Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ήχου ΤΕΛΟΣ!!


nuno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί, μετά από γενναία απόφαση (3 μήνες να μην βγω από το σπίτι), το Σάββατο αγοράζω και το πολυπόθυτο G-Force και τέλος!!!Ναι ο nuno τελείωσε με την αναζήτησή του και ολοκλήρωσε το set-up του:

Gibson LP Standard

PRS Custom 24

Bad Horsie I wah

VHT 2-50-2 τελικός

Rivera 2x12 cabin

Soldano X-99 preamp

G-Force εφφεδάκι

Furman 2306 (I think so)

FCB1010 floor controler

Τα γράφω γιατί μ'αρέσει να τα ακούω :lol: .

Ειλικρινά φτάνοντας εδώ απαιτήθηκε, υπομονή, πολύ ψάξιμο, πολύ βόλτα στην αγορά, και αρκετά μα αρκετά χρήματα :cry: .

Την Δευτέρα πια, αφού θα περάσω ένα ΣΚ μέσα στο στούντιο, θα κάνω ένα τελικό update (για να μη σας τα πρήζω και συχνά)

Περαστικά μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι ρε nuno ανεβασε καποια στιγμη καμια φωτο και κανα κλιπακι :wink:

μιλαμε για γαματο εξοπλισμο γιαυτο που θελεις :wink:

αν και το :ANAZHTHΣΗ ΗΧΟΥ ΤΕΛΟΣ θα μετανιωσεις που το ειπες καποια στιγμη γιατι απλα αυτο δεν ισχυει ποτε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μιλούσα με έναν στουντιατζή ο οποίος κατά τύχη μου είπε οτι άκουσε έναν σολντανο πρηαμπ και επειδη θυμόμουν το Χ99 που έλεγες τον ρώτησα και το υπόλοιπο ριγκ του "τύπου" απ' όπου άκουσε το Χ99. Μου είπε και τις κιθάρες και ήμουν σίγουρος οτι είσαι εσύ! :) Απ'ότι μου είπε ο πέτρος το σεταπ σου Γ@Μ@ΕΙ, όποτε τι να πω, καλόπαιχτο! (όχι οτι θα χρειαζόταν να μου το πει :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μενει να προσεξεις την συνδεσμολογια..

ειχα παλια ακριβα ρακ και βγαζουν αλλο ηχο αν δεν συνδεθουν σωστα!

ειναι ολοκληρη επιστημη η συνδεση.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και από μένα nuno. Αυτό που πιστεύω "μετράει" περισσότερο είναι το Soldano. Το ακούω από μεγάλες μπάντες και πραγματικά "κελαηδάει". Καλή επιλογή (και πρωτότυπη 8) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί' date=' μετά από γενναία απόφαση (3 μήνες να μην βγω από το σπίτι), το Σάββατο αγοράζω και το πολυπόθυτο G-Force και τέλος!!!Ναι ο nuno τελείωσε με την αναζήτησή του και ολοκλήρωσε το set-up του:[/quote']

 

Για ποσο καιρό ? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nuno μηπως εχεις κερδισει το joker??? :D

 

Δυστυχώς όχι. Όλα ξεκίνησαν το 2001 με την αγορά της LP. Μέχρι τότε έπαιζα με μια Fender Jap Strat (όχι stratocaster), ή άλλιως γνωστή ως HM Strat, ένα Ζοοm GFX 707, και έπαιζα σε έναν παλιό ενισχυτη FBT. Από τότε εως τώρα έχουν περάσει 4 χρόνια, με αρκετές στερήσεις ώστε να αγοράσω όλα αυτά. Απλά δεν θέλω να κάνω την πρόσθεση γιατί θα τρελαθώ. Το τι παντόφλα έχω φάει από την μικρή (που μετά από 4 χρόνια έχει μεγαλώσει και αυτή) δεν λέγεται...Ας είναι όμως.

 

Τάκη καταλαβαίνω αυτό που λες, απλά δεν θέλω να ξαναμπώ σε αυτό το τρυπάκι. Είναι η ωρα να ασχοληθώ σοβαρά πλέον με την ίδια την κιθάρα και να βελτιωθώ.Μακάρι να βγεις "ψεύτης"

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια, σύντομα θα ανεβάσω φώτο από το "κοπάδι"

Έξαρχε, όντως η συνδεσμολογία παίζει μεγάλο ρόλο, θα το προσέξω.

Samoth γνωρίζεις τον Πετράν? Γαμώ τα παιδιά. Σύντομα θα τον φωνάξω να το ακούσει ολοκληρωμένο. Εδώ και καιρό τον πρήζω να πάρει PRS, ίσως με ακούσει μια μέρα.

Sorry που αργώ να απαντήσω, απλά στο σπίτι ο υπολογιστής είναι off προς το παρόν, ακι έτσι noiz μπαίνω από τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου