Προς το περιεχόμενο

Strat style...mahagony ή alder ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια συμβουλή: μην παίζετε με αυτό το θέμα. Εμπιστευτείτε την γνώμη ενός ειδικού.

ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΞΥΛΟ

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΞΥΛΟ

Επειδή δεν το έπαιξαν... Το έφαγαν  ;D ;D ;D

 

Επι του τόπικ! Ψηφίζω Alder.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. το Ash σε χαλάει.

αν πω ναι θα με περιμένει έξω από το γραφείο καμιά οπλισμένη καραμπίνα να με σημαδεύει? Λοιπόν ΚΑΝΕΝΑ ξύλο δεν με χαλάει... Αλλά προτιμώ το alder... Καλύφθηκα τώρα? Ότι έχω παίξει με alder τα έσπαγε... με τα υπόλοιπα όχι πάντα... (σε strat έτσι?)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ashderogany....... το καλύτερο

 

Οι εννοιολογικές σχέσεις με την αστερόσκονη λόγω συγγενούς εκφοράς, ελέγχονται ως ανακριβείς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή: μην παίζετε με αυτό το θέμα. Εμπιστευτείτε την γνώμη ενός ειδικού.

ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΞΥΛΟ

 

Καραlol!!!

 

Ένας φίλος μου έφτιαξε μια καστομιά strat με mahogany με SD Quarter pound.Πέρα του ότι ήταν βαριά για Strat o ήχος ήταν κάτι σαν Strat με πιο γλυκά πρίμομεσαία το οποίο μάλλον της έκοβε το σκάσιμο.

 

Το αν Strat και alder πάνε μαζί δεν είναι ότι το αποτέλεσμα είναι το "αγιο δισκοπότηρο" του ήχου αλλά η σιγουριά ότι ξέρεις τι παίρνεις και τι θα ακούσεις!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου έφτιαξε μια καστομιά strat με mahogany με SD Quarter pound.Πέρα του ότι ήταν βαριά για Strat o ήχος ήταν κάτι σαν Strat με πιο γλυκά πρίμομεσαία το οποίο μάλλον της έκοβε το σκάσιμο.

 

O ήχος που περιγράφεις μου φαίνεται πιο πολύ οφείλεται στους SD Quarter Pounders (αλήθεια, στην Ευρώπη δε θα'πρεπε να λέγονται Royale? ;D ):

 

Απ'το site του SD

More than twice the power of a traditional single-coil. The result is a fat, punchy sound; similar to a P-90. It's clean at lower volumes and screamin' when cranked. The hand polished, quarter-inch diameter magnets are matched with a powerful coil winding to deliver great sustain, making this one of our most popular single-coil pickups. Does not use a cover

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ήχος που περιγράφεις μου φαίνεται πιο πολύ οφείλεται στους SD Quarter Pounders (αλήθεια, στην Ευρώπη δε θα'πρεπε να λέγονται Royale? ;D ):

 

Απ'το site του SD

 

Τους ίδιους μαγνήτες τους άκουσα σε American Standard και το Mach3 μου εξαφανίστηκε απο ντροπή  ;D ;D ;D

 

Εντάξει υπερβάλω λίγο...

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ίδιους μαγνήτες τους άκουσα σε American Standard και το Mach3 μου εξαφανίστηκε απο ντροπή  ;D ;D ;D

 

Εντάξει υπερβάλω λίγο...

 

6a00bf76d0a9b7438300fa968271c10003-500pi

 

;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου