Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν το προχωρήσετε τόσο, μπορεί να γίνει μια αρχή με ένα ψηφιακό περιοδικό, με διαδραστικό χαρακτήρα. Το blog του Noiz, με αρθρογραφημένα κείμενα, το οποίο ανανεώνεται κάθε μήνα/εβδομάδα/όσο θέλετε. Είναι καλή ιδέα να μπορεί να σχολιάζει ο κόσμος κάτω από τα άρθρα - με το απαραίτητο spam moderation! Βλέπετε τι ενδιαφέρον παρουσιάζει και αν πηγαίνει τόσο καλά, ξεκινάτε δουλειά με PDF και μένει το blog ως προώθηση του PDF περιοδικού (το οποίο θα έχει σαφώς χαμηλότερη τιμή από κάθε έντυπο περιοδικό).

 

Για να στηθεί ως print media θέλει πολλή δουλειά και άπειρο τρέξιμο (κυρίως για να βρεθούν διαφημίσεις και λεφτά). Εκτός αν βγαίνει ως ένθετο έντυπο μαζί με κάποιο ήδη υπάρχον περιοδικό ή εφημερίδα (να προτίνω μερικά: λοιπόν, Χάι, ΟΚ...εεεεε ναι τελοςπάντων).

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Amru ίσως?

Για τη στήλη 'Anaikdwta ke kakos kimaina' σίγουρα.

 

Πριν το προχωρήσετε τόσο, μπορεί να γίνει μια αρχή με ένα ψηφιακό περιοδικό, με διαδραστικό χαρακτήρα. Το blog του Noiz, με αρθρογραφημένα κείμενα, το οποίο ανανεώνεται κάθε μήνα/εβδομάδα/όσο θέλετε. Είναι καλή ιδέα να μπορεί να σχολιάζει ο κόσμος κάτω από τα άρθρα - με το απαραίτητο spam moderation! Βλέπετε τι ενδιαφέρον παρουσιάζει και αν πηγαίνει τόσο καλά, ξεκινάτε δουλειά με PDF και μένει το blog ως προώθηση του PDF περιοδικού (το οποίο θα έχει σαφώς χαμηλότερη τιμή από κάθε έντυπο περιοδικό).

 

Ωραία ιδέα το blog.

Και με διαφημίσεις αποτελεί και ένα επιπλέον κέρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επιλεγμένες διαφημίσεις όμως!!! Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τη "φερετροποιεία-κατασκευή" και την "καυτή Νάταλι Θάνου"!!!

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επιλεγμένες διαφημίσεις όμως!!! Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τη "φερετροποιεία-κατασκευή" και την "καυτή Νάταλι Θάνου"!!!

"ΜΟΡΦΕΑΣ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙ ΓΙΟΥ" χαχαχα.

Πέραν της πλάκας όμως το έντυπο έχει άλλο κύρος, το ηλεκτρονικο θα το έχουν μόνο όσοι έχουν προσβαση και όπως και να το κάνουμε δεν θα τυγχάνει της ίδιας προσοχής και σοβαρής αντιμετώπισης και αν είναι να σχολιάζουν απο κάτω... ε ας μήνει ως έχει, με το φορουμ μόνο.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόσβαση είναι σχετική. Και έντυπο να είναι, ποιος σου λέει ότι όλοι θα έχουν πρόσβαση; Θέλει πολλή δουλειά για να βγει έντυπο και θέλει επίσης αρκετό κόσμο να τρέχει.

 

Και πραγματικά, το target group στο οποίο θα απευθύνεται το περιοδικό έχει κατά μεγάλη πλειοψηφία internet στο σπίτι ή τη δουλειά του. Δεν είμαστε δα και στην εποχή των σπηλαίων. (και αυτό σχετικό, το λέω μόνο και μόνο όσον αφορά το ιντερνετ).

 

Τα σχόλια σε αντίστοιχα ψηφιακά blog-ο-περιοδικά είναι θεμιτά. Δείχνουν στατιστικά αλλά και τι θέλει/ζητά ο αναγνώστης κλπ.

 

Ένιγουέη. Ιτς δε μάστερς κολ.

Αποχορο.

...και απομουσικι

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έντυπο θέλει πολύ τρέξιμο και χρήμα, όπως είπαν και παραπάνω... Από όσα περιοδικά έντυπα έχουν περάσει από τα χέρια μου, επιβίωσαν είτε αυτά που με τα έσοδα από τις διαφημίσεις κάλυπταν ΟΛΑ τα έξοδα, είτε αυτά που τα πλήρωνε το δημόσιο...

 

Το ηλεκτρονικό περιοδικό σε μορφή PDF ακούγεται καλό σαν ιδέα, αλλά σε άλλα φόρουμς που είμαι (και ήμουν) και ξεκινήσαμε κάτι τέτοιο, δεν ευοδώθηκε η προσπάθεια.

 

Για μένα, το blog είναι αυτήν τη στιγμή ό,τι καλύτερο. Απόλυτα ευέλικτο και διαδραστικό, δείχνει τις προτιμήσεις των αναγνωστών άμεσα. Και άμα ανέβουν και τα χιτς του θα αρχίσει να τραβάει το ενδιαφέρον και των προμηθευτών στο χώρο...

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, ειμαι ο μονος που βρισκει αυτη την κουβεντα αφελη και ανουσια?

 

χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος, δεν θα εβλαπτε που και που να ειμαστε ρεαλιστες!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, ειμαι ο μονος που βρισκει αυτη την κουβεντα αφελη και ανουσια?

 

χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος, δεν θα εβλαπτε που και που να ειμαστε ρεαλιστες!

 

Ο μόνος δε ξέρω αν είσαι, αλλά όσο υπάχουμε κάποιοι που το συζητάμε σοβαρά μάλλον όχι.

Εγώ πιστεύω πως το blog θα ήταν μια καλή ιδέα γιατί αργά ή γρήγορα η ουσία είναι στην ενημέρωση και τη δημιουργία άρθρων.

Θα μπορούσες πχ να πεις γιατί αυτή η ιδέα είναι μη ρεαλιστική κατά τη γνώμη σου, ή αφελής ή ανούσια  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το να δημιουργηθει ενα μπλογκ δεν νομιζω πως ειναι πολυ διαφορετικο απο αυτο που εχουμε ηδη!

 

δηλαδη και εδω υπαρχουν καποια πραγματα σαν αρθρα.

και εδω υπαρχουν καποια θεματα που ειναι πιο μονιμα...(μιλαω για αυτα με την καρφιτσουλα)πως λεγονται αληθεια?

στικι?

 

παρ ολα αυτα, εγω δεν μιλησα για την ιδεα του μπλογκ, αλλα για την ιδεα ενος εντυπου που ειπαν καποια παιδια!

μου φαινεται αστειο να κουβεντιαζουμε την ιδεα της ''δημιουργιας'' ενος περιοδικου,

ειδικα κατω απο τις παρουσες συνθηκες!

και μου φαινεται πολυ παραξενο πως καποιος μπορει να το βλεπει σαν εφικτο στοχο!

 

και ακομα πιο αστειο μου φαινεται το οτι ζηταμε απο καποιον αλλο ανθρωπο να μας το χρηματοδοτησει!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου