Προς το περιεχόμενο

Reaper και κατανάλωση μνήμης


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα project φόρτωσα γύρω στα 70 plug-ins αλλά πάντα είναι ενεργοποιημένα μόνο 5-6.

Παρατήρησα όμως ότι το πρόγραμμα μου "εφαγε" κυριολεκτικά και τα 4gb μνήμης που είχα με αποτέλεσμα να κρασάρει. Αυτό δεν το παρατήρησα σε άλλα προγράμματα (cubase le 4, tracktion 3) με παρόμοιο φόρτο και τα ίδια Plug-ins (Nebula 3)

 

Ξερει κανείς τι συμβαίνει, αν είναι νορμάλ αυτό και αν επιλύεται με κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει?

 

Thanks in advance...

 

 

ΕDIT: Το πρόβλημα λύθηκε..επιλέγοντας τα plugs που θέλουμε και πατώντας ctrl+alt+B μπαίνουν σε offline mode και ξεφορτώνονται τελείως από την ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δοκιμάζεις να κάνεις mixdown κάποια track me τα plugins και να φορτώσεις

το mixed track?

 

Ετσί κάνω έγω τουλάχιστον για να έχω αρκετή μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ΕDIT: Το πρόβλημα λύθηκε..επιλέγοντας τα plugs που θέλουμε και πατώντας ctrl+alt+B μπαίνουν σε offline mode και ξεφορτώνονται τελείως από την ram.

Αυτό είναι μεχρι στιγμής και το κύριο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το Reaper.  Πολλές "κρυμμένες" εντολές και επιλογές. Κουραστικό και όχι ενστικτώδες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικό, με βλέπω προς τα εκεί μάλλον. Το τεστ του audio, το έχει περάσει με απόλυτη επιτυχία. Έπεται με την επιστροφή από τις διακοπές και το midi test και μάλλον με βλέπω να γίνομαι fan. Ίδωμεν..

 

(όντως από επιλογές το άτιμο...να φαν και οι κότες αλλά επειδή όλα τα προγράμματα τα βλέπω απλά σαν πολυκάναλα δεν με πολυαπασχολούν οι ..εξωτικές του δυνατότητες. Τα βασικά με απασχολούν μόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου