Προς το περιεχόμενο

λαμπατος 15watt


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια καμπινα 4 επι 12'' τρια celestion g12 25 watt και ενα eminence 75 watt ολα 16ohm.απλα μολιςκαταφερω και βρω αλλο ενα eminence θα τα κανω ζευγαρια.η ερωτηση μου ειναι αν παρω λαμπατο 15 βατ θα μου επαρκει η ενταση για προβα σε στουντιο με ακουστικα drums?μιλαω για ενυσχιτη κιθαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...η ένταση του ήχου των ακουστικών ντραμς ...πέρα από την ενταση με την οποία χτυπάει ο ντράμμερ...εξαρτόνται από

1.το χώρο, πχ. αν ο χώρος είναι σχετικά μεγάλος ...πχ 5*5*3

και

2.από το κιτ....

 

με τα παραπάνω θέλω να πω ότι αν το κιτ είναι καλό και ο χώρος 5*5*3

τα βλέπω πολύ δύσκολα τα πράγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...η ένταση του ήχου των ακουστικών ντραμς ...πέρα από την ενταση με την οποία χτυπάει ο ντράμμερ...εξαρτόνται από

1.το χώρο, πχ. αν ο χώρος είναι σχετικά μεγάλος ...πχ 5*5*3

και

2.από το κιτ....

 

με τα παραπάνω θέλω να πω ότι αν το κιτ είναι καλό και ο χώρος 5*5*3

τα βλέπω πολύ δύσκολα τα πράγματα....

ο χωρος ειναι 5*7*2,5 δηλαδη λες για 30αρη ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...δεν ξέρω ... αυτό πρέπει να το άπαντήσει κάποιος που να έχει 15άρι ενισχυτή...εγώ δεν έχω παίξει με τόσο μικρό ενισχυτή σε χώρο πχ.5.5.3  ...αν ΄΄εχεις πχ τύμπανα σε υπνοδωμάτιο θα ακούγονται και τα 15 βαττ σίγουρα αλλά τώρα σε πιο μεγάλο χώρο κάποιος που το έχει δοκιμάσει θα πρέπει να μας διαφωτίσει....

 

πάντώς αν παίζεις κάνα ντεθκορ και ο ντράμμερ βαράει τίποτα σταρκλάσσικς εε..δε θα ακούγεσαι σίγουρα...χιχι

 

εεε...ναι αν μπορείς οικονομικά να πάρεις τον 30 θα είσαι σίγουρα...οκ

...ώστε ο ενισχυτής να μην είναι συνέχεια τσίτα...

για ποιον ενισχυτή μιλάμε? ... για να δούμε τι θα απαντήσει και κάποιος κιθαρίστας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...δεν ξέρω ... αυτό πρέπει να το άπαντήσει κάποιος που να έχει 15άρι ενισχυτή...εγώ δεν έχω παίξει με τόσο μικρό ενισχυτή σε χώρο πχ.5.5.3  ...αν ΄΄εχεις πχ τύμπανα σε υπνοδωμάτιο θα ακούγονται και τα 15 βαττ σίγουρα αλλά τώρα σε πιο μεγάλο χώρο κάποιος που το έχει δοκιμάσει θα πρέπει να μας διαφωτίσει....

 

πάντώς αν παίζεις κάνα ντεθκορ και ο ντράμμερ βαράει τίποτα σταρκλάσσικς εε..δε θα ακούγεσαι σίγουρα...χιχι

 

εεε...ναι αν μπορείς οικονομικά να πάρεις τον 30 θα είσαι σίγουρα...οκ

...ώστε ο ενισχυτής να μην είναι συνέχεια τσίτα...

για ποιον ενισχυτή μιλάμε? ... για να δούμε τι θα απαντήσει και κάποιος κιθαρίστας...

http://www.thomann.de/gr/peavey_classic_30_black_head.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι δεν θα ακουγεσαι με τα 15 watt ( κ δεν θα χρειαζεται να τον εχεις τσιτα) αλλα ο classic30 ειναι κορυφαια επιλογη!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι δεν θα ακουγεσαι με τα 15 watt ( κ δεν θα χρειαζεται να τον εχεις τσιτα) αλλα ο classic30 ειναι κορυφαια επιλογη!!!

 

Αυτό θα΄λεγα...εμένα με έχει βγάλει καλά έως τώρα...χτύπα τον

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου