Προς το περιεχόμενο

Aπόλυτη ηχομόνωση σε διαμέρισμα πολυκατοικίας σε όροφο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ρε παιδιά,χαλαρώστε..... ούτε διαμέρισμα έχω,ούτε φράγκο γενικότερα.... μιά πλάκα έκανα!  ??? ???- και το επισύμανα,το ερώτημα είναι φιλολογικό.... Απλά αναρωτιόμουνα αν καθαρά τεχνικά γίνεται αυτό το θέμα,κι όχι αν συμφέρει ή αν αξίζει...

    Κι εξάλλου γι αυτό έβαλα το thread σ'αυτή τη στήλη..... Αλλιώς,τι να λέει? να πουλάω διαδυκτιακή μούρη για λεφτά που ΔΕΝ έχω? Δεν είμαι τοσο κομπλεξικός,πιστέψτε με !!! :D :) :)

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η πιο φτηνή και απλή ηχομόνωση είναι η αγορά ενός όπλου κρότου. Και εξηγούμαι. Έστω ότι έχεις 11 γείτονες (4 πάνω όροφο, 3 στον δικό σου όροφο και 4 στον κάτω). Πάς λοιπον κι αγοράζεις με 50-100 ευρώ ένα όπλο κρότου και το φορτώνεις με σκάγια κρότου χειροβομβίδος. Γυρνάς στην πολυκατοικία σου, χτυπάς ευγενικά την πόρτα στον κάθε γείτονα και βάζοντας το όπλο στα αυτιά του (μια στο καθένα) εκπυρσοκροτείς. 22 σφαίρες σύνολο και 11 γείτονες κουφοί. Ηχομόνωση 100% με 100 ευρώ τοπ.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πέρα από την πλάκα πάντως το έχω απορία. Αν θες να μονώσεις πχ. ενα σαλονομέρος για να μπορείς να κάνεις φωνητικά και να μην ακουγεσαι σε όλη την πολυκατοικία τί μπορεις να κάνεις (σοβαρές απαντήσεις please). Πόσο θα κοστίσει περίπου και τί νόημα έχει εφόσον είναι ενοίκιο, θα μεταφέρονται ευκολα τα υλικά; Κολλάνε απλά; πως τοποθετούνται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου