Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή (κατα προτιμιση κεφαλή καμπίνα)γυρω στα 700 ευρώ!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα θα ήταν καλή ιδέα να μείνεις μακριά από AVT  ;D ;D

 

Τώρα για τον valve King, από όσο παρακολουθώ το φορουμ αυτό, μονίμως τον θάβουν και μάλιστα μέλη που θεωρώ αξιόπιστα. Εγώ δεν μπορώ να προσθέσω κάτι γιατί δεν τον έχω ακούσει. Άκου τον όμως αν μπορέσεις...

 

Ο 6505+ (πρωην 5150) στην τιμή αυτή είναι απλά ΔΩΡΟ (και γι αυτό απ'ότι είδα τους τελειωσε το αποθεμα  ;D ), αλλα δεν ξέρω αν θα σε καλύψει πλήρως, το καθαρό του δεν είναι πολύ καλό (έως κακό θα έλεγα), εκεί που δείχνει τα δόντια του είναι στα high gain/crunch μονοπάτια και έχει μεγάλο εύρος ποσότητας gain... (όχι τόσο ευέλικτη χροια ίσως) και είναι κλασικός ήχος. Άκου τον οπωσδήποτε. Εγώ έχω ακούσει την 100άρα κεφαλή, αυτός ο 60ρης μπορεί να είναι πιο ευέλικτος, αλλά αν διαφέρει μόνο το power section τότε αυτό που λέω δεν ισχύει  ;D

 

Από όλες τις προτάσεις νομίζω ξεχωρίζει ο Kustom Defender (παρ'ότι combo, δες το σοβαρα) που απ'ότι είδα είναι και αρκετά ελαφρύς (17.5 kg μια χαρά  ;D ο δικός μου είναι 35!) και εννοείται ότι για live μπορείς να τον συνδέεις σε μια άλλη καμπινα (που υποθέτω πως δε θα κουβαλας εσύ)

 

My 2 cents...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξεχασα να αναφερω,οτι ο 6505+ combo που αναφερα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΚΑΜΠΙΝΑ  ;D  ;D

 

Αν αυτό το σχόλιο πήγαινε για αυτό που έγραψα από πάνω, ναι, εννοείται ότι ΟΛΟΙ οι σοβαροί (και όχι μόνο) combo ενισχυτές συνδέονται με άλλες καμπίνες (νομίζω δε ότι σχεδόν σε όλους μπορείς να αποσυνδεσεις τη δική τους καμπίνα τελείως).

Τεσπα, εγω είπα τον Defender γιατι μου φαίνεται πιο ευέλικτος σε ήχο (αφου ο φίλος θέλει κυρίως rock) και καλύτερο καθαρό, και ακόμα είναι μου φαίνεται πιο βολικός σε μέγεθος/βάρος, καθ'ότι ο 6505 δείχνει να έχει διαστασεις σχεδόν 2*12 καμπίνας και λογικα θα είναι βαρύτερος (όχι μόνο λόγω μεγέθους)...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το ξεκαθαρίσω ;D θέλω εναν ενισχυτή με πολυ καλο καθαρο και μια παραμορφωση που να μην χρειαζεται πεταλακι.Αν και στην πολη που ειμαι ειναι δυσκολο να ακουσω διαφορους ενισχυτές ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά ο defender είναι single channel και ίσως να μην βολέψει.Αυτοί είναι ωραίοι ενησχυτες σε συνδυασμό με κάποια πεταλάκια.Τώρα ενυσχυτής σε αυτά τα λεφτά με πολύ καλό καθαρό και gain που να παίζει ροκ και μέταλ πολύ ωραία για μένα δεν υπάρχει.Σε κάποιο απο αυτά τα τρία ένα κάποιο συμβιβασμό θα τον κάνεις.Εγω θα σου πρότεινα έναν laney lc να ξεμπερδεύεις.Πάτα άκουσε τους στο youtube να πάρεις μια γευση και δοκιμασε τους και ο ιδιος μετά.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου