Προς το περιεχόμενο

Φώτο πανω σε κιθαρα γίνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A1301_Z1.jpg

 

Και ποια ειναι η καλυτερη μεθοδος ? για αυτο το τελειωμα ? φανταζομαι το αυτοκολλητο θα ειναι το χειροτερο γιατι φανταζομαι θα κλεινει τελειως το ξυλο και θα κανει τον ηχο μουντο .Αρα αερογραφος ή ψηφιακη εκτυπωση ?

 

Τι αντεχει η τσεπη σου ειναι βασικα ,αλλα ειμαι απο αυτους που δεν δινουν τοσο  σημασια στα ξυλα σε ηλεκτρικα οργανα.Οποτε δεν πιστευω οτι θα γινει μουντος ο ηχος,στη δικια μου τουλαχιστον δεν παρατηρησα καποια διαφορα που την παστωσα στο αυτοκολλητο.Πιστευω οτι ειναι θεμα ηλεκτρικων κατα 95% και 5% ξυλο,γνωμη μου παντα μιας και τα αυτια μου δεν ξεχωριζουν τις διαφορες νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δεν παρατηρησα καποια διαφορα που την παστωσα στο αυτοκολλητο.Πιστευω οτι ειναι θεμα ηλεκτρικων κατα 95% και 5% ξυλο,γνωμη μου παντα μιας και τα αυτια μου δεν ξεχωριζουν τις διαφορες νομιζω.

τη πάστωσες και στο λούστρο...

Να επαναλάβω λίγο τη διαδικασία βαφής μιας κιθάρας για να μην ξεχνιόμαστε.?

Πέρνουμε το ξύλινο σώμα, το περνάμε 1-2 χέρια siler ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ οι πόροι, το ξαναπερνάμε 1-2 χέρια μπογιά (συνήθως πολυουρεθάνες διπλής έξτρα καλυπτικές), το ξαναπερνάμε 1-2 χέρια  λούστρα (συνήθως πολυουρεθάνες διπλής έξτρα καλυπτικές)...

ε άμα αναπνέει μετά από όλα αυτά...μπράβο του!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα οντως δερμα πυθωνα ειναι, 6000 δολλαρια περιπου αλλα τωρα φθινοπωριασε,

που να βρεις πυθωνα...

 

Εχει στο Αττικο παρκο !!!  ;D ;D ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια ακόμα καλύτερη λύση θα ήταν να χρησιμοποιήσεις το σχέδιο σαν μάσκα. Με λίγα λόγια το κολλάς πάνω στη κιθάρα, ψεκάζεις, το αφήνεις κανα 2 ημέρες για καλό στέγνωμα, μετά αφαιρείς τα αυτοκόλλητα και δεν έχεις το relief του αυτοκόλλητου...την επόμενη φορά. ;D

 

marathon, που μπορει κανεις να φτιαξει ενα αυτοκολλητο "μασκα"? Ειναι πολυ καλη ιδεα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εκανα ποιο πολυ για να ειναι ποιο σταθερο και να αντεξει παραπανω.

Kαι πολύ καλά έκανες, αλλιώς σε 1 μήνα θα άρχιζε να σου ξεφτίζει.

 

Δεν ξεφτίζει τόσο εύκολα το αυτοκόλλητο βινυλίου και ούτε χρειάζεται λούστρο κανονικά. Εγώ την έχω έτσι 10 χρονιά (3 εγώ και 7 ο προηγούμενος που έβαλε και τα αυτοκόλλητα). Υπάρχει βέβαια περίπτωση να χαλάσει απο διάφορα όπως βραχιόλι με καρφιά, ρολόι ή στο πίσω μέρος από την ζώνη του παντελονιού άλλα αυτά θα χαλούσαν

και λούστρο!

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάτι δεν κατάλαβα... Δηλαδή παράγγειλες από ένα μαγαζί που φτιάχνει μπλουζάκια βινυλίου να σου κάνει την συγκεκριμένη στάμπα και αντί να την βάλεις σε μπλούζα την έβαλες στην κιθάρα... Σωστά? Και πως κόλλησε στην κιθάρα?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon, που μπορει κανεις να φτιαξει ενα αυτοκολλητο "μασκα"? Ειναι πολυ καλη ιδεα... :D

Eκεί που το έφτιαξε και ο mick77

http://www.tokotoukan.gr/

ή οπουδείποτε δείς να κοβουν γράμματα για διαφημιστικές εφαρμογές

Διάβασε το συγκεκριμένο θέμα από την αρχή, το έχουμε αναλύσει (plotters κλπ...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο... στην αρχη αναφαιρεται. Μπηκα και στο site σου και διαβασα τα σχετικα. Λες σε καποιο σημειο οτι δεν κανει για λεπτομερειες. Δηλαδη μικρα γραμματα, οχι? Ας πουμε, στο Corel για γραμματα Bold 9pt? Ποιο θεωρεις το minimum?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε, στο Corel για γραμματα Bold 9pt? Ποιο θεωρεις το minimum?

15-20pt και πάνω. Το σύστημα κοπής ενός plotter είναι με ακίδα. Εάν υπολογίσεις και το βάρος του αυτοκόλλητου θα δείς ότι δεν γίνονται θαύματα, έχει όρια. Όταν θα πάς να το φτιάξεις, κάνε μια δοκιμή σε ένα μικρό κομμάτι. Πάντα να κανετε δοκιμές, ποτέ κατευθείαν στο τελικό σώμα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου