Προς το περιεχόμενο

καταστηματα δια αγορα μπασσου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλλο παιδια βγηκα παγανια να αγορασω μπασσο και ολα τα καταστηματα που πηγα μου φερθηκαν σαν ζητιανο.

 

Ειναι ολοι πολλη απασχολημενη να στελνου αντικαταβολες στην επαρχεια που δεν μου δινουν καμμια σημασια... >:(

 

Σκεφτηκα τροπο να τους τιμωρισω  :P  αλλα δεν θα το κανω γιατι εχω αναγκη...

 

επειδης δεν ειμαι απο αθηνα ζηταω απο τους γηγενης να μου υποδειξουν καταστηματα σε ολοι την αθηνα....τανκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Και γιατί να σκας με τους αγενείς… ιθαγενείς; Αν είναι τα δώσεις cash πάρτο από τον Θωμά ή το Music store και άσε αυτούς εδώ να είναι… απασχολημένοι.

Αλήθεια, τι ακριβώς θέλεις και πόσο είναι το budget σου, αν δεν γίνομε αδιάκριτος;

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καταταστήματα νομίζω έχουν κάνει μαγαζί online, ο λογοθέτης, ο νάκας κ.α. φαντάζομαι έχουν. Άλλοι πάλι μάλλον δεν στέλνουν εκτός Αθήνας. δεν το έχω ψάξει εκτενώς το ζήτημα.

 

Αν δεν θες αποκλειστικά αντικαταβολή, δες και τα γνωστά Ευρωπαϊκά μαγαζιά, πχ thomann, dv247.

 

Κατα τ' άλλα με αντικαταβολή στέλνει σίγουρα το www.musica.gr από το οποίο έχω αγοράσει διάφορα ψιλοπράγματα, αλλά όχι κάποιο όργανο.

 

Αλήθεια, τι ακριβώς θέλεις και πόσο είναι το budget σου, αν δεν γίνομε αδιάκριτος;

 

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το μπατζετ ειναι στα 1200.....προκαταβολη  κανα 300 και τα αλλα σε καρτα το θεμα ειανι οτι πρεπει να δοκιμασο οσα πιο πολλα γινετε αν και εχω ψιλοκατληξει σε νεκθρου τζαζ 4χορδο... αλλα συνεχιζω να κοιτω....ο θωμας και το μιουζικ στορ που ειναι....? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταστήματα είναι Γερμανίας και Αγγλίας αντίστοιχα

www.thomann.de

www.musikstore.de

www.dv247.com

 

Σημείωσε ότι σε αυτά δεν γίνεται αγορά με δόσεις, προκαταβολές ή τέτοια. Η χρέωση είναι μπαμ κ κάτω.

 

Γιατί θες οπωσδήποτε neck through? Τι όργανα έχεις δοκιμάσει ήδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν έχουμε και λέμε: 4αρη Jazz…επιλέγεις Fender και με ενθουσιάζεις. Το θέμα είναι ότι ο «Θωμάς», βλέπε Thomann και το Music store είναι στην Γερμανία και θα χρειαστείς πιστωτική κάρτα ή να τους στείλεις όλο το ποσό μέσω τράπεζας, οπότε οι δόσεις είναι εκτός συζήτησης. Εκτός αν δώσεις όλο το ποσό με την κάρτα…

Αλήθεια, αυτό το neck through με έμπλεξε λίγο, σε πιο 4s Jazz bass αναφέρεσαι;

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θωμας=τομαν χαχαχαχαχα ;D ...δεν αναφερομαι σε καποιο συγκεκριμενο αμα βρω κατι σε φεντερ ακομα καλυτερα εχει η φεντερ νεκθρου στα 24 ταστα με λεπτη ταστιερα?

 

και μαλλον θα προτιμησω να συνεργαστω με καταστημα στην ελλαδα...δοσεις και τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει η φεντερ νεκθρου στα 24 ταστα με λεπτη ταστιερα?

 

 

 

Από όσο ξέρω όχι. Γιατί όμως συγκεκριμένα νεκ θρου; Ένα κλασσικό Fender jazz Αμερικάνικο δε θα σε καλύψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φιλαράκι μου, Fender και neck through δεν υπάρχει. Bolt on όσα θες και δεν υπάρχει 24αρα ταστιέρα σε Jazz vintage προδιαγραφών. Τώρα αν κάποιος έφτιαξε κάτι που μοιάζει με Jazz και το έκανε neck through με 24 τάστα, αυτό είναι άλλη ιστορία. Συγχώρησε με, αλλά νομίζω ότι είσαι λίγο μπλεγμένος. Ας αρχίσουμε από τα βασικά: Θες ή δεν θες Fender Jazz bass; Αν όχι δώσε τις προδιαγραφές σου και θα φτάσουμε στο όργανο που θες.

 

Φιλικά

Terry   

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου