμο και γεμάτο πληροφορίες είναι το noiz, άλλο τόσο ανάλαφρο (με την καλή έννοια) μπορεί να γίνει -σε φάσεις- ώστε να μην είναι απλά ένα club των ελίτ της μουσικής και της τεχνολογίας αλλά περισσότερο ένα διαδικτυακό "καφενείο" μουσικών. Frankie says relax!

 

Είπαμε πάνω-κάτω το ίδιο πράγμα, πάνω-κατω την ίδια στιγμή ;D ;D

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε με εκείνο το τοστ;

Κόκκαλα έχει ;

 

Δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινεις το προβλημα που δημιουργεις συνεχιζοντας να κοροιδευεις τις μυγες..

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινεις το προβλημα που δημιουργεις συνεχιζοντας να κοροιδευεις τις μυγες..

 

Δεν θα μπορούσα εγώ ο μικρός ανόητος να κοροιδέψω τη μύγα (ειδικά την Drosophila melanogaster, μύγα του ξυδιού, που έχει το πιο μελετημένο DNA απ´ όλα τα ζώα. Με τα γονίδιά της πραγματοποιήθηκαν μερικά από τα πιο θεαματικά πειράματα στη γενετική μηχανική). Απλά δεν την θέλω μέσα στο τοστ.

Τέλος πάντων, το φερες ή κερδίζεις χρόνο;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου