Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με αγορα drum set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο πρώτο Link είχα το σετ με τα διχτιάκια σε ''creative bundle'' μαζί με αυτό το πετάλι http://www.thomann.de/gr/millenium_pd111_pro_serie_fussmaschine.htm που έρχεται σύνολο 1720€. Αυτό σκέφτομουνα να έκανα και αν έπαιρνα τα λαστιχένια, δηλαδή μετά από καιρό να έπαιρνα με διχτάκια αν ήθελα να συνεχίσω και δε μου άρεσαν τα λάστιχα αλλά ξέρω ότι δε με συμφέρει και τόσο.

Το παντ εξάσκησης θα είναι σα να παίζω στο κρεβάτι μου που το κάνω 2 χρόνια... :)

Δεν είναι το ότι δεν μου αρέσει γιατί όποτε ακούω ντραμς ''ανατριχιάζω'' ;D το ίδιο και όποτε πάω σε μαγαζιά με όργανα και παίζω...Φυσικά και περνάω καλά γι αυτό θέλω να πάρω ένα σετ να συμπληρώνω και τραγούδια που θέλω και τέτοια αλλά σκέφτομαι ότι αν παίζω 2 μήνες συνέχεια π.χ. μπορεί να μου φύγει η τρέλα

Πείτε τι να κάνω...Δε μπορώ να αποφασίσω...Φοβάμαι μη πάρω λάθος απόφαση γιατί πρώτη φορά θα πάρω κάτι τόσο ακριβό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε τι να κάνω...Δε μπορώ να αποφασίσω...Φοβάμαι μη πάρω λάθος απόφαση γιατί πρώτη φορά θα πάρω κάτι τόσο ακριβό

δεν μπορούμε να πάρουμε ΕΜΕΙΣ αυτή την απόφαση για σένα. Δικά σου τα λεφτά, ρίχτα σε ό,τι σε ψήνει πιο πολύ.

 

πχ εγώ δε θα έπερνα δυχτάκια. Τώρα που το είπα άλλαξε τίποτα;

γενικώτερα συμφωνώ με chembeast.

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σημαίνει πως ότι μου πείτε αυτό θα κάνω γιατί δεν είμαι κανένας ''χαζός'' ;D

Απλώς θέλω να δω ο καθένας τι θα έκανε στη θέση μου για να σχηματιστεί μια άποψη και αφού τη κρίνω να αποφασίσω και εγώ. Παίρνω γνώμες γενικά...

Πάντως WrTsXxx γιατί δε θα έπαιρνες διχτιάκια? Έχεις παρατηρήσει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως WrTsXxx γιατί δε θα έπαιρνες διχτιάκια? Έχεις παρατηρήσει τίποτα?

έχω παρατηρήσει ότι δε μου αρέσει η αίσθηση τους στο χερι μου... τόσο απλά.

 

εσένα σου αρέσει η αίσθηση τους; τα πρωτιμάς από τα λαστιχένια;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε daredevil  ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω σου φωναζει ολο το νοιζ τα ιδια και τα ιδια κ εσυ δεν λες να καταλαβεις τι προσπαθουν να σου πουν

για αυτο λοιπον ασε τις ανασφαλειες σου ολα τα παιδια εδω μεσα προσπαθησαν κ προσπαθουν να σε βοηθησουν αλλα ολο αυτο εχει καταντησει πολυ σπαστικο σε σημειο να πιστευω πως κανεις πλακα ελεος δλδ

 

η στη τελικη πηγαινε δοκιμασε συγκρινε και παρε ειναι οτι καλυτερο στο προτεινω ανεπιφυλακτα

 

 

το συγκεκριμενο thread  το ψηφιζω ως μακραν το πιο ανουσιο στα χρονικα του νοιζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fallen, σ ευχαριστούμε και καλως όρισες!

{δε σε προκαλώ να ψάξεις αλλά σίγουρα υπάρχουν κ πιό ανούσια θέματα...βεβαία για μας τους ντράμερς που κρατάμε ένα επίπεδο, αποτελεί εξαίρεση..} ;D

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως σας βρηκα παντως να ξερετε οτι μαζι με τη γνωμη σας πρεπει να δινεται και εγγυηση για την προταση σας!!!!!!!γιατι μετα παιζει προβλημα

( μου θυμιζει κατι κιθαριστες που ψαχνουν μια κιθαρα να κρατησει 50 χρονια να κανει για ολα τα ειδη μουσικης και γενικα ενα σε ολα !!!!!!! και παντα τσαμπα !!

 

οσο για το επιπεδο αυτη ειναι η αληθεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πιο πάνω προχτές που έπαιξα αμέσως μετά τα διχτάκια με λαστιχένια μου φάνηκε πιο εύκολο το παίξιμο στα λάστιχα άρα και καλύτερο αλλά δε ξέρω αν αυτό ανήκει στα μειονεκτήματα των λαστιχένιων λόγω μικρότερου ριμπάουντ (διορθώστε αν λέω λαμακίες). Επίσης δε ξέρω πως θα είναι το παίξιμο μετά από αρκετή ώρα όπως λένε ορισμένοι ότι είναι σα να βαράς τοίχο. Πάντως τα διχτάκια των τομς δηλαδή τα PD-85 μου φάνηκαν πολύ μαλακά ενώ στην ακουστική δεν πρέπει να είναι τόσο πολύ..

Ρε παιδιά σόρρυ αν κουράζω αλλά θέλω να μάθω τη γνώμη όσο γίνεται περισσότερων παλιών που πιθανώς να έχουν περάσει από τη θέση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε .:DareDeviL:.

Λιγάκι δύσκολο να επιλέξεις e-drums.

Πιστεύω ότι έχεις μπερδέψει το οικονομικό με το τεχνικό μέρος. Συγνώμη αν κάνω λάθος και διόρθωσέ με παρακαλώ.

Σχετικά με αυτά που λες περί ριμπάουντ έχεις δίκιο. Άλλωστε το ριμπάουντ στα pads εξαρτάται από διάφορους παράγοντες όπως για παράδειγμα:

α) η διάμετρος του pad σε σχέση με το, β) τέντομα των mesh heads (διχτάκια) καθώς και γ) ο τρόπος (δυναμική) που κτυπάς τα pads και τόσα άλλα. Τα λαστιχένια "παίζουν" σε άλλη κατηγορία. Ας μην επεκταθούμε όμως γιατί θα κουράσουμε.

Γνώμη μου, ξεκίνα να δοκιμάζεις από το μεγαλύτερο μοντέλο (TD-20 με full set διχτάκια όπως PD-125) και κατέβαινε ανάλογα το οικονομικά που αντέχεις. Έτσι θα καταλάβεις όχι μόνο τις διαφορές αλλά και τις ανοχές που έχει η κάθε κατηγορία καθώς και τις διαφορές τους.

 

Άλλη λύση είναι να μην πάρεις κάτι έτοιμο σαν kit αλλά να "χτίσεις" κυριολεκτικά εσύ το kit που θέλεις έτσι όπως το θέλεις. Ξεχωριστά εγκέφαλος, ξεχωριστά pads και πάει λέγοντας. Πολλοί το έχουνε κάνει και τελικά βγήκαν κερδισμένοι.

 

Τέλος, για να έχεις μία e-drums για πάντα, τι να σου πω τώρα, σε μία ώρα περίπου θα ανακοινωθεί νέο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου