Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Πριν από 2-3 εβδομάδες, έπεσε στα χέρια μου ένα περιοδικό που εκδίδετε απο το Ελληνικό Forum "Rockway.gr".

Το έντυπο είχε μέσα ύλη που σχετίζεται άμεσα με το φόρουμ συν κάποια άρθρα και φυσικά τις απαραίτητες διαφημίσεις. Μεγάλο φύλλο, ωραία εκτύπωση.

Το θρεντάκι μου έχει ως σκοπό να ζητήσει την άποψη σας για το πως θα σας φαινόταν αν το Noiz κυκλοφορόυσε και σε έντυπη μορφή.

Βασικά αυτό που μου ήρθε αρχικά στο μυαλό ήταν ένα περιοδικό τύπου Guitarist, Total Guitar, Guitar World, Keyboard ή Bass Player κλπ κλπ.

Προσωπικά πιστεύω οτι μέσα στο Noiz υπάρχουν πολλά και αξιόλογα άτομα, που κάλεστα θα μπορούσαν να ήταν οι αρθρογράφοι, όπως επίσης και παρουσιάσεις (κιθάρες, μπάσσα, πλήκτρα, μικρόφωνα, ντραμς), DIY Κιθάρες, πεταλάκια( Toneless ξερεις ε;) ,Mods, Συγκρητικά τέστ, Μαθήματα μουσικής και άλλα πολλά που δεν μου έρχονται τώρα και που θα μπορούσατε να προτείνετε και εσείς.

Βέβαια όλα αυτά τα λέω απλά σαν μία σκέψη, χωρίς να ξέρω τις δυνατότητες και το budget του Noiz.

Απλα για λίγο ονειρεύτικα, πως θα μπορούσαμε έχουμε επιτέλους και εμείς το δικό μας Ελληνικά Guitar World, Bass Player, Computer Music κ.α?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά αυτό που μου ήρθε αρχικά στο μυαλό ήταν ένα περιοδικό τύπου Guitarist, Total Guitar, Guitar World, Keyboard ή Bass Player κλπ κλπ.

 

Απλα για λίγο ονειρεύτικα, πως θα μπορούσαμε έχουμε επιτέλους και εμείς το δικό μας Ελληνικά Guitar World, Bass Player, Computer Music κ.α?

Σας προλαβαμε κυριε ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=168587.50

(στη μεση της σελιδας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι μέσα για το περιοδικό!!! Βγαίνω και στις γωνίες να το πουλάω!!!!

NOIZZZZZZZZZZZZ, NOIZZZZZZZZZZZ το όργανο του μουσικού για όλα τα μουσικά στρώματα.

Χωρίς πλάκα τώρα νομίζω πως θα ήταν καλή ιδέα αλλά δεν νομίζω πως θα έπιανε και πολύ... Μπορούμε όμως να το πούμε σαν ιδέα και να δούμε και τι θα πει ο yameth....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας προλαβαμε κυριε ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=168587.50

(στη μεση της σελιδας)

:)Καλό, αλλά μπορεί να γίνει και στην πράξη?

 

Α! και τώρα που το θυμήθηκα, τα περιοδικά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή και έχουν να κάνουν με μουσική, έχουν στην ύλη τους 80% computer music και VST-VSTi και ένα 20% για τα υπόλοιπα, βγάλε και τις σελίδες με τις διαφημίσεις.

 

Μήπως είμαι υπερβολικός? Μήπως είμαι ουτοπικός?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ ουτοπία δεν είναι...και εγώ από το Hitech και από το εικόνα & ήχος ξεκίνησα... Αλλά δεν νομίζω πως την εποχή που συζητάμε real time για το θέμα ενός έντυπου περιοδικού μέσω Internet πως το έντυπο θα πιάσει...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο που θα μπορούσε να γίνει σχετικά εύκολα και γρήγορα είναι να βγαίνει ένα περιοδικάκι σε μορφή pdf και όποιος θέλει να το κατεβάζει και να το τυπώνει. Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση όμως θα είχε κάποιο κόστος (αρθρογράφοι, γραφίστες κλπ).

 

Κοινώς: είναι πολλά τα λεφτά (Άρη) για "κανονικό" περιοδικό, και το αγοραστικό κοινό είναι περιορισμένο. Ακόμα και αν γίνει, δεν θα προχωρήσει πολύ η φάση.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ θα προσπαθήσω να έιμαι αντικειμενικός καθότι συλλέκτης περιοδικών (πρέπει να έχω ξεπεράσει τα 1000).

Το περιοδικό εκτός απο το να αγοραστεί μπορεί και να μείνει σε ένα ράφι και κάποιος να το ανακαλέσει-διαβάσει όποτε θέλει ακόμα και αν δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Υπάρχουν ανθρώποι που δεν έχουν πρόσβαση στο διαδύκτιο και όμως είναι και αυτοί ανθρώποι που τα θέματα μπορεί να τους ενδιαφέρουν.

Η σωστή διανομή του περιοδικού και το προσεγμένο υλικό είναι και αυτά συστατικά επιτυχίας σωστα? Και απο υλικό εδώ.....

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω κακία...

Το περιοδικό θα είναι στα greekglish?  ;D

Βασικά πέρα από την πλάκα, για να προσωρήσει ένα έντυπο περιοδικό θέλει δουλειά. Πιο εύκολο είναι να βγαίνει pdf, αλλά όπως είπε ο Κώστας, και εκεί υπάρχει κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλά όπως είπε ο Κώστας, και εκεί υπάρχει κόστος.

Και δεν υπάρχει κέρδος, το θέμα είναι, οτι αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο με οικονομική στίρηξη το διαφημιστικό κομμάτι, προσωπικά πιστεύω οτι θα πάει πολύ καλά.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τους kwstas79 και funky_bassman.

Η ραγδαία εξάπλωση του internet είναι ο υπ' αριθμόν ένα εχθρός του ειδικού τύπου.

Όλες οι πωλήσεις του ειδικού τύπου βαθμιαία ελαττώνονται συνεχώς, τουλάχιστον στην Ελλάδα, όσο διαδίδεται το internet. Αποτέλεσμα αυτή την στιγμή, ένα ελάχιστο ποσοστό αγοραστικού κοινού το οποίο συνεχίζει να συρρικνώνεται.

Γνωστό μηνιαίο μουσικό ελληνικό περιοδικό, ήδη εφάρμοσε την διμηνιαία κυκλοφορία.

Καλή σκέψη, αλλά.... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου