Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με αγορα drum set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε αναφερθεί παλιότερα πως τα αντίστοιχα διπλά των δύο πεταλιών που δείχνεις ήταν ίδια με μόνη διαφορά το Footplate. Φαντάζομαι πως κάτι τέτοιο θα ισχύει και στις μονές εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επειδή έχω πάιξει και με τα 2 πετάλια αξίζει να αναφέρω οτι το p-900 έχει λίγο ποιο smooth πάτημα και ανταποκρίνεται καλήτερα σε σχεση με το παλαιότερο μοντελο,αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι η σειρά pearl 900 έχει βραβευτεί... :o

 

τώρα για εμένα καλύτερα πάρε όποιο σου κάθεται καλύτερα στο πόδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το p-900 έχει λίγο ποιο smooth πάτημα

 

Τι εννοείς γιατί δεν το πολυκατάλαβα  ;D?

 

Πάντως ρε παιδιά σκέφτομαι συνέχεια ότι με 1000 ευρώ θα μπορούσα να πάρω τέλεια ακουστική ντραμς διότι από προχτές που έπαιξα με μία φθηνή πωρώθηκα πάρα πολύ αλλά δεν έχω γαμώτο που να την βάλω με τόσο θόρυβο... :'( Όπως και να το κάνουμε παρόλο που η ηλεκτρική που θέλω είναι από τις πιο καλές δεν ένιωθα και πολλά όπως με την κανονική και δεν μπορούσα να παίξω και καλά, ενώ με την άλλη έπαιζα πιο άνετα και πιο εύκολα...Το μόνο καλό της ηλεκτρικής είναι η ηχογράφηση και τα κόλπα που έχει με τα τραγούδια για να μην βαρεθώ εύκολα αφού ακόμα δεν έχω καμιά μπάντα να παίζω.

Βοηθήστε με να αποφασίσω κάτι καλό γιατί δε ξέρω τι να κάνω. Φοβάμαι μη κάνω καμιά μ..... και μετά κλαίω τα λεφτά μου από τη μανία μου να παίξω κάπου. Πιο φθηνή ηλεκτρική σκέφτηκα να πάρω αλλά θα ναι ακόμα χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς γιατί δεν το πολυκατάλαβα  ;D?

 

smoth=δηλαδή ποιο ομαλό(όμως αυτο ειναι ψιλο λεπτομέρεια και δε θα καταλάβεις τίποτα στην  αρχή),μπορεί και ποιο μετά να μη καταλάβεις διαφορά γιατί σου είπα ότι το θέμα με τα πετάλια ειναι υποκειμενικό όπως με τις μπακέτες.Οποιο να πάρεις από τα 2 της pearl ευχαριστημένος πιστέυω θα είσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια ηλεκρικη να κανεις τη δουλεια σου και κλεινε καμια ωρα σε κανα στουντιο να παιζεις και με ακουστικα που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλεινε καμια ωρα σε κανα στουντιο να παιζεις και με ακουστικα που και που.

 

Που υπάρχουν τέτοια στούντιο στην Αθήνα για να ξέρω. Κάτι είχα ακούσει για το drumstore ότι έχει και παίζεις με την ώρα αλλά δε ξέρω αν ισχύει. Όποιος ξέρει ας πει μερικά και που βρίσκονται περίπου (κυρίως κοντά σε Πειραιά και έτσι γιατί μένω Κορυδαλλό) και πόσο κοστίζει πάνω-κάτω.

Πρέπει να ναι καλή περίπτωση αυτή αν δεν κοστίζει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλές ώρες ψαξίματος και πολύ σκέψη λέω να μαζέψω λίγα ακόμα χρήματα ώστε να αγοράσω τη Roland TD-9KX η οποία είναι με δυχτάκια και με 3-way ride το οποίο έτσι και αλλιώς θα αγόραζα στο μέλλον. Έτσι θα έχω καλύτερη αίσθηση και θα μάθει το χέρι μου στο ριμπάουντ των ακουστικών τυμπάνων και όλα αυτά γιατί στο μέλλον κατά 90% δεν θα αγοράσω ούτε άλλη ηλεκτρική ούτε ακουστική ντραμς. Γι αυτό και αρχίζω με τεράστιο μπάτζετ το οποίο ακόμα δε ξέρω σίγουρα αν θα διαθέσω??? Ακόμα σκέφτηκα μήπως αγόραζα μία ακουστική ντραμς και την έκανα ηλεκτρική με triggers. Διάβασα μερικά παλιά σχετικά forums αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα στο περίπου http://www.drumstore.gr/cart.php?new=923. Περιμένω την άποψη σας σχετικά με τις σκέψεις μου. Τι είναι καλύτερο από τα δύο να αγοράσω δεδομένου ότι στην ακουστική θα πάρω TD-4 module? Έχουν καλή απόδοση τα triggers όπως τα παντς των ηλεκτρικών? Ακόμα ας μου πει κάποιος διαστάσεις μιας απλής ντραμς στο περίπου για να δω αν μου χωράει (εννοώ όπως είναι στημένη με τα βασικά πιατίνια το μήκος και το πλάτος της).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία άποψη για τα πιο πάνω θέματα...

Τι λέτε να αγοράσω, τη Roland td-9kx με τα διχτιάκια μια και καλή ή να αγοράσω τη Roland td-9k με τα λαστιχένια παντς?

Πείτε απόψεις όσο πιο γρήγορα γίνεται... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου