Προς το περιεχόμενο

Επιλογη high gain ενισχυτη ? modern punk rock,metalcore,hardcore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΝ ξερω αν ειδατε στο αρχικο μου ποστ πιο πανω....το budget μου ειναι το πολυ 1300 ευρω για κεφαλι καμπινα η combo  me πεταλακια και πιο μετα κανα 2χ12 καμπινα!!!..Για αρχη marshall dsl50 kai tsl60 να τα αποκλεισω??Μονο για dsl50 exo ακουσει καλα λογια αλλα προκειται για πιο βινταζ blues-hard rock φαση και με πολλαα πριμα!

 

Καταρχας δν ξερω αν χρειαζεται να γραψω σχετικα αλλα προκειται για τν πρωτη αγορα λαμπατου (εχω εναν leem...solid state me προβληματικο ηχειο..και μια boss gt-8 tn opoia θα πουλησω για χαρη της λαμπας)

 

Για peavey valveking κεφαλι παντα (τα combo einai για την πλακα λογω ηχειων πιο πολυ) εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για τα λεφτα του,και εχω μιλησει με ατομα που το προτιμουν χρηματικα απο εναν μαρσαλ tsl60 kai tsl100...μιλαω βασει του ειδους μουσικης που παιζω!  Με ενα booster ειδικα και καποιο EQ βγαζεις παραπανω απο ικανοποιητικο ηχω! Σε θεμα αξιοπιστιας δν εχω ακουσει κακα λογια και ειναι πολυ πιο καλοφτιαγμενοι απο πχ bugera που εχω ακουσει τις παναγιας τα ματια για fails ktl ktl ktl kai βαλε.....

 

Επισης ενα hotplate ποσο volume μπορει να κοψει για εναν πχ 100 watt ενισχυτη?? (παιζω σε δωματιο αλλα εχω συμβιβαστει καπως με τς ενοικους...δηλ τους εχω τεσταρει σε εντασεις 2 χρονια τωρα..)?

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου