Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με αγορα drum set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην συγχωρεσε με αν νομιζεις οτι βγαινω απο το θεμα...

 

λοιπον επειδη και εγω ημουν στη θεση σου πριν 1 χρονο αλλα και επειδη για πρωτο σετ δεν θα διεθετα (εγω προσωπικα) με τιποτα 1000-1500ε εκανα τον πρωτο χρονο μαθηματα στο ωδειο χωρισ να εχω δικα μου ντραμς. εξασκηση πηγαινα και εκανα στο ωδειο μονος μου. ετσι αφου πειστηκα κιολας οτι τα ντραμς μου αρεσουν πραγματικα και δεν ειναι μια τρελα της στιγμης πηρα ενα ακουστικο σετ. μενω και γω σε διαμερισμα με αλλη μια οικογενεια απο πανω. καποιοι γειτονεσ ειναι λιγο περιεργοι αλλα δεν αντιμετοπιζω κανενα απολυτως προβλημα γιατι: 1) παιζω 12-13 το πρωι και 7-8 το βρ. (χωρις λαστιχα) 2) επισης εχω λαστιχα μελετης που τοποθετουνται πανω στα ντραμς και αυτο κοβει κατα  85-90% τον ηχο 3) δεν ειναι αναγκη να βαρασ με ολη σου τη δυναμη.

 

φιλε να ξες οτι εχεις και εσυ δικαιωμα να παιζεις το οργανο σου. αν δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας κανεισ δεν μπορει να σου πει τιποτα εκτος βεβαια αν υπαρχει καποιος σοβαρος λογοσ που τοτε πρεπει να σεβαστεις τον αλλον.(π.χ. περιοδο εξετασεων)

 

πιστευω να συμφωνειτε με τη παραπανω παραγραφο...

 

καλη αγορα οτι και να αποφασισεισ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άλλη λύση είναι να μην πάρεις κάτι έτοιμο σαν kit αλλά να "χτίσεις" κυριολεκτικά εσύ το kit που θέλεις έτσι όπως το θέλεις. Ξεχωριστά εγκέφαλος, ξεχωριστά pads και πάει λέγοντας. Πολλοί το έχουνε κάνει και τελικά βγήκαν κερδισμένοι.

 

Τέλος, για να έχεις μία e-drums για πάντα, τι να σου πω τώρα, σε μία ώρα περίπου θα ανακοινωθεί νέο μοντέλο.

Το να φτιάξω ένα σετ ξεχωριστά δε συμφέρει, το χω δοκιμάσει... :)

Τι εννοείς ότι σε μια ώρα θα ανακοινωθεί νέο μοντέλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Τι εννοείς ότι σε μια ώρα θα ανακοινωθεί νέο μοντέλο?

Εννοώ αυτό

http://www.rolandconnect.com/product.php?p=td-20kx

και αυτό

http://www.rolandconnect.com/product.php?p=td-4kx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου