Προς το περιεχόμενο

Μουσικό forum...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο στόχος του noiz.gr είναι να προσφέρει μια τοποθεσία στους μουσικούς και ηχολήπτες, ροκάδες κι αρακάδες, τζαζίστες, μπλουζίστες, μεταλάδες, σκυλάδες, D.j.'s, M.c.'s, soundfreaks και λοιπούς, για να ενημερώνονται και να ανταλλάσσουν απόψεις σε οτιδήποτε αφορά τη μουσική τεχνολογία, τη σύνθεση και τον ήχο.

 

Εκδότης : Γιάννης Μεθενίτης

 

Σίγουρα θα φανώ ξενέρωτος σε κάποιους...

Κάποιοι θα ειρωνευτούν, κάποιοι θα μου την "πούν" κτλ..

 

Πιστεύω όμως οτι σίγουρα κάποια μέλη θα σκέφτονται το ίδιο μ' εμένα..

 

Τις τελευταίες ημέρες πιστεύω οτι το forum μόνο μουσικό δε

μπορεί να χαρακτηριστεί...

 

Επιλέγω "Μη αναγνωσμένα" μπας και διαβάσω κάτι ενδιαφέρον

και το 80% των θεμάτων είναι μπούρδες.. (sorry για την έκφραση..)

 

Οκ αν θέλετε να συντηρήσετε αυτό το στύλ...

Είναι κρίμα για τα τόσα χρόνια καλής δουλειάς που έχει γίνει

όμως για ΜΟΥΣΙΚΟ FORUM.

Πρόταση:

Υιοθετήστε αν θέλετε και κάποιο section με το ανέκδοτο της ημέρας,

links για ταινίες κτλ κτλ...

 

Αυτά είχα να πώ...

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

hey φιλε alexisgt!

πραγματι, τις τελευταιες μερες ο ''χαβαλες'' και τα ''πειραγματα'' ειναι πιο εντονα.

θες συμπτωση?

θες οι ζεστες?

θες που ο evris δεν διαβαζει τα παιδια του γιατι εχουν καλοκαιρινες διακοπες και εχει πιο πολυ ελευθερο χρονο και κεφι?

ισως το οτι εχουν ερθει μερικα φρεσκα μελη που για να διαβασουμε τα ποστ τους βγαζουμε τα ματια μας απο τα ορθογραφικα και την κουλαμαρα?

 

 

παρακολουθω αρκετα χρονια το noiz, και μπορω να σου πω πως αυτο ειναι ενα περιοδικο φαινομενο που κατα καιρους κανει την εμφανιση του!

μην ξεχνας!οπως και σε μια παρεα, ο χαβαλες ειναι απαραιτητος για να περναμε ολοι καλα!

 

καταλαβαινω αυτο που λες,αλλα πρεπει να σου πω πως αν το φορουμ ειχε αυστηρα τεχνοκρατικοηχοληπτικο η μουσικοακαδημαικο η δεν ξερω και εγω τι αλλο, χαρακτηρα, εμενα (και φανταζομαι οχι μονο εμενα, αλλα και μια μεγαλη μεριδα των...θαμωνων) θα με τραβουσε πολυ πιο λιγο!

 

τωρα παω για υπνο και περιμενω αυριο το απογευμα το θεμα να εχει φτασει τις δεκα αιματοκυλισμενες σελιδες!

 

μην μe απογοητευσετε boyz and gilz...!

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον alexisgt...(βλέπε "βρήκα κάτι μες στο τάδε μου" θες να πείς),αλλά όλα αυτά ανήκουν σε συγκεκριμένα sections όπως το "περι ανέμων και υδάτων".

Συμφωνώ γιατί επίσης σε ένα ενδιαφέρον θέμα παρεμβάλονται 2-3 σελίδες με άσχετο περιεχόμενο.

 

Διαφωνώ απλά στο οτι (κατα την άποψή μου) το noiz δεν είναι online περiοδικό-ηλεκτρονική εφημερίδα για να διαβάζει κάποιος παρουσιάσεις και λύσεις σε προβλήματα και μόνο. Είναι forum με ενεργά μέλη...(ανθρώπους-αν και αυτό δε το πολυπιστεύω!)

Αν οποιοσδήποτε δε βρίσκει κάποιο ενδιαφέρον θέμα δεν τον εμποδίζει κανένας να θέσει κάποιο προβληματισμό του(όπως έκανες εσύ) ή να λιώσει την επιλογή "αναζήτησης" για να φιλτράρει την τυχών "σαβούρα".

Αυτάαααααα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ 100% με αυτά που λές.

 

Δε διαφωνώ να γίνει χαβαλές..

 

Αλλά γιατί να μην συνεχιστεί στο ίδιο thread?

 

Έχουν ανοίξει 10 ξεχωριστά...

 

Πιστεύω οτι ξέφυγε λίγο το πράγμα..

 

that's all..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό το λόγο έχω κάνει στην αρχή, quote τον στόχο του noiz...

 

Είναι άσχημο ρε παιδιά το 80% των ημερησίων θεμάτων να είναι

"περί ανέμων"...

 

Στο τέλος θα καταντήσει το ίδιο το forum να είναι "περί ανέμων"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι εχουν ανοιξει δεκα θεματα σχετικα.

αλλα τα μισα απο αυτα ειναι στην ανακυκλωση που δεν φαινεται καν στον πινακα με τα ''φρεσκα''...

και τωρα, φανταζομαι οτι οποιος νιωθει τοσο ''μουσικος'' ωστε να μην θελει να χανει τον χρονο του με ''σαβουρα'' θα επρεπε να εχει το ενστικτο αυτοσυντηρησης και να μην διαβαζει θεματα με τιτλους τυπου ''Πως να αποκτήσω μία ποπ φωνή όπως του Ρουβά;'' που ετσι και αλλιως βρισκονται στο περι ανεμων!

 

εμενα μου αρεσει ο χαβαλες και δεν θα ηθελα να βαλουμε ''δικλιδες(ετσι γραφεται??) ασφαλειας'' για να προστατευομαστε απο το χιουμορ!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην διαβαζει θεματα με τιτλους τυπου ''Πως να αποκτήσω μία ποπ φωνή όπως του Ρουβά;'' που ετσι και αλλιως βρισκονται στο περι ανεμων!

 

Tι εννοεις? Αφου ο Ρουβας ειναι μουσικος και η ποπ φωνη μουσικη.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα φανώ ξενέρωτος σε κάποιους...

Κάποιοι θα ειρωνευτούν, κάποιοι θα μου την "πούν" κτλ..

 

Πιστεύω όμως οτι σίγουρα κάποια μέλη θα σκέφτονται το ίδιο μ' εμένα..

 

Τις τελευταίες ημέρες πιστεύω οτι το forum μόνο μουσικό δε

μπορεί να χαρακτηριστεί...

 

Επιλέγω "Μη αναγνωσμένα" μπας και διαβάσω κάτι ενδιαφέρον

και το 80% των θεμάτων είναι μπούρδες.. (sorry για την έκφραση..)

 

Οκ αν θέλετε να συντηρήσετε αυτό το στύλ...

 

Εννοείται πως δεν είναι ένα στυλ που θέλουμε να συντηρήσουμε. Eίναι ένα παροδικό φαινόμενο με μεμονωμένα θέματα, αν και σπαμ σκάνε μύτη ορισμένες φορές. Το γεγονός όμως ότι μερικοί μετατρέπουν το Περί Ανέμων και την Ανακύκλωση σε βρεφονηπιακό σταθμό (κάτι που με βρίσκει κάθετα αντίθετο μιας και διαλύει την λεπτή ισορροπία μεταξύ φορουμικής χαλαρότητας και γελοιότητας) δεν σημαίνει κάτι για το όλο φόρουμ. Θα σε παρακαλούσα, επίσης, την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να σχηματίσεις κάποια συμπεράσματα, να το κάνεις επί ενός εύλογου βάθους χρόνου κι όχι πάνω σε μια-δυο μέρες. Ευχαριστώ, Σπύρος

 

 

YΓ. Εννοείται βέβαια πως το 80% που έγραψες είναι υπερβολή. Τα σάπια θέματα που άνοιξαν μάνι-μάνι ήταν 4-5. Ξέρεις πόσα γράφονται και ανανεώνονται κάθε μέρα? Τουλάχιστον 30 (εκ των οποίων 20 καινούργια - ρίξε μια ματιά στο stat center)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρακαλούσα, επίσης, την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να σχηματίσεις κάποια συμπεράσματα, να το κάνεις πάνω σε ένα εύλογο βάθος χρόνου κι όχι πάνω σε μια-δυο μέρες. Ευχαριστώ, Σπύρος

 

 

Αγαπητέ bloody_sunday, ο σκοπός μου είναι καθαρά καλοπροαίρετος.

 

Πιστεύω μετά απο 3 ημέρες αυτού του χάους, έπρεπε να εκφράσω την άποψη μου..

 

Η έκφραση μου "Οκ αν θέλετε να συντηρήσετε αυτό το στύλ..." κτλ

σαφώς δεν αποτελεί συμέρασμα για το forum.

 

Έπρεπε όμως κάπως να "κρούσω τον κώδωνα του κινδύνου".

 

Επαναλαμβάνω, δε μπορεί σε μουσικό forum η συντριπτική πλειοψηφία των μηνυμάτων

τις τελευταίες ημέρες να είναι στο "περί ανέμων" και στην "ανακύκλωση"

με χαζές απορίες του στυλ "βρήκα τους αριθμούς του joker, να τους παίξω?" κτλ..

 

Άνοιξα το θέμα αυτό λοιπόν για να το συνειδητοποιήσουν αυτοί

που ανοίγουν τέτοια θέματα και αυτοί που τα συντηρούν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κ εγώ θα διαφωνήσω πως δεν ανοίγονται ενδιαφέροντα και ουσιαστικά θέματα, παράλληλα με τις σαχλαμάρες αυτές τις μέρες. Αλλά πχ εμένα (αν και δεν άνοιξα εγώ τις σαχλαμάρες, απλά φρόντισα να συμμετάσχω :P ) τα σοβαρά που ανοίχθηκαν αυτές τις μέρες δεν μου χρειάζονται άμεσα.

Καλώς ή κακώς πολλά θέματα συζητιούνται, λύνονται και πλεόν αποτελούν βιβλιοθήκη για μελέτη αργότερα.

Τα χαβαλετζίδικα αργά ή γρήγορα θα πεταχτούν αφού ηρεμήσουν τα πνεύματα.

 

Πάντως για μένα, μιας και άρχισα να γράφω πιο ενεργά εδώ ενώ ήδη διάβαζα ένα χρόνο ως μη εγγεγραμμένη και κανένα 6μηνο αφού εγγράφηκα, το φόρουμ πέρα από πάρα πολύ χρήσιμη πληροφορία και γνώση, μου έχει προσφέρει και ατελείωτο γέλιο μόνο με ατάκες που έχουν πέσει σε θέματα που δε με αφορούσαν και καθόλου (πχ ανάλυση σε κιθάρες και διαφορές τους, μέχρι και πικραμένα θέματα που ουδεμία σχέση με μουσική δεν έχουν)

Οπότε προσωπικά θα μου έλειπε να μην υπάρχουν και τα άκυρα πότε πότε.

 

Είναι κ η ζέστη ένα πράμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου