Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή (κατα προτιμιση κεφαλή καμπίνα)γυρω στα 700 ευρώ!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω σύντομα να αγοράσω ενισχυτή γυρω στα 700 ευρω...Παιζω κυρίως rock και λιγο metal!Εχω κολλήσει με τον marshall avt150 αλλά θελω να ακούσω και άλλες προτασεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου φαινεται καλος ο avt προφανως δεν εχεις ακουσει και πολλες κεφαλες και καλο θα ηταν να το κανεις περα απ'οτι σου προτεινει ο καθενας ;) Τωρα εφοσον εισαι τοσο κολλημενος και το εχεις καημο να παρεις marshall παρε τον avt, εξαλλου δε νομιζω να μπορει κανεις να σου αλλαξει γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους Bugera δεν τους έχω ακούσει - μόνο κάποια ερωτηματικά για την αξιοπιστία τους έχω διαβάσει κι έχει πάρει το αυτί μου. Aντί για τους άλλους δυο που τους θεωρώ οικτρούς, θα συνιστούσα τον Kustom Defender (τον έχει ο Κουρμπής στο κέντρο της Αθήνας), τον Engl Thunder (ο Λογοθέτης) ή την λύση κάποιου καθαρού με πετάλια. Υπόψιν ότι κι αυτοί δεν προσανατολίζονται σε μέταλ, αλλά από την άλλη κι εσύ έγραψες ότι αυτό δεν σε απασχολεί πολύ. Γενικά στο μπάτζετ σου δεν υπάρχουν καθαρόαιμες λύσεις για μέταλ - πάμε αρκετά ψηλότερα. Αν και βέβαια τώρα μόλις πρόσεξα αυτόν που η τιμή του είναι σκανδαλώδης... http://www.thomann.de/be/peavey_6505_112_combo.htm

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως καταπληκτικη η τιμη του peavey αλλα ειναι combo (ο φιλος γραφει κατα προτιμηση κεφαλη-καμπινα). Επισης ο Engl Thunder σε κεφαλη κανει 735 ευρω απο μονος του. Εχω την εντυπωση πως ολα τα προβληματα που ειχαν οι bugera στις τελευταιες παρτιδες εχουν διορθωθει, τωρα, οταν εψαχνα εγω για ενισχυτη δεν υπηρχαν εδω Αθηνα σε κεφαλες αλλα υπηρχαν σε combo στον Koυρμπη και στον Καγμακη αν θελει να τους ακουσει. Στον Randall το μονο που με χαλαει ειναι το μπασο του που παντα θα ακουγεται λιγο πιο ψηλα οσο και να το χαμηλωσεις . Οσο για τον valveking δε μπορω να καταλαβω γιατι εχει φαει τοσο θαψιμο (μηπως αρχιζω να κουφαινομαι), καθισα και το δοκιμασα για 3 τεταρτα με τη 4x12 καμπινα του και εχω να πω πως εχει πολυ καλο καθαρο καναλι και το distortion του δεν ειναι κορυφαιο απλα αξιολογο, με καλο definition και με σωστες ρυθμισεις μπορεις να παιξεις απο rock μεχρι και metal. Πολλοι gainfreaks ισως βρουν το gain του λιγο, αλλα ακομα κι εγω που ειμαι μεταλας το θεωρησα υπεραρκετο (το combo δεν το εχω δοκιμασει). Αποψεις ειναι αυτες, τι να κανουμε, δε μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα ;D Αυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτασεις σας!Και ο Randall μου αρεσει πολυ αλλα δε μου ειπατε καμια γνώμη για τον avt150... ???

 

Μαλλον εχει να κανει με το οτι δεν ειναι λαμπατος, οπως οι οι υπολοιποι που σου πρτεινουν (πλην του Randall, αλλα η Randall ειναι εταιρια που τα παει καλα με τους υβριδικους, αντιθετα με τη Marshall)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ούτε ο randall ειναι λαμπατος.

 

Σε προλαβα, δες απο πανω. ;)

 

Και γενικα πιστεύω πως για τους λαμπατους ανεβαίνει περισσοτερο η τιμή...

 

Και υπαρχει καλος (κατα κανονα) λογος για τον οποιο αυτο συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου