Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή (κατα προτιμιση κεφαλή καμπίνα)γυρω στα 700 ευρώ!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι 2 bugera και ο peavey που σου προτεινα ειναι φουλ λαμπατοι και στο budget σου και ακριβως για αυτα που θες, πηγαινε ακουσε τους και θα ξεχασεις οποιονδηποτε avt. Aληθεια τον avt τον εχεις ακουσει; :P Εφοσον εχεις κολλημα με τον avt δεν ξερω τι θα αλλαζε με το να σου πουμε τη γνωμη μας γι'αυτον. Παρ'όλα αυτα, θες γνωμη; Προσωπικα τον θεωρω αν οχι κακο σιγουρα πολυ μετριο ενισχυτη, κανει και 522 ευρω (πληρωνεις και το ονομα), αν ειναι δυνατον :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχίζω να ξεχνάω τον avt με τοσες προτασεις.Τον εχω ακουσει,το καθαρο του ειναι αρκετα καλο αλλα η παραμόρφωση κακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνω προς τον peavy valveking 100 αλλα κανει για rock?Και τον εχει ακουσει καποιος για να μου πει την γνώμη του?Και με ποιά καμπίνα θα εκανε καλό συνδιασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε λίγο στο φόρουμ, όλοι οι ενισχυτές που σου προτάθηκαν έχουν συζητηθεί επανειλημμένως.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους Bugera δεν τους έχω ακούσει - μόνο κάποια ερωτηματικά για την αξιοπιστία τους έχω διαβάσει κι έχει πάρει το αυτί μου. Aντί για τους άλλους δυο που τους θεωρώ οικτρούς, θα συνιστούσα τον Kustom Defender (τον έχει ο Κουρμπής στο κέντρο της Αθήνας), τον Engl Thunder (ο Λογοθέτης) ή την λύση κάποιου καθαρού με πετάλια. Υπόψιν ότι κι αυτοί δεν προσανατολίζονται σε μέταλ, αλλά από την άλλη κι εσύ έγραψες ότι αυτό δεν σε απασχολεί πολύ. Γενικά στο μπάτζετ σου δεν υπάρχουν καθαρόαιμες λύσεις για μέταλ - πάμε αρκετά ψηλότερα. Αν και βέβαια τώρα μόλις πρόσεξα αυτόν που η τιμή του είναι σκανδαλώδης... http://www.thomann.de/be/peavey_6505_112_combo.htm

Ημουν ετοιμος να προτεινω ιδιο!!!και 60w για λαμπα δεν ειναι και λιγα.και εγω τον ιδιο μαλλον θα χτυπησω αργοτερα,γιατι τωρα περιμενω κι8αρα,σε 17 μερουλες μια jackson rr

Ευχαριστώ για τις προτασεις σας!Και ο Randall μου αρεσει πολυ αλλα δε μου ειπατε καμια γνώμη για τον avt150... ???

Αφου θελεις τοσο πολυ να αγορασεις τον avt150,αγορασε τον.παντως,οι ενισχυτες που αναφερθηκαν μπορω να πω ειναι αρκετα ανωτεροι

Οντως καταπληκτικη η τιμη του peavey αλλα ειναι combo (ο φιλος γραφει κατα προτιμηση κεφαλη-καμπινα).

Κιθαρα θελει να παι3ει,οχι να τον κοζαρει σαν αξιοθεατο.ισα ισα,που θα τ ερθει πιο φθηνα,και θα ειναι και πιο ευκολο στις μεταφορες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας σ'ευχαριστω για την ειρωνια...2ον εγω μαζι σου ειμαι για τιμη, μεταφορες κλπ...ΑΛΛΑ οταν ο αλλος γραφει "κατα προτιμηση κεφαλη-καμπινα" θα του προτεινω κεφαλη-καμπινα...ουτε combo, ουτε πεταλιερα ουτε τιποτε αλλο. Eγω γιατι νομιζεις δεν του προτεινα combo, δε θα μπορουσα; Kαι τελος ποιος σου ειπε πως ο συνδιασμος κεφαλης-καμπινας ειναι περισσοτερο αξιοθεατο οπως λες απο εναν combo; Για 'σενα μπορει, για καποιον αλλον ομως ισως ο combo να ειναι καλυτερο αξιοθεατο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχεχεχεχε  ;D  ;D  ;D

προτεινω combo γιατι πολυ απλα στα ιδια χρηματα που θα επαιρνε κεφαλη+καμπινα,θα μπορεσει να αγορασει κατι καλυτερο.Εμενα αυτη ειναι η αποψη,γιατι με τοσα χρηματα θα αγορασει κατι μετριο σε κεφαλη+καμπινα,ενω σε combo θα αγορασει κατι καλυτερο.Τελος παντων,αν το παλικαρι θελει καμπινα,εμενα δεν μου πεφτει λογος,εξαλλου αυτος κανει την αγορα,οχι εγω.

 

 

Απο καμπινα,εγω θα προτεινω την πιο οικονομικη,με καλα ηχεια ομως

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g412a_vintage.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ολους για τις προτασεις σας :).Χρειαζομαι κεφαλη καμπίνα περισσοτερο για τα live.Σκέφτομαι σοβαρά για τον peavy valveking 100 αν και απο οτι ειδα στα forums δεν λενε και τα καλύτερα λογια.Μπορειτε να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτόν και με ποια καμπίνα θα εκανε καλο συνδιασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω σύντομα να αγοράσω ενισχυτή γυρω στα 700 ευρω...Παιζω κυρίως rock και λιγο metal!Εχω κολλήσει με τον marshall avt150 αλλά θελω να ακούσω και άλλες προτασεις!!!

Καλό εργαλείο το AVT, αλλά στο thomann μαζί με την αντίστοιχη καμπίνα

φτάνει σχεδόν 900 γιούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου