Προς το περιεχόμενο

προτασεις για καλα και φθηνα πεταλακια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

sorry για τα greeklish πριν..λοιπον τα πεταλακια μου ειναι:

 

-boss ds-1

-morley bad horsie 2

-behringer digital delay

-behringer ultra chorus

-behringer multi fx

-behringer volume pedal

 

οπως θα καταλαβαινετε ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΗΝ behringer!!!!τα αγορασα μονο επειδη τα χρειαζομουν για λιγο καποια στιγμη επειδη ηταν φθηνα...θελω λοιπον να αλλαξω ολα τα behringer που γραφω πιο πανω με αντιστοιχα καλυτερα ετσι ωστε να μπορουν να σταθουν απεναντι στα αλλα που εχω που ειναι αρκετα καλα και να μου επιτρεπουν να παιξω και ενα live της προκοπης χωρις περιεργους ηχους,φυσιματα κτλ..αλλα επειδη το πιο κυριο απ'ολλα ειναι οτι χρηματα δεν υπαρχουν για να παρω καλα και ακριβα π.χ jam πρεπει να αρκεστω στις πιο φθηνες και ποιοτικες λυσεις αποφευγοντας τα μεταχειρισμενα αν και ειναι και αυτα μια καλη λυση...

 

sorry αν σας κουρασα απλως ειμαι καινουργιος στην παρεα και προσπαθω να ειμαι οσο πιο σαφης γινεται..

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν υπαρχει συγκεκριμενο budget γιαυτο ψαχνομαι..μακαρι να μπορουσα να παρω οτι πιο ακριβο και πιο καλο κυκλοφορει αλλα αυτη τη στιγμη κοιταω για οτι πιο φθηνο και καλο...μια πιο ποιοτικι και καλυτερη απο την προηγουμενη λυση αλλα και οσο πιο οικονομικη γινεται..δεν λεω να δωσω να παρω παλι κατι αντιστοιχο με τα berhinger αλλα οσο πιο λιγο γινεται να ΄΄πονεσει΄΄ τοσο το καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ξεκίνα ψάχνε μεταχειρισμένα.Θα βρεις κάποια καλά πράματα σε καλές τιμές.Καλυτερα απο το σου αραδιάζει ο καθένας τις προτιμήσεις του.Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρουν τα μεταχεισμένα τοτε εχεις κάποια σειρα προτεραιότητας σε αυτά που θες να πάρεις;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με απασχολει πολυ η σειρα αλλα ας πουμε οτι πρωτα θα αλλαχτουν το delay και το chorus γιατι ειναι αυτα που χρησιμοποιουνται περισσοτερο ενω τα αλλα τα χρησιμοποιω πολυ λιγοτερο σε πολυ συγκεκριμενα θεματα οποτε δεν επειγουν και πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που αποκλείεις τα μεταχειρισμένα (κακώς κατά τη γνώμη μου) δεν βλέπω να έχεις και πολλές επιλογές για "οικονομικά και ποιοτικά" πετάλια. Τα Boss νομίζω πως είναι η λύση για την περίπτωση σου μιας και είναι σταθερή αξία και σε ήχο και σε τιμή και πωλούνται και σχετικά εύκολα όταν θα τα βαρεθείς. Το μόνο που μένει είναι να κάνεις μια έρευνα αγοράς για να πετύχεις το μαγαζί με την καλύτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο delay χρησιμοποιώ το digidelay και δεν έχω κανένα παράπονο.Τωρα chorus εγω χρησιμοποιώ πάλι digitech το multi chorus και κάνει μια χαρά τη δουλειά για το λίγο που το χρησιμοποιώ και είναι κοντά στα λεφτά σου αν καταλάβαινω που κινείσαι με το Ε Η.To Ε Η δεν το έχω ακούσει αλλά λένε οτι είναι πολύ καλό.αν θέλεις πάλι chorus με ποικιλία επιλογών και ποιοτικότατο μάζεψε λεφτά και τσίμπα το hardwire stereo chorus η ψάξε το σε κανα ebay η αγγελίες.προσωπικά το θεωρώ άπαιχτο και το έχω τρελό έρωτα όπως και όλη τη σειρά.

 

Υ.Γ.Όχι δεν δουλεύω στη digitech 8) 8) 8) και όντως κακώς αποκλείεις τα μεταχειρισμένα αφού τα οικονομικά σου δεν είναι ιδανικά.

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αποκλειω τα μεταχειρισμενα απλως θα προσπαθουσα να τα αποφυγω αλλα αν δεν υπαρχει αλλη λυση τοτε αναγκαστικα θα το ψαξω και ετσι..εχετε να μου προτεινετε κατι συγκεκριμενο απο καινουρια?και εγω νομιζω η boss θα μου δωσει οτι χρειαζομαι παρολα αυτα καποια συγκεκριμενα μοντελα?η κατι αλλο αλλης μαρκας??δεν ειναι αναγκη να να παρω την ολη την σειρα μιας μαρκας..ας πουμε προανεφερα το e.harmonics small clone..τι λετε??κατι αλλο??αλλιως προτεινετε μου και μερη η site για μεταχειρισμενα..ξερω το vibrato αν και εχω καιρο να το επισκεφθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου