Προς το περιεχόμενο

Yamaha mo6 Vs Korg Tr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την αλλη εβδομαδα παω να αγορασω μεταχειρισμενο ειμαι αναμεσα σε 2 οργανα που βρισκονται στην ιδια τιμη korg tr και yamaha mo6 αρχαριος ειμαι θελω να αρχισω ελεκτρο νιου ειτζ σαμπλες εφεκτς πολλους ηχους δυνατοτητα να κατβασω και αλλους τι να παρω απο τα 2 ποιο ειναι ανωτερο επισης δεν εχω βρει yamaha mo6 αν εχει κανεις και το πουλα γυρω στα 450 να μου πει τι λετε ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο και υπερτερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έκανα κάποιες υποχωρήσεις από πλευράς samples ας πούμε και θα κοιτούσα για κάποιο entry level va synth.Θεωρώ ότι θα σου δώσουν περισσότερα από αυτά τα δύο που σκέφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφερει η (optional) δυνατοτητα sampling του TR, πας με κλειστα ματια για το MO6. Απιστευτο synth με φοβερο ηχο, δυνατοτητες και Made In Japan. Εγω το δικο μου το πουλησα μονο και μονο για να παρω το_κατα πολυ ανωτερο_MOX6, αλλιως δεν το εδινα με τιποτα.

Τα 450€ ειναι μια τιμη αστεια για ενα MO6, αλλα αν εισαι τυχερος μπορει να προλαβεις εναν τυπο στις αγγελιες του NOIZ που το δινει τοσο. ::)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και θα κινηθείς σε χαμηλά οικονομικά επίπεδα αλλά και σε μεταχειρισμένο, πάρε ότι σε βολεύει καλύτερα.

Άκουσε πρώτα εάν σου κάνει κι αν σου είναι εύκολο στη χρήση.

Να προσέξεις μην τυχόν και είναι "πειραγμένο".

Εντελώς προσωπικά, θα επέλεγα το MO6 για διάφορους λόγους που αφορούν καθαρά τον προγραμματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου